Říha neskončí. Podpásovka, ale i motivace, říkají o „finské cestě“ experti | iSport.cz
22. června 2019 • 04:55

Říha neskončí. Podpásovka, ale i motivace, říkají o „finské cestě“ experti

TOP VIDEA
Sparta - Mountfield HK: Hokej je o gólech, máme ale problémy je dávat, přiznal Růžička Sparta - Mountfield HK: Hokej je o gólech, máme ale problémy je dávat, přiznal Růžička
Sedm postupů na EURO! Připomeňte si klíčové duely, které přinesly slávu Sedm postupů na EURO! Připomeňte si klíčové duely, které přinesly slávu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nestává se, že by Česko rok dopředu vědělo, kdo bude nový trenér národního týmu. Když prezident svazu Tomáš Král oznámil na tiskové konferenci, že po Miloši Říhovi přijde za rok Filip Pešán, současného kouče to zdrtilo. Hlavně proto, že prý o konci nevěděl. „Věřím tomu, že si Tomáš Král s Říhou před rokem řekli, že půjdou společně dvouletou cestou a pak se to předá jinému. To má logiku. Ale nebylo nutné přijít s nástupcem zrovna teď,“ komentuje akci bývalý trenér Marek Sýkora. Jak se na situaci dívá kouč Jiří Šejba a jak to funguje ve Finsku? Čtěte v zamčené části článku.V půlce června se nic podstatného nemělo v českém hokeji dít. Zásadní věci se vyřešily tím, že vedení rok dopředu oznámilo, jak na trenérský trůn usedne po MS 2020 ve Švýcarsku Filip Pešán. Ten současně dostal i pozici šéftrenéra po Slavomíru Lenerovi.

Svazové špičky zmizely na dovolenou. Pomalu se rozjížděl krátký letní režim, kdy hokej spí. Miloš Říha svým rozhovorem v Lidových novinách ale do poklidného rozmrzlého rybníku hodil velký balvan. Nebo spíš skálu.

Pustil ven svoje emoce. Cítil se dotčený, že s ním nikdo neprobíral, že po dvou letech, až vyprší smlouva, skončí. „Za to, co jsme do toho dali, jsme dostali od českého hokeje takovýto pohlavek. Dost mě to mrzí. Hlavně to přišlo po schůzi, kde se nic neřešilo a jen se ustavil aktuální realizační tým,“ stěžoval si.

Fakt, že končí, ho trápí. V emocích mluvil i o tom, že klidně může skončit rovnou. Hokejový svaz tenhle scénář ale jasně dementoval. Říha žádost Sportu na rozhovor, kde by svoje postoje mohl víc vysvětlit, odmítl, protože vyrazil do zahraničí.

Sýkora: Chce to omladit, ale...

„Necítíte se dobře, to je jasné. Když víte, že ať budete mít úspěch, nebo ne, jde po vás další trenér? On se může bavit s vašimi hráči o budoucnosti.

Pokračování článku patří k placenému
obsahu iSportu

S předplatným získáte:

 • Sestřihy všech zápasů FORTUNA:LIGY
 • Exkluzivní videa z hokejové extraligy
 • Profilové rozhovory
 • Zákulisní informace z první ruky
 • Názory slavných expertů
 • Analýzy vítězství a porážek
 • Měsíční předplatné 49 Kč*

  *Cena 49 Kč platí pro první měsíc pro nové
  předplatitele (týká se pouze platby kartou).
  Následující měsíc stojí 99 Kč.

  Objednat
 • Roční předplatné 990 Kč

  Ušetříte 2 měsíce oproti měsíční platbě.

  Objednat

Možnosti platby
?

 • Kartou online
 • Platba online
 • Platba SMS
Firemní předplatné
Roční licence pro firmy a instituce objednávejte zde

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.

Tipsport Extraliga 2019/2020: Tabulka * Kanadské bodování

MS v hokeji do 20 let 2020: Program * Vstupenky

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud