Útočník Milan Gulaš se připojil zpátky k hokejové reprezentaci, která se připravuje na turnaj Channel One Cup. Výsledky jeho testů na nemoc covid-19 byly po přezkoumání negativní. Na základě jednoho z testů s pozitivním výsledkem byl přitom Gulaš nucen mužstvo, s nímž ještě v pondělí trénoval, opustit. Pětatřicetiletý kapitán extraligových Českých Budějovic se zúčastní už i dnešního tréninku.
Útočník Milan Gulaš se připojil zpátky k hokejové reprezentaci, která se připravuje na turnaj Channel One Cup. Výsledky jeho testů na nemoc covid-19 byly po přezkoumání negativní. Na základě jednoho z testů s pozitivním výsledkem byl přitom Gulaš nucen mužstvo, s nímž ještě v pondělí trénoval, opustit. Pětatřicetiletý kapitán extraligových Českých Budějovic se zúčastní už i dnešního tréninku.
„Milan Gulaš se znovu připojil k reprezentaci, přijel v noci přibližně o půlnoci a dnes bude s mužstvem normálně trénovat," řekl ČTK tiskový mluvčí Zdeněk Zikmund. „Z preventivních důvodů ale necháváme platná současná opatření, tedy že hráči budou na pokojích po jednom. A platí i naplánované další testy, které budou do zítřejšího odletu ještě dva: dnes po tréninku a zítra tak, abychom znali výsledky ještě před nástupem do letadla," dodal Zikmund.
Jak uvedl jeden z lékařů hokejové reprezentace Antonín Chochola, původní Gulašův test s pozitivním výsledkem měl hraniční hodnoty. „Milan podstoupil několik PCR vyšetření, stejně jako i ostatní hráči. Jeden test vyšel jako hraniční, proto se odpojil od týmu. Ale jakmile byl test ověřen a přetestován laboratoří, výsledek vyšel negativně," potvrdil Chochola.
Na přezkoumání byly oba vzorky. Sám Gulaš navíc nelenil a v Českých Budějovicích byl ještě na dvou dalších, na sobě nezávislých testech. Negativní výsledky mu nakonec umožnily zapojit se do boje o účast na olympijských hrách v Pekingu. Channel One Cup je pro vedení národního týmu poslední příležitostí k prověření hráčů na mezinárodní scéně.
Gulaš již v minulosti přišel z různých důvodů o start na pěti světových šampionátech a zranil se také těsně před olympijskými hrami v Pchjongčchangu v závěru generálky proti Finsku, hrané v Soulu. V letech 2010 a 2014 byl v širším kádru již v dějišti MS, ale nakonec se nedostal na soupisku a odjel.
Z velkých akcí se nakonec představil až na MS v roce 2019 v Bratislavě, kam jej kouč Miloš Říha dodatečně nominoval v průběhu turnaje.


Zprávy ze dne 23. prosince 2021
Čínští pořadatelé olympijských her vyjádřili politování nad tím, že na únorovém turnaji v Pekingu budou chybět hokejisté z NHL. „Je to velká škoda, že kvůli covidu na hry nepřijedou,“ řekl na tiskové konferenci zástupce organizačního výboru Chuang Čchun, zodpovědný za protikoronavirová opatření. Lítost nad zrušením startu hráčů z NHL vyjádřil i Mezinárodní olympijský výbor. „Víme, že hokejisté o účast na hrách v Pekingu velmi stáli,“ uvedli funkcionáři MOV.
Zprávy ze dne 22. prosince 2021
Protože řadě klubů basketbalové NBA scházejí kvůli narůstajícím případům nákazy koronavirem hráči, některé z nich krátkodobě angažovaly basketbalisty z farmářských týmů, kteří se do elitní soutěže vracejí po dlouhé pauze. Boston se dohodl s Joem Johnsonem, kterého draftoval před 20 lety. Atlanta zase podepsala desetidenní smlouvu s Lancem Stephensonem. Naposledy před dvěma a půl lety oblékl dres LA Lakers. Po ročním působení v Číně letos hrál na farmě Denveru v Grand Rapids.
Hokejisté z NHL nebudou startovat na únorových olympijských hrách v Pekingu. Potvrdilo to vedení zámořské ligy i hráčské asociace NHLPA. Hlavním důvodem je rychle se šířící varianta koronaviru omikron a skutečnost, že kvůli tomu bylo odloženo již padesát zápasů. „NHL respektuje a obdivuje touhu hráčů NHL reprezentovat své země a účastnit se turnaje nejlepších. Čekali jsme tak dlouho, jak bylo možné, abychom učinili toto rozhodnutí a zároveň jsme zjišťovali všechny dostupné možnosti, jak umožnit našim hráčům zúčastnit se zimních olympijských her v roce 2022,“ uvedl komisionář soutěže Gary Bettman v prohlášení s tím, že s ohledem na množství odložených zápasů to není možné. Více čtěte ZDE>>>
Majitel hokejových Pardubic Petr Dědek uvedl, že bude proti případné účasti hráčů Dynama na olympijském turnaji v Pekingu, pokud bude účastníkům her hrozit v případě pozitivního testu na koronavirus až pět týdnů v karanténě v Číně. Na nedávném turnaji Channel One Cup reprezentovali pardubičtí útočníci Matěj Blümel a Adam Musil. „Pokud bude na olympiádě platit až pětitýdenní karanténa pozitivně testovaných a někdo z hráčů Dynama Pardubice dostane nominaci, nebudu souhlasit s účastí,“ napsal Dědek na Twitteru den poté, co se podle zámořských médií rozhodlo o tom, že do Pekingu nepojedou hokejisté z NHL.
