Synové slavného otce řádí za Hradec. Bratry Klímovy chválí Růžička i soupeř

1
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Bratři, jak se patří. Ty dáš gól? Tak já taky. Aby se to nepletlo, když už si nás každý plete… Kevin a Kelly Klímové, dvojčata z Mountfieldu HK, ujezdili obranu domácího Zlína, jejich trefy měly tříbodový punc (3:2). Pro Kellyho šlo o premiérový extraligový zásah v kariéře. „Šikovní, rychlí hráči. Dobří do kombinace, výborná koncovka. Jsme rádi, že je máme a že jim to jde,“ pochválil trenér Vladimír Růžička potomky svého kamaráda a bývalého spoluhráče Petra Klímy.

Zatím se jim na profi úrovni nestalo, aby se oba zapsali v zápase mezi střelce. Až v pátek na ledě trápícího se Zlína, který při Kašíkově absenci (lehčí zranění) postavil do branky Daniela Hufa. Jednadvacetiletému mladíkovi loupli energičtí Klímovci za čtyři minuty dva kousky a zadělali protivníkovi na třetí malér v sezoně. „Měli pro tým velký přínos. Jsem rád, že je mám na své straně,“ pousmál se obránce Mountfieldu Petr Zámorský .

Draví hradečtí útočníci se těšili ze svých prvních branek v ročníku. „Jsou výborní, nabruslení. Byli hodně cítit,“ ocenil domácí asistent Martin Hamrlík. „Hráli fakt dobře,“ připojil obránce David Nosek. Extraligový nováček Kelly ujel obraně hned v první minutě, vybruslil si doprava a chladnokrevně vypálil podél Hufa. Brácha Kevin s odpovědí dlouho neotálel. Když mu jiný letec Jordann Perret přisunul puk před odkrytou branku, měl snadnou práci. „Jsou to velcí rychlíci, velmi těžce se brání,“ přiznal Zámorský po zkušenostech z tréninkového procesu.

Za čtyři minuty a devět vteřin měli třiadvacetiletí sourozenci u svého jména gólovou čárku a dál proháněli zlínské zadáky. Kelly (ve třetí třetině trefil šikovnou tečí tyčku) na křídle druhé lajny, Kevin v centru třetí. Spolu si zatím zahráli jen krátce v jednom letním přáteláku. „Zatím to šlape takhle, není důvod něco měnit,“ poznamenal Vladimír Růžička , jemuž se vrátil do sestavy reprezentant Petr Zámorský. „Musí se do toho dostat. Je to pro nás hodně důležitý hráč,“ reagoval trenér.

Mountfield drží přesně opačnou sérii než Berani, a to hrál třikrát venku. „Jsme spokojení,“ shrnul kouč vítězů. Až v neděli má doma hostit Liberec. „Výhoda domácího prostředí se smazává,“ poznamenal Růžička před prázdnými tribunami. (Nejen) ve Zlíně je zvyklý na úplně jiné klima. Fanoušci na něj pokřikují, dráždí je. V pátek měl klid, tisícovka sedících lidí nemohla dodat zápasu grády. Bylo to celé pochmurné, podivné. Hosté však nakonec nasedli do autobusu s úsměvem. Výhra byla účinnou medicínou. „V poslední minutě byl puk u naší tyčky, mohli jsme ztratit nějaké body. Jinak to bylo odehrané velice dobře,“ řekl Růžička.

SESTŘIH: Zlín - Mountfield HK 2:3. Růžičkova parta stále bez porážky, zazářili bratři Klímové

Tohle soupeř říct nemohl. Zlínští opět zmastili vstup do utkání. Nepomohli si ani přesilovkami. Ve třech partiích skórovali jen třikrát, z toho dvakrát beci. „Nechali jsme Hradec chodit do brejků, což se nám vymstilo. Začátek pro nás není jednoduchý. Potřebujeme dát nějaké góly, které by nás uklidnily a dostaly dřív do zápasu,“ mínil zkušený Nosek, autor korekce na 1:2. Pak se ještě trefil dělovkou jiný zadák Daniel Gazda. A to nestačilo. „Útočníci dali jediný gól, trpíme v přesilovkách. Naši top hráči se neprosazují. Hradec vyhrál zaslouženě,“ uvedl asistent Hamrlík, jenž na střídačce bez pohledu do zaplněných a bouřících tribun strádá.

„Za mě je to bez diváků utrpení. Ale hrát se musí, aby hokej nesešel z očí. Za těchto okolností se ztrácí výhoda domácího prostředí. Fanoušci dávají týmu energii, vytvoří i tlak na rozhodčího. Tohle teď padá, není z čeho čerpat energii,“ dodal. „Plná hala je pro nás psychická podpora, teď je tu trošku víc ticho. Ale to nás neomlouvá. Snažíme se nad tím nepřemýšlet a hrát,“ doplnil Nosek.

Útočník Kelly Klíma si v dresu Mountfieldu HK připsal první extraligovou trefu

Domácí: 05:22. Nosek, 38:04. Gazda

Hosté: 00:59. Kelly Klíma, 04:09. Kevin Klíma, 23:33. Cingel

Domácí: Huf (Kořének) – Řezníček, Gazda, Suhrada, Nosek (C), Hamrlík, Ferenc, Dluhoš – Herman, Fořt, J. Ondráček – Okál (A), Honejsek, Šlahař – Köhler, Fryšara, Karafiát – Kubiš (A), P. Sedláček, Sebera.

Hosté: Mazanec (Š. Lukeš) – Nedomlel (A), Zámorský, Hronek, Blain, Šalda, F. Pavlík (A), R. Pilař – Orsava, Cingel, Smoleňák (C) – J. Sklenář, V. Růžička, Kelly Klíma – Perret, Kevin Klíma, Lev – R. Pavlík, Koukal, Jergl.