28. prosince 2013 • 21:52

Růžička po obratu Zlína hudroval: Jen jsem si povídal, to je normální

Růžička měl svým svěřencům co říct
SESTŘIH: Bayern Mnichov - Brémy 4:2. Favorit skolil Pavlenkův tým až v závěru utkání SESTŘIH: Bayern Mnichov - Brémy 4:2. Favorit skolil Pavlenkův tým až v závěru utkání
Sáblíková po bronzu: Uspěchávala jsem to, ke konci se mi to trošku vymstilo Sáblíková po bronzu: Uspěchávala jsem to, ke konci se mi to trošku vymstilo

Že už Vladimír Růžička není tak impulzivní? Kdeže. Výsledky své Slavie dál naplno prožívá. Po porážce se Zlínem, který sešívané zlomil až v závěrečné desetiminutovce, se trenérská ikona cestou do kabiny pořádně rozlítila. Ze ztráty 1:2 však Růžička s chladnou hlavou nevinil žádného vnějšího nepřítele…

Hosté: 50:07. Balaštík, 55:42. Köhler

Domácí: Furch Holub, Kadlec, Wharton, Kolařík, Štich, Valach, Šenkeřík – Krenželok, Petrovický, Bednář – Tomica, Růžička, Žejdl – Sklenář, Jelínek, Skokan – J. Doležal, Klhůfek

Hosté: Kašík – Horák, Marušák, Valenta, Zámorský, Řezníček, Matějíček, Urbanec – Köhler, Leška, Balaštík – Čech, Holík, Kubiš – Veselý, Čajánek, Okál – Melenovský, Ondráček

Hodek, Pešina – Blümel, Lučan

5 132 diváků

Kdo slyšel ten řev, radši se klidil. Chodbami O2 Areny se hned po závěrečné
siréně sobotní těsné partie rozléhalo pořádné hudrování s nezaměnitelnou dikcí Vladimíra Růžičky. Nic hrozného, impulzivní kouč si jen zřejmě se zlínskou stranou vyříkával mimo jiné i výkon sudích. Nutno dodat, že nikterak mizerný.

„To nic nebylo, jen jsem si povídal. Když vyhrajeme, křičím radostí, tak teď jsem křičel, i když jsme prohráli. To tak bývá,“ komentoval Růžička už s nadhledem svou erupci emocí.

SESTŘIH: 33. kolo hokejové extraligy, Slavia - Zlín 1:2

S oficiálním hodnocením utkání byl nicméně čtvrthodinku po jeho konci přesný. „Měli jsme výbornou první třetinu, ale postupem času nám chyběl pohyb a jen jsme se bránili a čekali, co brankář vychytá. Domino nás držel celý zápas, prohráli jsme si to sami,“ pochválil výkon gólmana Furcha.

Ani ten ale nestačil na druhou povánoční výhru v řadě, libový zásah kanonýra Jaroslava Balaštíka a teč Bedřicha Köhlera ve třetí třetině vývoj otočily a hlavní postavou duelu se tak stal Libor Kašík, mladý zlínský brankář, jehož perfektní zákroky hlavně na startu a na konci utkání udržely hosty ve hře.