Nový trumf Sparty Sukeľ: Zářil na MS, čeká na výplaty od Slovanu | iSport.cz
Ondřej Kuchař
22. července 2019 • 15:09

Nový trumf Sparty Sukeľ: Zářil na MS, čeká na výplaty od Slovanu

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Ondrášek? Správný magor, chválí Švancara. Do Plzně se hodí
Mladá Boleslav - Jablonec: Škodův nadýchaný centr zužitkoval krásnou hlavičkou Mašek, 2:0
VŠECHNA VIDEA ZDE

Stal se jedním z objevů letošního mistrovství světa. Slovenský útočník Matúš Sukeľ na domácím šampionátu zazářil. Dal pět gólů, byl vyhlášen nejlepším útočníkem týmu. Na jarní formu chce teď navázat ve Spartě, do které přestoupil z potápějícího se Slovanu. Ten mu stále dluží čtyři výplaty. „Finančně mi pomáhala rodina, bylo to těžké,“ popisuje pro deník Sport.Byl první posilou Sparty po minulé další zpackané sezoně. První květnový den přivedlo Matúše Sukeľa z bratislavského Slovanu ještě bývalé vedení klubu v čele s Michalem Brošem. V tu chvíli se o něm tolik nemluvilo. Fantastickým představením na mistrovství světa se ale cena maličkého šikuly pořádně zvedla. V Praze si teď mnou ruce, že je 173 centimetrů vysoký centr právě jejich.

V novém angažmá je zatím spokojený i sám hráč. Brzké dohody nelituje. „Kdybych čekal se smlouvou až po šampionátu, možná bych zůstal někde v KHL a vydělal si víc, ale těžko polemizovat. Upřímně si ale myslím, že i díky tomu, že jsem měl už podepsanou smlouvu, jsem hrál na mistrovství tak dobře. Byl jsem v klidu, nestresoval jsem se tím, že se teď musím nutně ukázat. Byl jsem v pohodě. Určitě nelituju, že jsem Spartě podepsal,“ říká upřímně.

Třiadvacetiletý odchovanec Liptovského Mikuláše se na šampionátu v Košicích radoval z pěti branek. Dva góly dal hvězdné Kanadě, jeden USA. Trenér Craig Ramsay na něm postavil hru své elitní formace. „Z osobního pohledu to asi nemohlo být lepší. Byl jsem přitom rád, že jsem se vůbec dostal do nominace. Měl jsem štěstí, že jsem dal hned v prvním zápase gól, pak to ze mě spadlo a hrál jsem dobře, uvolněně.“

Ani jeho trefy ale Slovákům na domácím turnaji postup ze skupiny nepřinesly. „Zklamání to bylo obrovské. Snažím se nekoukat zpátky, je to pryč.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0
3.kolo
Články odjinud


Články odjinud