Sparta se vrhá do neznáma. Šéfka je unikát, jak svou roli zvládne Ton? | iSport.cz
Pavel Bárta
11. května 2019 • 04:30

Sparta se vrhá do neznáma. Šéfka je unikát, jak svou roli zvládne Ton?

Autor: Pavel Bárta
TOP VIDEA
Pastrňák: Zlaté hokejky si vážím, ale srdce mám stále zlomené Pastrňák: Zlaté hokejky si vážím, ale srdce mám stále zlomené
Voráček s Hertlem hodnotí Pastrňákův hattrick a přestup Gudase Voráček s Hertlem hodnotí Pastrňákův hattrick a přestup Gudase
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ať je Petr Bříza, jaký chtěl, jedna věc se mu upřít nedá: na Spartě mu vždycky záleželo a snažil se pro ni dělat to nejlepší. Teď má klub nového majitele a nikdo netuší, co očekávat. O nové šéfové Barboře Snopkové Haberové se ví, že pochází z plzeňské hokejové rodiny a že pracovala pro kontroverzního středočeského hejtmana Davida Ratha. A to je asi tak všechno. Zejména fanoušci cítí po změně rozpolcenost. Jak nové vedení vidí bývalý útočník Patrik Martinec?První žena v čele elitního českého klubu Barbora Snopková Haberová je považována za schopnou manažerku, nového sportovního ředitele Pražanů Petra Tona v hokeji každý zná. Ale kromě obecných předsevzetí vrátit Spartu mezi domácí špičku toho známo víceméně moc není. Třeba proč vůbec klub změnil vlastníka a co s ním jeho kupci zamýšlejí. Pořád není jasné, zda tady jde pořád o hokej, anebo to je hlavně byznys.

Finančník Karel Pražák, jemuž investiční společnost Kaprain patří, byl v první řadě specialistou na problémy všeho druhu. Ještě v době spolupráce s Petrem Kellnerem dělal nejbohatšímu Čechovi spojku na nejrůznější podnikatelské kliky a lobbisty, získal portfolio pohledávek, které byly v žalostném stavu. Totéž se proslýchalo o Spartě, v níž údajně zůstalo tíživé dědictví po podnikateli Petru Speychalovi, který klub vlastnil před Petrem Břízou.

Toho však mohly pohřbít i sportovní výsledky. Sparta měla během základní části nejvyšší návštěvnost v extralize přes 8000 diváků na zápas, v play off dokonce přes 12 tisíc. Jenže tím, že za poslední dva roky hrála doma jen tři utkání předkola a dál se nedostala, při odhadovaném zisku tři miliony korun na jedno střetnutí play off přišla jen na vstupném o další obrovské peníze.

Nové vedení má v těchto dnech napilno, avšak kromě zprávy o jmenování Snopkové Haberové generální ředitelkou a Tona coby sportovního ředitele obestírá Spartu tajemná mlhovina. Lidé v klubu se asi brzy začnou dozvídat, s kým se počítá dál a s kým ne. Ale zejména fanoušci se cítí rozladěni.

Pokračování článku patří k placenému
obsahu iSportu

S předplatným získáte:

 • Sestřihy všech zápasů FORTUNA:LIGY
 • Exkluzivní videa z hokejové extraligy
 • Profilové rozhovory
 • Zákulisní informace z první ruky
 • Názory slavných expertů
 • Analýzy vítězství a porážek
 • Měsíční předplatné 49 Kč*

  *Cena 49 Kč platí pro první měsíc pro nové
  předplatitele (týká se pouze platby kartou).
  Následující měsíc stojí 99 Kč.

  Objednat
 • Roční předplatné 990 Kč

  Ušetříte 2 měsíce oproti měsíční platbě.

  Objednat

Možnosti platby
?

 • Kartou online
 • Platba online
 • Platba SMS
Firemní předplatné
Roční licence pro firmy a instituce objednávejte zde

Tour de France, Wimbledon, MS v basketbale

Tour de France 2019: trasa 106. ročníku, program, etapy, Češi na startu (6. - 28. července 2019)

Wimbledon 2019: travnatý tenisový grandslam (1. - 14. července 2019)

MS v basketbale mužů 2019: Češi ve skupině i s USA (31. 8. - 15. 9. 2019, Čína)Články odjinud


Články odjinud