Bašta Kladno. Jágrovi jsou dvě ideální sestavy málo, Patera o (ne)titulu | iSport.cz
Zdeněk Janda
25. dubna 2020 • 15:15

Bašta Kladno. Jágrovi jsou dvě ideální sestavy málo, Patera o (ne)titulu

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Baník - Plzeň: Tohle mohla být geniální rozlučka! Baroš v samotném závěru mohl rozhodnout utkání
Sparta - Jablonec: Nádherný gól! Karabcova skvělá přihrávka a Hložkův gól patičkou, 1:0!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kladno? Tradiční hokejová bašta, líheň talentů. Město, které světu dalo Jaromíra Jágra nebo Milana Nového, nejlepšího střelce československé hokejové historie. Spoustu hvězd pro NHL. Vybrat z toho jeden All Star Team? „To přeci nejde, ne? Udělejte to tentokrát jinak!“ navrhl Jágr. Nakonec se sám pustil do historického exkurzu a speciálně přináší svoje dvě sestavy. V iSport Premium najdete i favority Milana Nového či Pavla Patery, který se také zamyslel nad tím, proč zrovna jeho generace s Kladnem titul nezískala.Začalo to prvním titulem v roce 1959. Pokračovalo dynastií kolem hráčů, jako byli Pospíšil, Nový, Novák, Neliba, kteří si podmanili ligu v sedmdesátých letech. A pak si vezměte zboží, které Poldovka vypiplala a poslala do světa. Voráček, Plekanec, Židlický, Pavelec. Nebo i Eliáš.

„A z toho jako chcete vybrat jeden tým, jo? To je blbost. Nemůžete legendy, které odvedly nejvíce práce pro náš klub, vyhrávaly tituly, míchat s kluky, kteří potom naši slávu šířili v NHL, ale za nás toho až tolik neodehráli,“ namítl Jágr, současný majitel a nejvýraznější postava v dějinách klubu. Druhý nejproduktivnější muž v historii NHL se potom sám pustil do náročného úkolu.

Jágr: Nechci, aby na ně fanoušci zapomněli

„Hele, když to nechcete rozdělit v novinách, udělám to já,“ vyhlásil osmačtyřicetiletý útočník, jemuž velmi záleželo na tom, aby se nezapomnělo na zástupce dřívějších generací.

„V tu dobu nebyla média tak silná, neexistovaly sociální sítě. Až tolik se o těch hráčích nepsalo, takže nechci, aby na ně fanoušci zapomněli. Vezměte si třeba pana Křiváčka. Ten si přece v tom výběru zaslouží být,“ připomněl klubový majitel někdejšího útočníka, jenž nechyběl u pěti kladenských titulů ve zlaté éře (1975, 1976, 1977, 1978 a 1980).

To byla doba, kdy vládla „Paní Poldi.“ Především opěvovaná letka Kaberle, Pospíšil, Novák, Nový, Bauer.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0
52. kolo
Články odjinud


Články odjinud