14. dubna 2018 • 20:45

SESTŘIH: Třinec - Kometa 5:1. První finále pro Oceláře! Zářil Petružálek

Hokejista Bednář o nové funkci manažera, ženách i stavu českého hokeje Hokejista Bednář o nové funkci manažera, ženách i stavu českého hokeje
LIGA NARUBY: vzkazy pro Tvrdíka i Šádka, Collina na Slovácku LIGA NARUBY: vzkazy pro Tvrdíka i Šádka, Collina na Slovácku

SOUHRN | Obhájce na úvod těžce narazil. Dosud nezastavitelní brněnští hokejisté v prvním finálovém utkání dostali pořádnou facku. Na ledě třineckých Ocelářů od úvodních minut prohrávali a do sedla už se během utkání nedostali. Výběr kouče Václava Varadi uštědřil Kometě výprask 5:1 a ovládl tak první bitvu o Masarykův Pohár. Ve vypjatém duelu hrál rozhodující roli třinecký útočník Jakub Petružálek, který dvakrát překonal brankáře Marka Čiliaka. Druhá finálový souboj se hraje v neděli od 16.00.

Ocelářům, kteří nastoupili bez obránce Vladimíra Rotha, vyšel vstup do utkání a po 113 vteřinách se dostali do vedení. Hrňa se šikovnou otočkou uvolnil kolem Malce a našel bekhendem Marcinka, který z brankoviště usměrnil puk za Čiliaka. Kometa se snažila odpovědět pokusy Erata a Nečase, ale v šesté minutě udeřili znovu domácí. Polanský prokličkoval do útočného pásma a na levém kruhu uvolnil Krajíčka, jenž zamířil přesně k protější tyči.

Cienciala po skalpu Komety: Je to pořád jen první krok, zítra to bude úplně jiné
720p 360p

Hrubec si pak poradil se střelou Holíka, který se prodral po pravém křídle. V polovině úvodní části už další Holíkova akce vedla k vyrovnání. Centr druhé formace přihrál Zaťovičovi, který stihl přistrčit puk mezi kruhy volnému Haščákovi a Hrubec neměl šanci zasáhnout.

Ve 12. minutě mohl Haščák vyrovnat, ale zblízka ztroskotal na Hrubcově betonu. Kometa se pak ubránila v prvním oslabení zápasu při pobytu Radima Zohorny na trestné lavici. V 18. minutě mohl zvýšit náskok domácích Adamský, jehož vysunul Krajíček, ale Čiliak svůj tým podržel.

SESTŘIH: Třinec - Kometa Brno 5:1. První finálová výhra zůstává u Ocelářů
720p 360p

V úvodu druhé části vyhodil brněnský gólman puk do hlediště a trest za zdržování hry zužitkoval Petružálek. Nejdříve ještě Čiliakovi pomohla po jeho střele tyč, ale o chvíli později Petružálek po Hrňově ideální přihrávce zamířil do odkryté branky.

Oceláři vzápětí dostali Kometu pod velký tlak, ale Čiliak zneškodnil Svačinovo zakončení. Kometa potom po faulech Marcinka a Rákose hrála celé čtyři minuty v početní výhodě, domácí se však ubránili. Hrubec si poradil s Nečasovým pokusem. Třinec odolal i při vyloučení Linharta, který po návratu z trestné lavice vyřešil přečíslení dvou na jednoho individuálně, ale neuspěl.

V úvodu závěrečné části zahrozil nejdříve Nečas a pak domácí Chmielewski a Hrňa. Kometa se ubránila při Malcově trestu, ale v 47. minutě znovu inkasovala. Rákos uvolnil Petružálka, který z pravého kruhu zamířil přesně k pravé tyči. Zvýšit mohl ještě Adamský, ale po blafáku do bekhendu minul.

