Pavel Ryšavý
18. března 2023 • 21:55

Čerešňákova bomba poslala Olomouc do pekla: Jen jsem to tam šel napálit

Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Drahý gamechanger, co se zlepšuje i před třicítkou. Přijmou fanoušci Chorého?
Ševčík o Norimberku i Spartě: Měl jsem hrát víc, mockrát jsem cítil smutek. Co plánuje dál?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jeho pecka způsobila, že pardubická lavička vyskočila skoro až k balkónu. Následovalo velké objímání, upřímná radost. Přespolní chytli vlak. Místní nemuseli vyrazit do restaurace na jedno, ale možná na tři. Peter Čerešňák vystřelil Dynamu druhý bod v sérii. Jeho bomba 19 sekund před koncem rozčísla bezbrankový stav, na 2:0 pak do prázdné dal ještě Tomáš Dvořák. „Byla to odměna celému týmu. Hráli jsme trpělivě,“ radoval se Čerešňák.Když se blíží závěr zápasu a na kostce svítí stav 0:0? Co uděláte? „Já to tam šel už jenom napálit,“ spustil slovenský bek.

Čas po sekundách neodpočítával, prostě skočil na led za Zohornovou lajnou. Celé trio udělalo kolem olomoucké branky zmatek a Čerešňák vyplaval na střelu. „Někdo z kluků stáhnul na sebe dva hráče a mně se otevřelo okno. Tak jsem do něj najel, Ráďa (Radil) mi to tam poslal,“ rozebral bek celou akci.

Výsledek znáte. Zdrcená olomoucká sestava lehne na led. Pardubická v euforii řve. „Hlavu máte dole, jenom chcete trefit puk, bránu. Díky bohu, že to tam padlo,“ odfrkl Čerešňák. Úleva, že se vyhnuli prodloužení? „Jasně. Tam nevíte, co se stane. Velká úleva.“

Pardubice - Olomouc: Dvořák trefil prázdnou branku a zpečetil výhru Dynama, 2:0
Video se připravuje ...

Před sérií slibovala Olomouc v podařeném klipu Pardubicím peklo. Teď do něj ale sama na chvíli spadla. Zdaleka není konec série. Ale když schytáte gól 19 sekund před koncem a víte, že dřete, nic nevypustíte a opravdu jste udělali všechno, co jste měli? Plameny vás olizují, vaříte se v kotli. Tohle bolí.

Olomouc se oproti úvodní bitvě opravdu o dost zlepšila, dařilo se jí víc brzdit soupeře ve středním pásmu. Snažila se Dynamu sebrat rychlost v průletech do své defenzovní zóny. Stejně ale favorit většinu zápasu tlačil, hrál pořád stejně, prostě valil, nic extra neměnil. Věřil si. Dost vypovídají střely ve třetí třetině, 12:1 pro Dynamo. „Není důvod nikam v závěru ustupovat. Musíte zkoušet všechno, klidně střely od mantinelu, nikdy nevíte, která je ta pravá,“ doplnil Čerešňák.

Mohl s výsledkem posunout už o něco dřív. Čtyři minuty před koncem měl možnost, když ujel s Lukášem Sedlákem. Tam ještě nedal. „Ani jsem tu nahrávku neviděl, najednou mě překvapilo, že mně narazil puk do čepele,“ komentoval akci.

Pardubice - Olomouc: Skvělý Lukáš ukradl gól Čerešňákovi!
Video se připravuje ...

Čerešňáka nepřekvapilo, že Olomouc působila houževnatěji než při páteční porážce 1:5. „Trenéři nás varovali, že to bude o něco těžší zápas než v pátek, ale sami jsme s tím počítali. Hráli jsme dobře, vzájemně se zajišťovali. Jen v pátek to tam víc napadalo, výhra je ale výhra.“ Po dvou dnech volna se série přesune na Hanou. „Hlavně nic nepodcenit, je potřeba držet stejný přístup, zodpovědný, nebláznit. Jedině tak můžeme být úspěšní,“ přidal Peter Čerešňák.

HC Dynamo Pardubice Vše o klubu ZDE HC Olomouc Vše o klubu ZDE

Góly

Domácí: 59:41. Čerešňák, 59:46. T. Dvořák

Hosté:

Sestavy

Domácí: Will (Frodl) – T. Dvořák, Košťálek, D. Musil, Čerešňák, Vála, J. Kolář (A), Hrádek – Cienciala, L. Sedlák, Hyka – R. Kousal, Zohorna (A), Radil – Říčka, Poulíček (C), Paulovič – Mandát, A. Musil, Vondráček.

Hosté: Lukáš (Konrád) – Dujsík, Ondrušek (C), Mareš, Škůrek, Řezníček, Švrček, F. Kočí – J. Káňa (A), Nahodil, Orsava – Bambula, Knotek (A), Navrátil – Plášek ml., Kusko, P. Musil – Klimek, Menšík, Anděl.

Rozhodčí

Jeřábek, Jaroš – Kajínek, Špůr

Stadion

Enteria arena, Pardubice

Návštěva

10194 diváků

Nejlepší data z Tipsport extraligy přináší  

Vstoupit do diskuse
0


Články odjinud