Zápasy hokejového mistrovství světa hráčů do 20 let v Edmontonu a Red Deeru bude sledovat omezený počet diváků. Kanadská provincie Alberta kvůli rychle se šířící variantě koronaviru omikron zavedla nová opatření a jedním z nich je snížení návštěvnosti na sportovních akcích. Arény s kapacitou nad tisíc diváků mohou být zaplněny jen z poloviny.
Basketbalová NBA neplánuje navzdory růstu počtu nakažených koronavirem přerušit sezonu, jako to nyní na několik dnů udělala hokejová NHL. Komisionář NBA Adam Silver uvedl, že bude nutné naučit se s virem žít. V NBA bylo od minulého týdne odloženo sedm zápasů. Liga potvrdila, že minimálně 84 hráčů z 20 týmů bylo k úterku zapsáno na zdravotní a bezpečnostní seznam.
Jaké jsou reakce zámořských hokejistů na očekávané rozhodnutí o neúčasti hráčů NHL na olympiádě? Někteří dávají najevo velkou nespokojenost s tímto rozhodnutím, jiní ho přijímají jako krutou realitu. Například kapitán Tampy Steven Stamkos, který za svou kariéru neměl možnost na ZOH nastoupit. V době další olympiády mu bude už 36 let... Více čtěte ZDE>>>
Tuniská tenistka Ons Džabúrová je třetí účastnicí nedávné exhibice v Abú Zabí, jež se nakazila koronavirem. Po návratu ze Spojených arabských emirátů měli pozitivní test na covid-19 také Španěl Rafael Nadal a Švýcarka Belinda Bencicová. Infikované tenistky hrály minulý týden v Abú Zabí proti sobě. Džabúrová na akci Mubadala World Tennis Championship nahradila Britku Emmu Raducanuovou, jež se z ní odhlásila kvůli pozitivnímu testu.
Zprávy ze dne 21. prosince 2021
Zdá se, že je definitivně rozhodnuto. Podle zámořských médií se vedení NHL a asociace hráčů NHL dohodly na tom, že se největší ligové hvězdy nezúčastní olympiády v Pekingu. Na vině jsou rostoucí čísla nakažených hokejistů v týmech i počet odložených utkání. Na oficiální potvrzení od soutěže se stále čeká, podle deníku The Athletic by však k tomu mělo dojít velice brzy. Více čtěte ZDE
Středeční zápas 19. kola basketbalové ligy mužů mezi týmy Opavy a Kolína se hrát nebude. Vedení soutěže ho odložilo kvůli výskytu covidu-19 ve středočeském klubu. NBL o tom informovala na svém webu. Opava je v tabulce druhá, kolínským Medvědům patří páté místo. V předchozím ligovém ročníku se týmy utkaly v semifinále, po výsledku 3:2 na zápasy postoupila Opava.
Po návratu z tenisové exhibice v Abú Zabí měla pozitivní výsledek testu na koronavirus také olympijská vítězka Belinda Bencicová. Čtyřiadvacetiletá švýcarská hráčka na sociálních sítích uvedla, že se potýká s těžkým průběhem onemocnění. Bencicová se nakazila, třebaže je plně očkovaná. „Jsem v izolaci a mám docela vážné příznaky - horečku, zimnici, bolesti,“ prohlásila. Nemoc jí stejně jako dvacetinásobnému grandslamovému šampionu Nadalovi nabourala přípravu necelý měsíc před začátkem Australian Open. „To načasování opravdu není ideální. Ale do Austrálie se vydám hned, jakmile mi skončí izolace,“ doplnila Bencicová.
Kvůli výskytu koronaviru v týmu dnes fotbalisté Salernitany nenastoupí k zápasu 19. kola italské ligy na hřišti Udine. Pozitivní test na covid-19 měl jeden hráč a dva členové realizačního týmu. Nováček soutěže se proto v pondělí v noci rozhodl, že k utkání neodcestuje.
Po návratu z tenisové exhibice v Abú Zabí měla pozitivní výsledek testu na koronavirus také olympijská vítězka Belinda Bencicová. Čtyřiadvacetiletá švýcarská hráčka na sociálních sítích uvedla, že se potýká s těžkým průběhem onemocnění. Po exhibici se covidem-19 nakazil také hvězdný Španěl Rafael Nadal, který o tom informoval v pondělí.
Zatím to nikdo neřekl naplno. Ale leccos nasvědčuje, že hokejisté NHL na olympiádu opět nepojedou a do hry vstoupí náhradní plán s účastí hráčů evropských soutěží. Situace za mořem se v posledních týdnech výrazně zhoršila. Vzrostly počty lidí v odstávce kvůli covidu, vedení prodloužilo vánoční pauzu. Konečné slovo však ještě nepadlo. „Dokud nebudeme mít oficiální rozhodnutí, nemůžu nic potvrdit,“ sdělil Sportu viceprezident IIHF Petr Bříza. V článku vysvětluje další okolnosti nejasné situace. Více čtěte ZDE>>>

Kvůli výskytu koronaviru v týmu dnes fotbalisté Salernitany nenastoupí k zápasu 19. kola italské ligy na hřišti Udine. Pozitivní test na covid-19 měl jeden hráč a dva členové realizačního týmu. Nováček soutěže se proto v pondělí v noci rozhodl, že k utkání neodcestuje.