Kometa přitvrdila a po zákrocích Vondráčka na Polanského a Gulašiho na Ondřeje Kovařčíka hrála 89 sekund v oslabení tři proti pěti. Stav se nezměnil ani při Zaťovičově trestu, ale v 58. minutě se radoval z páté třinecké branky Chmielewski po kombinaci s Marcinkem.

Zmírnit prohru Komety mohl ještě Zaťovič, který trefil tyč. Nervózní závěr doprovodilo několik drobných potyček.

Hlasy trenérů:

Václav Varaďa (Třinec): "Jsem samozřejmě rád za výsledek a první bod v sérii, která se určitě potáhne. Měli jsme výborný vstup do zápasu a dali jsme dva góly. I když jsme pak inkasovali, tak si myslím, že jsme byli lepším týmem. V druhé třetině jsme měli problémy hlavně v oslabeních, ale podařilo se nám je přestát a následně jsme sami dali gól na 3:1 a to nám pomohlo. Potom jsme si to zkušeně kontrolovali. I když se Kometa dostala do nějakých příležitostí, tak jsme byli lepším týmem a zaslouženě jsme vyhráli. Jedeme dál, zítra je nový zápas a série bude těžká. Věřím tomu, že náš výkon bude stále gradovat."

Kamil Pokorný (Brno): "Ráz utkání určilo rychlé dvougólové vedení domácích. My jsem pak sice snížili a měli jsme tam šanci na vyrovnání, ale ve druhé třetině jsme měli tři přesilovky a bohužel se nám ani jedna nepodařila proměnit. Domácí v závěru, když už jsme měli skoro hráče na ledě, svoji přesilovku využili díky šťastně odraženému kotouči. To byl takový zlom. Ve třetí třetině jsme se snažili hru otevřít a snížit, ale soupeř nám ujel a dal na 4:1. Potom v závěru i kvůli oslabením jsme neměli možnost skóre zkorigovat. Zítra se začíná od stavu 0:0 a určitě se z té jedné porážky nehroutíme."

HC Kometa Brno

Domácí: 01:53. Marcinko, 05:46. Krajíček, 22:29. Petružálek, 46:23. Petružálek, 57:36. Chmielewski

Hosté: 09:12. Haščák

Domácí: Hrubec (Hamerlík) – Krajíček (C), M. Doudera, D. Musil, Matyáš, Linhart, L. Kovář (A) – Rákos, Cienciala, Petružálek – Dravecký, Marcinko, Hrňa – Adamský (A), Polanský, Svačina – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Kofroň.

Hosté: Čiliak (Langhamer) – O. Němec (A), Barinka, J. Krejčík, Gulaši, Bartejs, Malec, Štencel – M. Erat (A), Hruška, R. Zohorna – Haščák, P. Holík, Zaťovič – H. Zohorna, Nečas, Mallet – Vondráček, L. Čermák (C), Vincour.

Vladimír Pešina, Oldřich Hejduk – Miroslav Lhotský, Daniel Hynek

WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5 200 diváků)

5 200 (vyprodáno) diváků

Třinec - Kometa Brno: Hrňa nahrál před bránu Marcinkovi, který otevřel skóre utkání, 1:0
720p 360p

Třinec - Kometa Brno: Krajíček přesnou střelou překonal Čiliaka a navýšil vedení na 2:0
720p 360p

Třinec - Kometa Brno: Marcel Haščák využil zmatky třinecké obrany, 2:1
720p 360p

Třinec - Kometa Brno: Nejdřív tyč, pak gól! Petružálek navýšil vedení Ocelářů na 3:1
720p 360p

Třinec - Kometa Brno: Rychlou akci zakončil Jakub Petružálek, 4:1
720p 360p

Třinec - Kometa Brno: Přemotivovaný Vondráček u hrazení srazil Polanského
720p 360p

Třinec - Kometa Brno: Ondřej Kovařčík odjel z předbrankové potyčky s krvavým šrámem
720p 360p

Třinec - Kometa Brno: Chmielewski z přečíslení potvrdil výhru domácích pátým gólem, 5:1
720p 360p

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H