Pešán má volnou cestu. Smlouvu zatím nepodepsal, ale Říha nechce čekat | iSport.cz
Zdeněk Janda
12. února 2020 • 11:30

Pešán má volnou cestu. Smlouvu zatím nepodepsal, ale Říha nechce čekat

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Liga mění pravidla: Stačí odehrát polovina duelů, častější testy, sporné stopky za ŽK
Britský novinář: Fotbal je dnes v Liverpoolu vysvobozením. Co přestupová politika?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zůstane Miloš Říha, nebo se hokejové reprezentace po sezoně skutečně chopí Filip Pešán, současný šéftrenér? I když se v posledních týdnech v zákulisí řešilo, jak už v pondělí avizoval deník Sport, za jakých okolností by mohl 61letý trenérský bard pokračovat, tak se zdá, že skutečně volba padne na strůjce libereckého zázraku. Stále však platí, že smluvně to dotažené není. A jaké jsou další plány Miloše Říhy?Oficiálně to nikdo nechtěl potvrdit, ale vážně na stole ležela varianta, s níž si na svazu pohrávali. Pokud dopadne dobře šampionát ve Švýcarsku, Miloš Říha by mohl u národního týmu pokračovat. Teď se zdá, že je to passé.

V pondělí už deník Sport popisoval, proč avizovaný plán „Pešán do akce“ zpomalil. Reprezentace pod Říhou funguje, na posledním šampionátu její hra bavila, navíc si kouč na svoji stranu získal i velkou část veřejnosti. Proto se řešilo, že by v případě úspěchu na mistrovství mohl zůstat.

Aktuální stav? Všechno směřuje opravdu k 42letému Filipu Pešánovi. „Nic se nezměnilo. Platí to, co řekl prezident Českého hokeje Tomáš Král na tiskové konferenci v červnu. S Filipem Pešánem jsme domluveni,“ reagoval včera Zdeněk Zikmund, tiskový mluvčí svazu.

Podle zdrojů Sportu měl Říha velký zájem, aby pokračoval dál. 

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0

MS v hokeji 2021

Mistrovství světa v hokeji se v Bělorusku a Lotyšsku bude konat od 21. května do 6. června 2021. Hokejový šampionát proběhne po roční pauze, která byla způsobena nemocí COVID-19, kvůli které IIHF šampionát  zrušila. Český tým odehraje základní skupinu A v Minsku, kde se střetne se Švédskem, Ruskem, Švýcarskem, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Běloruskem. Skupinu B hostí lotyšská Riga.
Termín Program Stadiony a města

Euro Hockey Tour

Švédské hokejové hry Channel One Cup Karjala Cup

Tipsport Extraliga

Play off zrušeno, letošní ročník bez mistra Přestupy ONLINE

Hokejové vybavení * Reprezentační hokejové dresy * Hokejové brusle na Heureka.cz

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud