1. prosince 2018 • 18:01

SESTŘIH: Karlovy Vary – Sparta 1:3. Pech zazářil gólem i gestem fair play

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Hokejisté pražské Sparty zvítězili v dohrávce 23. kola extraligy na ledě Karlových Varů 3:1 a vybojovali teprve druhou výhru z uplynulých šesti zápasů. Svěřenci trenéra Uweho Kruppa potvrdili, že se jim daří venku, a vyhráli mimo svůj led osmý z posledních devíti duelů. Energie po sérii šesti domácích výher v KV Areně podruhé za sebou nebodovala.

Pražané se dostali do vedení v šesté minutě, kdy se při Sičákově vyloučení prosadil po ideální nahrávce Pech, bývalá dlouholetá opora Karlových Varů. Pražané díky pozorné obraně ve středním pásmu dlouho nepouštěli domácí do žádných brankových příležitostí. Výjimkou byla situace v 10. minutě, kdy Šenkeříkovo nahození zalehl Machovský těsně před brankovou čárou, což potvrdil i videorozhodčí.

Snaha hráčů Energie prosadit se přes úpornou obranu Pražanů se nedařila ani při dvou přesilových hrách. Obraz hry se změnil až v polovině utkání. Ve 31. minutě Skuhravý přebruslil obránce a bekhendovou přihrávkou vybídl Stloukala k vyrovnávací brance.

SESTŘIH: Karlovy Vary - Sparta 1:3. Kruppovi svěřenci si odvážejí další tři body z ledu soupeře

Domácím vstřelený gól dodal energii a najednou i Machovský měl plné ruce práce. Nejvíce se zapotil při tutovkách Kohouta a Lapšanského. Ve 33. minutě sice skončil puk za jeho zády, ale po konzultaci s videorozhodčím nebyla branka uznána, jelikož Gríger při zakončení puk kopl. Za špatnou produktivitu potrestal Západočechy ve 38. minutě De la Rose, který našel skulinku mezi tyčí a ramenem Novotného a vrátil Spartě vedení.

Karlovy Vary se tlačily za vyrovnáním, ale hosté zodpovědnou defenzivou soupeře nepouštěli do větších šancí. Pojistit vedení Sparty mohl v 56. minutě po chybě Novotného Pech, ale puk směřující do karlovarské branky nepřešel celým objem čáru. Pražané ale slavili v 59. minutě, kdy se Kumstát trefil do prázdné branky při závěrečné power play.

Domácí: 30:32. Stloukal

Hosté: 05:16. Pech, 37:42. de la Rose, 58:31. Kumstát

Domácí: F. Novotný (Kuchař) – Plutnar, Šenkeřík, Kovačevič, Podlipnik, Sičák (A), Kozák, M. Rohan – T. Rachůnek, Gríger, Flek – T. Mikúš, R. Vlach, O. Beránek – Stloukal, Skuhravý (C), Gorčík – Lapšanský, Balán (A), Kohout.

Hosté: Machovský (Honzík) – Tomáš Dvořák, de la Rose, Piskáček, Delisle, T. Pavelka, Blain, T. Voráček – Kumstát, Pech (A), Rousek – Jarůšek, Sill, Forman (A) – Buchtele, P. Vrána (C), Kudrna – T. Jandus, Pšenička, Beran.

Karlovy Vary - Sparta: Kumstát trefou do prázdné stvrdil výhru hostů, 1:3

Karlovy Vary - Sparta: Video v akci potřetí! Měl gól platit, nebo ne? Rozhodčí neuznali trefu Lukáše Pecha

Karlovy Vary - Sparta: Potlesk pro Pecha! Odvolal trest za faul na svoji osobu

Karlovy Vary - Sparta: De la Rose se otočil v mezikruží a vrátil hostům vedení, 1:2

Karlovy Vary - Sparta: Gríger poslal kotouč bruslí až do brány, gól nemůže platit
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Karlovy Vary - Sparta: Vyrovnáno! Skuhravý excelentně připravil palebnou pozici pro Stloukala, 1:1

Karlovy Vary - Sparta: Au, to bolelo! Novotný udeřil Pecha hokejkou do břicha

Karlovy Vary - Sparta: Video v akci! Machovský měl velké štěstí, kotouč se zastavil na brankové čáře

Karlovy Vary - Sparta: Pech tečoval střelu Jarůška přesně do brány, 0:1