V Plzni drželi minutu ticha. Vzdání úcty je to nejmenší, řekl Kratěna

Plzeňský Ondřej Kratěna vzdal hold obětem terorismu
Legendární Hašek o Francouzovi: Vždycky se mi líbilo, jak chytá Legendární Hašek o Francouzovi: Vždycky se mi líbilo, jak chytá
LIGA NARUBY: Rosického sako, tanec s ježkem a žvýkačka, která nezaskočí LIGA NARUBY: Rosického sako, tanec s ježkem a žvýkačka, která nezaskočí

V tu chvíli proti sobě na modrých čárách nestáli soupeři. V Plzni, kam zavítaly Vítkovice (3:2), drželi minutu ticha za oběti teroristického útoku v Paříži, kterých je podle posledních informací 132. „Je nám to strašně líto,“ pravil domácí kapitán Ondřej Kratěna.

Hosté: 43:08. Ölvecký, 49:31. Ölvecký

Domácí: Machovský (Polívka) – Pulpán, Jeřábek "A", Sklenička, Kadlec "A", Moravčík, Kubka – Kubalík, Kracík, Indrák – Johnson, Bližňák, Kratěna "C" – Lev, Preisinger, Sýkora – Poletín, Přikryl, Schleiss

Hosté: Dolejš (Kantor) – Kudělka, Štencel, Štich, Sloboda "A", Pastor, Kovář, Klok – Ölvecký, Strapáč, Szturc – Kucsera, Kolouch, Vandas – Burger "C", Balán, Němec – Húževka "A", Jáchym, Hlinka

Horák, Polák – Jelínek, Pešek

Home Monitoring Aréna

4 460 diváků

Během tiskové konference byl Kratěna uvolněný. Jeho tým těsně vyhrál 3:2, on vstřelil rozhodující gól na začátku třetí třetiny, kdy proměnil dvojnásobnou přesilovou hru. „Já to jen trefil do odkryté branky, skvělou práci předtím odvedl Nicholas (Joshnon),“ popsal. „Sice jsme nepodali ideální výkon, ale o to je cennější,“ dodal.

Pak ale zazněl dotaz na minutu ticha, která se před úvodním vhazováním držela na památku obětem teroristického útoku v Paříži. Promítne se hráči v hlavě to, co se stalo, nebo se soustředí čistě jen na zápas?

„To, co se stalo, nemůže nechat nikoho lhostejným,“ přiznal Kratěna. „Minuta ticha a vzdání úcty je to nejmenší, co můžeme udělat,“ doplnil.

Vedle sedící Michal Poletín neměl dalších slov. „Ondra to vystihl. Víc k tomu nemám co říct,“ řekl střelec druhého gólu.

SESTŘIH: 19. kolo extraligy, HC Škoda Plzeň - HC Vítkovice Steel 3:2

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>