Slavia tápe, od Vítkovic dostala vánoční výprask | iSport.cz
27. prosince 2009 • 17:23

Slavia tápe, od Vítkovic dostala vánoční výprask

Kverka: Už v létě jsem tušil, že mezi Rolinkem a Lubinou jsou určité problémy Kverka: Už v létě jsem tušil, že mezi Rolinkem a Lubinou jsou určité problémy
Olomouc - České Budějovice: Schranz potáhl míč do prostoru a úchvatnou střelou skóroval, 0:1 Olomouc - České Budějovice: Schranz potáhl míč do prostoru a úchvatnou střelou skóroval, 0:1

FOTOGALERIE - Hokejová Slavia dostala opožděný vánoční dárek, který se ale jejím příznivcům líbil pramálo - v 35. kole O2 extraligy utržila šestigólový debakl od Vítkovic.

Svěřenci Vladimíra Růžičky tak prohráli čtvrtý zápas za sebou a ztratila již osmý z posledních deseti zápasů.

Souhrn kola >>>

Ostravané šli hned v úvodu třetí minuty do čtyř, ale oslabení bez větších potíží zvládli a jen co zkonsolidovali své řady, ujali se vedení. Burger si pohodlně vybruslil zpoza branky až mezi kruhy a zamířil přesně k tyči Hniličkovy branky. Domácí gólman toho v tu chvíli mnoho neviděl. Jen o minutu později nabídl Vašíček velkou chybou šanci Ujčíkovi, jehož ránu však vytěsnil Hnilička nad.

Šindelář řeší nebezpečnou situaci přes svou brankou.

V polovině prvního dějství se dostal do šance Růžička, střela mu vůbec nesedla, ale o to nebezpečnější se nakonec ukázala pro hostujícího gólmana Šindeláře, který si hodně oddechl, že puk nezaplul skrze jeho betony za brankovou čáru. V 17. minutě přidali Vítkovičtí druhý gól. Kvapil s Ujčíkem si v přečíslení dvou na jednoho pohráli s bekem Kadlecem i Hniličkou a Kvapil měl snadný úkol v podobě trefení prázdné klece.

Jestliže v první části hry byli domácí o něco aktivnější a přesto prohrávali 0:2, když na Hniličku šlo celkem jen pět střel, ve druhé třetině lze označit výkon Růžičkova týmu za naprosto zoufalý. V sestavě již chyběl Červenka, trenér Slavie překopal sestavu a nechal sedět dalšího útočníka Hrušku, ale efekt se nedostavil; Pražané byli zcela neškodní.

Klíčový muž Slavie směřuje na ošetření do kabiny.Klíčový muž Slavie směřuje na ošetření do kabiny.Foto Jaroslav Legner (Sport)

Snad jediné, co se domácím podařilo, bylo 88 vteřin dlouhé dvojnásobné oslabení z poloviny zápasu. Vítkovice sice uzamkly svého soupeře před Hniličkovým brankovištěm, ale chyběla jim rozhodnost v zakončení a větší moment překvapení. Ve 33. minutě však musel na lavici hanby Doležal a pobyl tam jen 16 vteřin. Burger z pozice obránce našel střílenou přihrávkou perfektně Hubáčka, který bez potíží usměrnil puk do odkryté branky.

Hnilička: Šest gólů je moc. Musím se zlepšit >>>

Obraz hry se příliš nezměnil ani ve třetí třetině a hra Slavie upadla do zcela beznadějné křeče. Výsledek se tak změnil v debakl. V posledních sedmi minutách se totiž trefili Štefanka, dokonce v oslabení, když nekompromisně vymetl levý horní roh branky, a poté Radim Hruška a Vrána.

HC Slavia Praha - HC Vítkovice Steel 0:6 (0:2, 0:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 7. Burger (Hubáček), 17. Kvapil (Ujčík), 33. Hubáček (Burger), 54. Štefanka (Treille), 56. R. Hruška (Kuboš, Ujčík), 57. Vrána (Trnka, Sičák). Rozhodčí: Souček, Šír - Vengřín, Gebauer. Vyloučení: 4:4, navíc Havel (Slavia) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5483.
Slavia:
Hnilička - Kadlec, Špelda, Vyhlídal, Žižka, J. Drtina, Kolařík, Sloboda, Vašíček - Kůrka, Červenka, Vondrka - Havel, Beránek, Tomica - D. Hruška, M. Čermák, Sklenář - P. Jelínek, V. Růžička ml., Doležal. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.
Vítkovice: Šindelář - Jurečka, Rehák, Kuboš, Stehlík, Sičák, Trnka - Klimek, Burger, Hubáček - Treille, Štefanka, Svačina - Ujčík, R. Hruška, Kvapil - Vrána, Szturc, Šedivý. Trenéři: Hadamczik a Konečný.

TIPSPORT extraliga – česká hokejová liga 2019/2020

Tabulka a rozpis zápasů Kanadské bodování Statistiky brankářů VIDEO: momenty a sestřihy Přestupy ONLINE Dresy týmů Sazka Fantasy

Tipsport extraliga nabízí 52 kol základní části, následuje play off, nově z extraligy sestupuje poslední tým základní části. Ten nahradí vítěz play-off Chance ligy. Po 5 letech se do extraligy vrací Rytíři Kladno s Jaromírem Jágrem. Vítězství obhajují HC Oceláři Třinec. Ti ve finále Generali play-off porazili vítěze základní částí z Liberce 4:2 na zápasy.