23. dubna 2018 • 15:00

Kometa mě zachránila od konce, řekl Čiliak. Už mu volali kvůli MS

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Koukalová knihou vyvolala emoce. Jak na ní reagují její kolegové z oboru? Koukalová knihou vyvolala emoce. Jak na ní reagují její kolegové z oboru?
Jarolím o nominaci: Dočkal? Sledujeme ho, má kvalitu. Krejčí má dveře otevřené Jarolím o nominaci: Dočkal? Sledujeme ho, má kvalitu. Krejčí má dveře otevřené
VŠECHNA VIDEA ZDE

K hlavní oporám hokejistů Komety Brna při cestě za obhajobou titulu patřil stejně jako loni slovenský brankář Marek Čiliak. Opět sice v základní části nepatřil ve statistikách mezi nejlepší, ale skvěle načasoval formu na play off. V neděli v Třinci po výhře 4:1 si připsal na konto 12. výhru v letošním play off a mohl se oddávat oslavám. Jak si doma přály jeho děti, vezl už v neděli domů Masarykův pohár."Slíbil jsem to dětem. Já je zklamat nechci, takže ony mě hnaly. Když jim něco slíbím, tak to musím dodržet. Strašně to prožívaly. Alec je už větší a už to vnímal, minulý rok ještě tolik ne. Elissa byla na každém zápase a i na ledě. Jsem strašně rád kvůli nim," líčil zvýšenou motivaci Čiliak.

Manželka s dětmi mu fandily na dálku na Zelném trhu. "Hned po zápase jsme si volali přes facetime, takže jsem je viděl. Ale i bez nich jsem měl v Třinci podporu, přišli tchyně, tchán a sestra a bratr ženy," komentoval přítomnost třinecké části rodiny od manželky.

Mistři už jsou doma! Slaví se u stadionu i ve městě
Video patří k placenému obsahu

Osmadvacetiletý gólman odchytal celé play off bez jediného střídání a oddechl si, že boj úspěšně skončil. "Už jsem cítil, že spíš než fyzicky, to bylo psychicky strašně těžké. Ale o to lepší je to teď," užíval si vítězné pocity.

Kometa zvládla po porážce v úvodním utkání 1:5 odpovědět čtyřmi výhrami za sebou. "Spadl mi kámen ze srdce. Je to něco neskutečného. Je tu osobnost vedle osobnosti. Jsem strašně rád, že jsem mohl hrát v takovém mužstvu. Neskutečný pocit. Nevím, jestli mi to ještě nedochází, co se stalo, ale ono nám to dojde," radoval se z rekordního 13. titulu Komety.

Pivo, šampaňské a pohár! Takhle slavila Kometa titul v šatně
720p 360p

Brňané stejně jako loni věřili v sílu svého týmu a nepochybovali o tom, že se jim podaří uspět. "Za to mužstvo jsem strašně rád, každý by dal život za druhého na ledě. Jeli jsme do Třince s tím, že to jedeme vyhrát," popsal rozpoložení týmu.

"Jsem strašně rád za kluky. Hlavně za Leoše (Čermáka) a za Špenyho (Martina Erata), od kterých jsem se pro svou kariéru strašně moc naučil," podotkl Čiliak. V Kometě mu končí smlouva a zatím není jasné, zda zůstane.

"Na to nechci odpovídat. Jsem strašně rád, že jsem mohl být od patnácti let v Brně. Zachránili mě, když jsem chtěl skončit s hokejem. Na Slovensku to nešlo, v Brně mi dali šanci, jsem tu od začátku," prohlásil odchovanec Zvolenu.

"Dal jsem si před sezonou nějaký cíl, ten jsme si splnili, a co dál, to nevím. Doma jsem v Brně, miluji to tam. Ale opravdu nevím. Nechci se v tom pitvat," řekl Čiliak.

Sezonu by si mohl prodloužit na mistrovství světa v Dánsku. "Měl bych jet, volali mi. Ještě si zavoláme a dohodneme se na všem," dodal Čiliak.

SESTŘIH: Třinec - Kometa Brno 1:4. Obhájeno! Hosté suverénně zvítězili a slaví rekordní titul
720p 360p

Tankujeme! Kometa „vybrala“ benzínku, o náruče alkoholu se stříhalo
Video patří k placenému obsahu

 

MS v hokeji 2018 - Mistrovství světa v Dánsku

Čtvrtfinále Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Soupisky Skupiny a tabulky MS 2019 Fantasy k MS Čtvrtfinále Play off

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

Zápas o bronz:

Finálový zápas:
Klasická verze
Mobilní verze