W+L: Nový pár pro Evropu (a možná pro MS). Jak cepuje Orct gólmany? | iSport.cz
12. listopadu 2019 • 18:40

W+L: Nový pár pro Evropu (a možná pro MS). Jak cepuje Orct gólmany?

TOP VIDEA
DEBATA SPORTU: Předvedla Slavia v Lize mistrů nejlepší výkony z českých klubů? DEBATA SPORTU: Předvedla Slavia v Lize mistrů nejlepší výkony z českých klubů?
SESTŘIH LM: Bayern - Tottenham 3:1. Šlágr ovládl bavorský velkoklub SESTŘIH LM: Bayern - Tottenham 3:1. Šlágr ovládl bavorský velkoklub
VŠECHNA VIDEA ZDE

První ohromil, druhý učaroval. Bylo jedno, jestli se na Karjala Cupu postavil do branky Roman Will, nebo Marek Langhamer, zářili oba. Přitom do téhle chvíle odchytali v národním týmu dohromady jediný zápas. Soupeři měli problém a Češi jistotu. „Potvrdili, co jsme do nich vkládali. Mám radost, že se rozšiřuje špička brankářů, kteří mohou připadat v úvahu pro mistrovství," pochvaluje si trenér gólmanů Zdeněk Orct. Nová stabilní dvojka? Může být.Nelze spoléhat, že přivezete silnou jedničku pro mistrovství světa z NHL. Vzpomeňte na poslední šampionát. Carolina s Petrem Mrázkem šla daleko v play off, David Rittich byl zraněný a bez smlouvy. Pavel Francouz sice do Bratislavy dorazil, ale nebyl zdravotně úplně v pořádku. Takže? Pro vrchol sezony si potřebujete ladit evropskou sestavu.

Není to žádný plán „B", spíš „A". Když všechno klapne a přiletí Česku brankář ze zámoří, změní se na plán „A+". „Máme tři gólmany v NHL, nejsme v situaci, že můžeme kalkulovat s tím, zda určitě přijedou na MS. Nevíte, jestli postoupí do play off, bude se jim dařit, vydrží jim zdraví. Číslo tři není zase tak velké a proměnných je hodně," říká trenér reprezentačních brankářů Zdeněk Orct.

Proto je důležité ladit evropskou sestavu. „Přesně tak, někdy jedete bez NHL. A pokud vám někdo přijede z Ameriky na mistrovství světa, jedině dobře," dodává.

Oba mají dobrý pohyb

V minulém ročníku toho v rámci Euro Hockey Tour odchytali nejvíc Patrik Bartošák se Šimonem Hrubcem, nakonec na nich byla i akce roku. První chytal čtvrtfinále a semifinále MS, druhý zápas o třetí místo. Tuhle sezonu Evropské Tour začali parádním vystoupením Roman Will s Markem Langhamerem. První se do akce postavil podruhé, druhý debutoval.

„Já jsem vděčný za každou minutu, kterou dostanu. Karel Vejmelka chytá výborně v Česku a Langýs je jedinou šancí pro Chabarovsk, jak může získat body. Takže proč ne? Nevidím v tom problém, je to takhle správně," pokorně komentoval Will po jistém představení se Švédy (3:1), že branka nebude jeho.

Střídání s parťáky? Jasně. Proč ne. Langhamer pak ničil Finy, zazářil proti nim při nájezdech (3:2). V posledním utkání se vrátil do akce Will, vychytal čisté konto proti Rusům (3:0), na Vejmelku se nedostalo. Když měl brankáře Orct srovnat, chvíli přemýšlel: „Spíš si jsou podobní, než aby byli jiní." Tak tedy stejné rysy? „Oba jsou introverti, mají ten svůj svět.

Pokračování článku patří k placenému
obsahu iSportu

S předplatným získáte:

 • Sestřihy všech zápasů FORTUNA:LIGY
 • Exkluzivní videa z hokejové extraligy
 • Profilové rozhovory
 • Zákulisní informace z první ruky
 • Názory slavných expertů
 • Analýzy vítězství a porážek
 • Měsíční předplatné 49 Kč*

  *Cena 49 Kč platí pro první měsíc pro nové
  předplatitele (týká se pouze platby kartou).
  Následující měsíc stojí 99 Kč.

  Objednat
 • Roční předplatné 990 Kč

  Ušetříte 2 měsíce oproti měsíční platbě.

  Objednat
 • Náhled poukazu Darujte roční předplatné 990 Kč

  Objednat

Možnosti platby
?

 • Kartou online
 • Platba online
 • Platba SMS
Firemní předplatné
Roční licence pro firmy a instituce objednávejte zde

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.

Euro Hockey TourChannel One Cup 2019 - program a nominace

Tipsport Extraliga 2019/2020: Tabulka * Kanadské bodování

MS v hokeji do 20 let 2020: Kompletní informaceProgram * Vstupenky

Aktuální zápasy
Články odjinud