Děkujeme, odejděte. Honzík ve Spartě skončil, upsal se Jihlavě | iSport.cz
11. ledna 2019 • 11:56

Děkujeme, odejděte. Honzík ve Spartě skončil, upsal se Jihlavě

Brankář David Honzík přestupuje ze Sparty do Jihlavy, kde už v minulosti úspěšně působil
SESTŘIH: Slavia - Ústí n. L. 8:0. Lídr ligy nastřílel sedm gólů za druhý poločas SESTŘIH: Slavia - Ústí n. L. 8:0. Lídr ligy nastřílel sedm gólů za druhý poločas
Na Lapači to zase žije! Podívejte se, jak se Vsetín dere zpět mezi elitu Na Lapači to zase žije! Podívejte se, jak se Vsetín dere zpět mezi elitu

Když Sparta ve středu oznámila příchod Jakuba Sedláčka, bylo jasné, že David Honzík v klubu skončí. O dva dny později je jasno. Pětadvacetiletý gólman se dohodl s jihlavskou Duklou, která se cílí na návrat do extraligy. „Měli jsme o něj zájem už dříve, ale nikdy to nevyšlo,“ říká jednatel klubu Bedřich Ščerban.

V minulé sezoně pomáhal Spartu tahat z bryndy. Odchytal devatenáct zápasů, celkem přes tisíc minut. Čísla měl slušná – úspěšnost 90 procent, průměr 2,8. Pod novým trenérem Uwem Kruppem ale Davidu Honzíkovi pšenka nekvetla. Nedokázal si získat jeho důvěru. Proto klub v posledních týdnech usilovně sháněl k Matěji Machovskému jinou dvojku. Až ji našel v Jakubu Sedláčkovi.

Honzík dostal svolení hledat si angažmá jinde. Až si plácl s Jihlavou, kde už v minulosti působil. „Jsme rádi, že můžeme Davida uvolnit do klubu, ve kterém se dříve cítil dobře. Dostane šanci, kterou si zaslouží a na kterou čeká. Děkujeme mu za jeho služby, zejména v loňské sezoně, kdy nás v těžkých časech dokázal několikrát podržet a přejeme mu vše nejlepší v jeho budoucí kariéře,“ uvedl k jeho odchodu sportovní manažer Sparty Michal Broš.

V aktuálním ročníku dostal v brance Sparty šanci jen čtyřikrát, celkem pouze na 122 minut. Většinu sezony odchytal za Slavii v Chance lize. Teď však bude čapat v jiném klubu této soutěže. Ambice bude mít podstatně větší.

Pětadvacetiletý brankář se po necelých třech letech vrací do Jihlavy. Bývalý mládežnický reprezentant zanechal v Dukle výraznou stopu během sezony 2015/2016, kdy spolu s Jakubem Škarkem vytvořili nejlepší gólmanskou dvojici tehdejší první ligy.

Nyní se o místo v brankovišti bude prát s Janem Brožem a Švédem Niklasem Lundströmem. „Byla to akce kulový blesk. O Davida Honzíka jsme měli zájem už dříve, ale nikdy to nevyšlo. Nyní se ozvala Sparta, zda náš zájem platí. Pak už to muselo jít všechno rychle, ve hře byly i dva extraligové kluby. David k nám jde na trvalý přestup,“ dodal jednatel Dukly Jihlava Bedřich Ščerban.

Sparta - Litvínov: Skvělý zákrok, František Lukeš si na Honzíka nepřišel
720p 360p

Sparta - Zlín: Honzík předvedl pěkný zákrok proti Honejskovi
1080p 720p 360p

TIPSPORT extraliga – nejvyšší hokejová liga 2018/2019

Aktuální kolo Kompletní rozpis zápasů Tabulka Kanadské bodování hráčů Statistiky brankářů Program v TV Nová pravidla a tresty Přestupy ONLINE Sazka Fantasy extraliga

Nejvyšší domácí hokejová soutěž Tipsport extraliga startuje v pátek 14. září. Na fanoušky čeká celkem 52 kol plus play off, skupina o udržení a baráž o extraligu. Nově Tipsport extraligu vysílá vedle ČT sport i program O2 TV Sport. Program extraligy v TV sledujte zde >> Současně se v hokejové extralize zavádí nová pravidla, jejich přehled najdete zde >>