Michal Koštuřík
15. září 2020 • 12:00

Kometa: jednička Vejmelka a přetlak v obraně. Posily mají zvláštní smlouvy

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Mountfield HK - Liberec 6:4. Přestřelka a Tygří boj, ale Hradec je v semifinále
SESTŘIH: Sparta - Třinec 0:3. Promarněné přesilovky a božský Kacetl. Oceláři blíž semifinále
VŠECHNA VIDEA ZDE

Mění se ekonomické pořádky, jedno však zůstává. Brněnská Kometa půjde do sezony s nejvyššími ambicemi. Slevovat z nich, když se už v pokladně líně nepřevalují miliony? Na to Libor Zábranský neslyší. „Cíle jsou pořád stejné,“ ujišťuje trenér a majitel v jednom. Kádr má pořád břink, i bez hvězd Plekance, Erata, Čiliaka či obětavce Malce. Není to výběr ze second handu.Tu sílu z týmu cítíte. Jenže to bylo i před rokem a Kometa se základní částí slušně protrápila. Přes léto se mužstvo provzdušnilo, dorazili kvalitní cizinci Ralfs Freibergs a Peter Schneider. K tomu se dolaďuje krátkodobé angažmá nadaných obránců Jakuba Zbořila s Liborem Hájkem, kteří už nakoukli do NHL. Hodně věcí je tři dny před rozjezdem extraligy jasných, pár otázek zbývá. iSport Premium se na ně pokusil odpovědět.

Kdy budou k dispozici Zbořil a Hájek?

Jednodušší je situace kolem Zbořila, jemuž doběhla smlouva s Bostonem a měl by podepsat novou. Chystá se pro něj jednocestný kontrakt, prozatím se má rozehrát v extralize. Je docela reálné, že nastoupí už v pátek v prvním kole proti Třinci. V tom případě by nejspíš nahradil v sestavě Tomáše Bartejse.

„Jednání se posouvají dost rychle. Děláme vše pro to, aby hrál,“ potvrdil šéf Zábranský. Na tuty zatím start třiadvacetiletého odchovance Komety neslíbil. „Musí se vyřídit transfer karta, v Americe je časový posun. Na pojištění jsme domluvení, není to žádná horentní částka,“ shrnul.

Co se týká o rok mladšího Hájka, tak brzy jasno nebude. Mladému bekovi běží

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací

Nejlepší data z Tipsport extraligy přináší  

Vstoupit do diskuse
0
Čtvrtfinále
Články odjinud


Články odjinud