SESTŘIH: Litvínov – Třinec 5:2. Verva po výhře opustila poslední místo

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Hokejisté Litvínova porazili v dohrávaném utkání 30. kola extraligy Třinec 5:2 a ukončili sérii třinácti nezdarů s Oceláři. Verva díky zisku tří bodů opustila poslední místo tabulky a je dvanáctá. Před Kladno i Pardubice se Litvínov dostal zásluhou lepšího skóre. Gólem a dvěma asistencemi se na výhře podílel obránce Patrick Kudla.

Domácí se museli v důležitém zápase v boji o udržení obejít bez zkušených útočníků Lukeše a Petružálka. V třinecké sestavě opět chyběl Wolski.

Nebezpečnější byli v úvodu hosté, jako první se ale prosadili Severočeši. Kudlovu střelu v 15. minutě tečoval Pospíšil. K druhé brance domácím pomohla zkrácená přesilová hra, Marcinkův faul potrestal přesně zakončující Mahbod.

SESTŘIH: Litvínov - Třinec 5:2. Chemici dosáhli proti Ocelářům na důležité tři body

Když poté na začátku druhé třetiny našel Kudla přesně Baránka, který přidal třetí gól, skončilo utkání pro Kváču, jehož mezi tyčemi nahradil Štěpánek. Připravenost druhého třineckého brankáře brzy prověřil Mahbod, trestné střílení však zakončil nepřesným pokusem.

Třetí inkasovaný gól Oceláře probudil. Výrazně v ofenzivě přidali a podařilo se jim zápas zdramatizovat. Nejprve se přesně pod horní tyč trefil Dravecký a poté snížil na 2:3 pohotově dorážející Hrňa.

Hokejisté Litvínova se radují z gólu do sítě Třince

Jistota domácích byla rázem pryč. V 37. minutě je ale uklidnil po Pospíšilově úspěšném forčekinku Hübl, který zajistil Vervě dvoubrankové vedení.

Domácím navíc viditelně prospěla i následná přestávka. Ve třetí třetině mohli při Draveckého trestu přidat čtvrtý gól Hübl nebo Hanzl, do slibné šance se dostal i Helt. V 51. minutě poté Jarůšek trefil tyč. Páté branky se ale Litvínov nakonec přece dočkal, Štěpánka překonal aktivně hrající Kudla.

Ohlasy trenérů:

Jindřich Kotrla (Litvínov): „Odehráli jsme slušný zápas. Začali jsme dobrou první třetinou, ve které jsme dali dva góly. Pak se nám podařilo dát třetí, ale pak jsme bohužel měli katastrofální pasáž, kdy nás Třinec dostal pod tlak. Přestali jsme se hýbat, plnit pokyny a soupeř se dotáhl na rozdíl jednoho gólu. Zaplaťpánbůh jsme zápas zlomili čtvrtým gólem. Tlak Třince poté opadl. Třetí třetinu jsme zvládli takticky a dotáhli jsme zápas do vítězného konce."

Marek Zadina (Třinec): „Nevstoupili jsme do zápasu moc dobře. Na začátku první třetiny jsme měli nějaké šance, ale neproměnili jsme je a dostali laciné góly. Soupeř nám utekl na 2:0. Špatná první třetina zápas rozhodla. Pak jsme si něco v kabině řekli a na hře to bylo vidět. Začali jsme lépe bruslit, forčekovat a produkovat hru, jak jsme si představovali. Dali jsme dva góly, dostali se na koně a měli převahu, ale po chybě a ztrátě kotouče v našem pásmu jsme dostali gól na 4:2. Třetí třetinu soupeř odehrál dobře z obranného hlediska, my jsme se do nich tlačili, ale nedokázali jsme se v útočném pásmu prosazovat. Laciné góly nás stály zápas."

Domácí: 14:19. Pospíšil, 17:50. Mahbod, 21:50. Baránek, 36:12. V. Hübl, 53:43. Kudla

Hosté: 30:44. Dravecký, 32:15. Hrňa

Domácí: Janus (Honzík) – J. Říha, Moravčík, Štich, Ščotka (A), Kudla, Baránek, L. Doudera – Mahbod, M. Hanzl (A), Jarůšek – Jánský, V. Hübl (C), Pospíšil – Helt, Gerhát, Válek – Stříbrný, Jurčík, Trávníček.

Hosté: Kváča (22. Štěpánek) – Gernát, Kundrátek, Galvinš, D. Musil, M. Doudera, M. Adámek, Zahradníček – M. Stránský, P. Vrána, Martin Růžička – Hrňa, Marcinko, Chmielewski – Hrehorčák, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Adamský (C), Novotný (A), Dravecký (A).