Machovský zarazil Dynamu euforii. Je to na palici! znělo z kabiny

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Bravurní výkon Matěje Machovského v brance Sparty sebral Pardubicím extrémní choutky na zaknihování záchrany extraligy. Boj o 71. sezonu v kuse mezi ligovou elitou musí Dynamo podstoupit v pátek v Brně proti Kometě. „Je to na palici,“ povzdechl si gólman Pavel Kantor, jenž na druhé straně v brankovišti předvedl neméně parádní práci. Sparta vyhrála 2:1 v prodloužení, rozhodl Tomáš Dvořák.

Takže v Pardubicích musí ještě zabojovat. Bod v Brně jim dá klidné jaro a léto, ale pokud prohraje za nula a Kladno pokoří Litvínov za dva body, dolů půjdou Východočeši…

Jakmile Tomáš Dvořák v 62. minutě skóroval, z natřískané pardubické arény se během vteřiny stala takřka pohřební síň. Zklamání ze svírané, ovšem nedotažené záchrany domácích dříčů bylo obrovské. V kabině, na stadionu, v hospodách… Domácí prostě měli pech.

Díky dříve ukončeným bitvám v Kladně a Olomouci se na východě Čech vědělo, že tři body proti Spartě nejsou vyloženě nutné. K vytoužené spáse by postačilo vyhrané nastavení. Jenže měřte se v ní se Spartou, pro niž je to parádní disciplína. V sezoně sebrala 13 bonusových bodů, sokovi přenechala jediný! „Sedí nám to,“ usmíval se Matěj Machovský .

On i Kantor předvedli extrémně dobrý výkon, byli hvězdami zápasu, každý si připsal několikero opravdu luxusních zákroků. „Pavel měl výborné zákroky, Pardubice strašně dlouho držel nad vodou. I na rozhodující gól si sáhl, klobouk dolů před ním, jak se k tomu postavil a jak svoje kluky drží,“ vracel komplimenty Machovský.

SESTŘIH: Pardubice - Sparta 1:2pr. Dynamo ještě nemá jistotu záchrany, rozhodl Dvořák

Ten od samého začátku až do konce odolával návalům tlaku semknutého pardubického týmu, nemohl na vteřinu povolit. Hosté zase zlobili hráči s vynikajícími individuálními dovednostmi. Kdyby vyhrála Sparta po šedesáti minutách, nikdo by nemohl říci, že nezaslouženě, neboť gólové šance na to měla. Ale to samé v bleděmodrém Dynamo. Zvlášť v závěru třetího dějství, kdy Svačina v božské možnosti pálil vedle, poté na Machovském ztroskotal Vondrka i Tybor. „Když už to hoří, snažíte se do toho kopnout nohou, nebo tam dát ruku, hokejku, cokoli. Naštěstí mi to tam párkrát vyšlo, jsem rád,“ těšilo muže zápasu.

Došlo k prodloužení. Tři na tři. Chvíle pro Spartu. Lukáš Pech nabral ve vlastním pásmu potřebné tempo a jeho vytříbený kontr po Kantorově zákroku dokonal dorážkou Tomáš Dvořák. Najednou bylo ticho jako v kostele… „Pecháček to celé projel, vystřelil mi na lapačku, já to jakž takž zachytil, ale puk jsem neudržel a další hráč to tam takovou šmudlou dorazil,“ povzdechl si Kantor.

Naštvaný, že celou akci už nemůže vrátit. „Je to na palici, už jsme to mohli mít hotové asi před dvěma zápasy, teď znovu. Strašně nás to mrzí, byli jsme připraveni to proti Spartě zvládnout a mít klid. Bohužel, musíme bojovat až do posledního kola. Snad to ukončíme v pátek,“ nasměroval pozornost k utkání v Brně.

Pardubičtí hokejisté oslavují gól proti Spartě

Domácí: 18:30. Svačina

Hosté: 09:12. Pech, 61:10. Tomáš Dvořák

Domácí: Kantor (Kacetl) – J. Zdráhal, Mikuš, J. Kolář, S. Zacharčuk, Holland, T. Voráček, Blažej – Tybor, R. Kousal, Vondrka – Svačina, Poulíček, Mandát – Látal, Harju, Kusý – Paulovič, Rolinek, Machala.

Hosté: Machovský (J. Sedláček) – Blain, Kalina, Tomáš Dvořák, Košťálek, Jurčina, T. Pavelka, Piskáček – Řepík, Sukeľ, Rousek – Forman, Pech, Buchtele – Smejkal, Tomášek, M. Kvapil – Vitouch, Říčka, Dvořáček.