Růžička o synovi ve Spartě: Je to pro mě zklamání. Já bych tam nešel | iSport.cz
Zdeněk Janda
3. května 2019 • 13:32

Růžička o synovi ve Spartě: Je to pro mě zklamání. Já bych tam nešel

TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap
BASKETBALOVÝ INSIDER: Satoranský má před sebou nejlepší sezonu v NBA BASKETBALOVÝ INSIDER: Satoranský má před sebou nejlepší sezonu v NBA
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je to ostře sledovaný přestup. Pikantní. Útočník Vladimír Růžička, někdejší slávista, míří ve třiceti letech do Sparty. Co na to říká jeho otec, známý kouč? A člověk, který Spartu, diplomaticky řečeno, zrovna nemá v lásce? „Abych řekl pravdu, je to pro mě zklamání, že jde zrovna do Sparty. Ale je to jeho věc, jeho rozhodnutí,“ tvrdí současný chomutovský trenér, který Slavii dvakrát dovedl k titulu.Na to spojení si zvykejte. Vladimír Růžička a Sparta. Pro šikovného centra je to velký přestup, pražský klub na něj bude spoléhat.

Sám útočník nikdy proti odvěkému rivalovi veřejně nevystupoval, všechno bylo v rámci fair play. Také i proto jsou reakce fanoušků vesměs pozitivní. „Nikdy jsem proti Spartě nevystupoval. Věřím, že i to mi u fanoušků pomůže,“ reaguje Růžička junior.

Ovšem vykládejte to jeho tátovi… „Kdyby šel kamkoliv jinam, vezmu to. Ale proč zrovna Sparta? Ale je to jeho život,“ reaguje Růžička starší, který ví, že by do holešovického klubu nikdy nešel. „V žádném případě. Jedině, že by se jmenoval jinak než Sparta,“ pousměje se.

Jeho syn s ním nové angažmá neprobíral. Není žádným tajemstvím, že jejich soukromý vztah není v posledních letech zrovna ideální. „S tátou jsem to vůbec neřešil,“ řekl útočník na tohle téma. Bude to vůbec poprvé, kdy se na klubové úrovni v Česku potká s jiným trenérem.

A jak si slavný kouč myslí, že se bude synovi v kádru velkého rivala dařit? „Záleží na něm. Bylo hodně hráčů, kteří se ve Spartě neprosadili, měli to složité. Ale třeba jemu se to povede. Uvidíme,“ tvrdí Růžička, jenž připomíná rovněž německého kouče Uwe Kruppa.

„Co vím, tak on vyžaduje od centrů specifické věci, nejsem až tak přesvědčený, že to bude Vláďovi svědčit. Ale uvidíme, třeba jo,“ reaguje Růžička, jenž zatím zůstává v Chomutově. I když je pravda, že se o jeho budoucnosti hojně spekuluje.

„Nechci nic komentovat, já těch spekulací o sobě slyšel tolik, že na to vůbec nemá cenu reagovat,“ dodává Růžička.

SE SIMONOU: Růžička exkluzivně po přestupu do Sparty. S tátou jsem to neřešil, říká

Vladimír Růžička je novou posilou pražské Sparty
Vladimír Růžička je novou posilou pražské Sparty

 

TIPSPORT extraliga – česká hokejová liga 2019/2020

Tabulka a rozpis zápasů Kanadské bodování Statistiky brankářů VIDEO: momenty a sestřihy Přestupy ONLINE Dresy týmů Sazka Fantasy

Tipsport extraliga nabízí 52 kol základní části, následuje play off, nově z extraligy sestupuje poslední tým základní části. Ten nahradí vítěz play-off Chance ligy. Po 5 letech se do extraligy vrací Rytíři Kladno s Jaromírem Jágrem. Vítězství obhajují HC Oceláři Třinec. Ti ve finále Generali play-off porazili vítěze základní částí z Liberce 4:2 na zápasy.

MS v hokeji 2020 (Švýcarsko)

Program MS 2020 Vstupenky Lausanne a Curych - stadiony

Další hokejové soutěže

NHL 2019/2020 Hokejová liga mistrů Chance liga - 1. česká hokejová liga

12. kolo
Články odjinud


Články odjinud