Nový trumf Sparty Sukeľ: Zářil na MS, čeká na výplaty od Slovanu | iSport.cz
Ondřej Kuchař
22. července 2019 • 15:09

Nový trumf Sparty Sukeľ: Zářil na MS, čeká na výplaty od Slovanu

TOP VIDEA
Sparta - Baník: Hašek po krásné kombinaci otevírá skóre, domácí vedou 1:0! Sparta - Baník: Hašek po krásné kombinaci otevírá skóre, domácí vedou 1:0!
Opava - Zlín: Zavadil se sápal na sudího, během pár sekund inkasoval dvě žluté karty a byl vyloučen! Opava - Zlín: Zavadil se sápal na sudího, během pár sekund inkasoval dvě žluté karty a byl vyloučen!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Stal se jedním z objevů letošního mistrovství světa. Slovenský útočník Matúš Sukeľ na domácím šampionátu zazářil. Dal pět gólů, byl vyhlášen nejlepším útočníkem týmu. Na jarní formu chce teď navázat ve Spartě, do které přestoupil z potápějícího se Slovanu. Ten mu stále dluží čtyři výplaty. „Finančně mi pomáhala rodina, bylo to těžké,“ popisuje pro deník Sport.Byl první posilou Sparty po minulé další zpackané sezoně. První květnový den přivedlo Matúše Sukeľa z bratislavského Slovanu ještě bývalé vedení klubu v čele s Michalem Brošem. V tu chvíli se o něm tolik nemluvilo. Fantastickým představením na mistrovství světa se ale cena maličkého šikuly pořádně zvedla. V Praze si teď mnou ruce, že je 173 centimetrů vysoký centr právě jejich.

V novém angažmá je zatím spokojený i sám hráč. Brzké dohody nelituje. „Kdybych čekal se smlouvou až po šampionátu, možná bych zůstal někde v KHL a vydělal si víc, ale těžko polemizovat. Upřímně si ale myslím, že i díky tomu, že jsem měl už podepsanou smlouvu, jsem hrál na mistrovství tak dobře. Byl jsem v klidu, nestresoval jsem se tím, že se teď musím nutně ukázat. Byl jsem v pohodě. Určitě nelituju, že jsem Spartě podepsal,“ říká upřímně.

Třiadvacetiletý odchovanec Liptovského Mikuláše se na šampionátu v Košicích radoval z pěti branek. Dva góly dal hvězdné Kanadě, jeden USA. Trenér Craig Ramsay na něm postavil hru své elitní formace. „Z osobního pohledu to asi nemohlo být lepší. Byl jsem přitom rád, že jsem se vůbec dostal do nominace. Měl jsem štěstí, že jsem dal hned v prvním zápase gól, pak to ze mě spadlo a hrál jsem dobře, uvolněně.“

Ani jeho trefy ale Slovákům na domácím turnaji postup ze skupiny nepřinesly. „Zklamání to bylo obrovské. Snažím se nekoukat zpátky, je to pryč.

Pokračování článku patří k placenému
obsahu iSportu

S předplatným získáte:

 • Sestřihy všech zápasů FORTUNA:LIGY
 • Exkluzivní videa z hokejové extraligy
 • Profilové rozhovory
 • Zákulisní informace z první ruky
 • Názory slavných expertů
 • Analýzy vítězství a porážek
 • Měsíční předplatné 49 Kč*

  *Cena 49 Kč platí pro první měsíc pro nové
  předplatitele (týká se pouze platby kartou).
  Následující měsíc stojí 99 Kč.

  Objednat
 • Roční předplatné 990 Kč

  Ušetříte 2 měsíce oproti měsíční platbě.

  Objednat

Možnosti platby
?

 • Kartou online
 • Platba online
 • Platba SMS
Firemní předplatné
Roční licence pro firmy a instituce objednávejte zde

MS v basketbale, Velká pardubická

MS v basketbale mužů 2019: Češi ve skupině i s USA (31. 8. - 15. 9. 2019, Čína)Program - kdy hrají Češi? Česko - USA ONLINE

Velká pardubická 2019: 129. ročník slavného dostihu (13. října 2019)
Kompletní informace Vítězové a historie ONLINE přenosČlánky odjinud


Články odjinud