Jak se v Kometě mění útoky: jen jedna lajna nestačí, centři půjdou na křídlo | iSport.cz
Michal Koštuřík
10. srpna 2019 • 16:17

Jak se v Kometě mění útoky: jen jedna lajna nestačí, centři půjdou na křídlo

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Plekanec končí v Kometě. Budoucnost? Momentálně nad hraním nepřemýšlí, říká agent
Sparta - Motor ČB: Machovský si připsal gól do prázdné branky, 5:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jedna produktivní lajna - a dlouho nic. To má být minulost. Kometa pracuje na tom, aby góly nevisely jen na Holíkově formaci. V minulé sezoně byla závislost brněnského týmu na údernosti tohoto tria extrémní. A vedla „jen“ do semifinále extraligy. „Pokud máme dokázat to, co chceme, nemůže to stát na jednom útoku,“ uvědomuje si trenér Petr Fiala. Co se změní a jak vidí nadcházející sezonu Petr Holík? Rozhovor s ním najdete v zamčené části článku.Skvělá trojka, nejsehranější v soutěži. Petr Holík nápaditě přihrává, Peter Mueller přesně střílí a Martin Zaťovič dělá v nadstandardu všechno. Další borci s odstupem za nimi. Takhle vypadala Kometa ještě na jaře. Teď nastaly nové pořádky. S vytížením amerického snajpra na celou přesilovku se nepočítá, důležitou roli mají přebrat posily Tomáš Plekanec , Jakub Lev či Lukáš Kucsera. A nezapomeňme, že někdy v listopadu naskočí zpět nezdolný veterán Martin Erat . Síla bude!

Začíná to slibně. Trenčín si odvezl v přípravě čtyři kousky, České Budějovice předevčírem šest plus další v prodloužení. Trefovali se starousedlíci i nováčci. „Už první zápas ukázal možnosti Plekancovy formace,“ upozornil brněnský kouč na souhru bývalého reprezentačního kapitána s předělaným centrem Jakubem Lvem a talentem Karlem Pláškem juniorem.

Devatenáctiletý teenager, jehož čerstvě draftovali Vancouver Canucks, nejspíš začne sezonu na Eratově pozici. „Ještě tam zkusíme jednu variantu,“ informoval včera Fiala. „A když se vrátí Martin, půjde k Tomášovi,“ potvrdil.

Lehkonohého Pláška si vyžádal do útoku samotný Plekanec, který chce při angažmá v Kometě pomoct vychovávat mladé hráče. Vnímá to

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0
52. kolo
Články odjinud


Články odjinud