Lakatoš se vrací do Vítkovic. Klub kvůli němu navyšoval rozpočet
Dominik Lakatoš se z Finska vrací do Vítkovic. Čtyřiadvacetiletý útočník, který byl v uplynulé sezoně nejlepším střelcem ostravského klubu, podepsal víceletý kontrakt. „Těší mě, že majitel klubu Aleš Pavlík navýšil rozpočet na hráče, abychom mohli Dominika přivést zpět a sám osobně s Dominikem jeho návrat řešil tak, že jsme se dohodli na podepsání víceletého kontraktu,“ komentoval sportovní ředitel Roman Šimíček pro klubový web.
Lakatoš v uplynulé sezoně nasázel ve 49 zápasech 23 gólů. Celkem nasbíral 42 kanadských bodů, byl nejproduktivnějším hráčem Vítkovic v základní části. Poté rodák z Kolína přestoupil do finského celku SaiPa. V Lappeenrantě odehrál 15 zápasů (1+5). Další nepřidá, vrací se do Ostravy.
„Domluvili jsme se, že přesun k nám do Vítkovic proběhne nyní během reprezentační přestávky,“ přibližuje Šimíček. „Po vyřízení všech formalit a ukončení působení v SaiPě odcestoval Dominik do Helsinek a následně domů do Česka. K týmu by se měl připojit v závěru tohoto týdne a vše směřujeme k tomu, aby už ve středu 17. listopadu byl schopen a připraven nastoupit v zápase proti Plzni.“
Do Vítkovic přišel Lakatoš z Liberce před ročníkem 2019/20. Celkem má v extralize, kde působil i ve Zlíně, na kontě 329 zápasů a 165 bodů za 79 gólů a 86 asistencí.
Účastník juniorského mistrovství světa v roce 2016 debutoval v minulé sezoně v české reprezentaci a ve čtyřech zápasech vstřelil jeden gól. V roce 2017 Lakatoše v NHL draftovali New York Rangers, kteří si jej vybrali v 6. kole na 157. pozici.
# | Tým | Z | Skóre | B |
---|---|---|---|---|
1 | ![]() | 56 | 182:115 | 116 |
2 | ![]() | 56 | 174:118 | 112 |
3 | ![]() | 56 | 203:153 | 99 |
4 | ![]() | 56 | 166:151 | 93 |
5 | ![]() | 56 | 173:152 | 93 |
6 | ![]() | 56 | 167:154 | 91 |
7 | ![]() | 56 | 146:147 | 89 |
8 | ![]() | 56 | 142:149 | 87 |
9 | ![]() | 56 | 133:152 | 80 |
10 | ![]() | 56 | 145:163 | 76 |
11 | ![]() | 56 | 128:148 | 76 |
12 | ![]() | 56 | 160:176 | 72 |
13 | ![]() | 56 | 152:173 | 70 |
14 | ![]() | 56 | 142:183 | 62 |
15 | ![]() | 56 | 108:187 | 44 |
- Play-off
- Předkolo Play-off
- Baráž

Zprávy ze dne 31. ledna 2025
Zkušený obránce Petr Zámorský prodloužil smlouvu v extraligové Plzni. Západočeši na svém webu oznámili, že dvaatřicetiletý bek s 82 reprezentačními starty bude oblékat jejich dres ještě minimálně v příští sezoně.
Zprávy ze dne 22. ledna 2025
Hokejový obránce TomášGalvas podepsal novou dvouletou smlouvu s extraligovým Libercem. Vedle dvojnásobného bronzového medailisty z mistrovství světa juniorů budou dres Bílých Tygrů i nadále oblékat další bek DavidAubrecht a útočník FilipJansa. Oba podepsali roční smlouvu s opcí. Klub o tom informoval na svém webu.
Zprávy ze dne 17. ledna 2025
Netradiční představení posily. V Liberci očividně reagují na zranění obránce T. J. Melancona. Vše nasvědčuje tomu, že Bílí Tygři přivádějí kanadskou náhradu v podobě zadáka Laytona Ahaca. Na sociální sítě totiž Severočeši umístili fotku z Letiště Václava Havla, kde stojí třiadvacetiletý bek v již klubové mikině a s výstrojí těsně po příletu. Další informace ale nepřidali a po identitě hráče se museli pídit fanoušci. Rodák z North Vancouveru, kterého v roce 2019 draftovalo Las Vegas, působil poslední čtyři sezony v AHL.
Zprávy ze dne 8. ledna 2025
V posledním klubu extraligy dochází k další změně. Poté, co se novým kapitánem Liberce stal obránce Radim Šimek, se u Bílých Tygrů mění i sportovní ředitel. Pozici, kterou doposud zastával trenér Filip Pešán, přebírá někdejší útočník Michal Birner. Jeho hlavním úkolem je ve spolupráci s koučem dostat Severočechy ze dna tabulky.
Zprávy ze dne 3. ledna 2025
Vedení hokejistů Liberce uzavřelo novou, dvouletou smlouvu s obráncem Michalem Ivanem. Pětadvacetiletý slovenský reprezentant, který obléká dres Bílých Tygrů čtvrtou sezonu, by měl setrvat pod Ještědem nejméně do roku 2027. Ivan v minulosti odehrál jednu sezonu také za Pardubice a nyní patří k základním pilířům defenzivy libereckého týmu. V posledním utkání proti Plzni odehrál 200. extraligový duel v libereckém dresu. Na kontě má za tu dobu 51 bodů díky 14 gólům a 37 nahrávkám.
Zprávy ze dne 28. prosince 2024
Finský hokejový útočník MarkusNenonen prodloužil smlouvu s Plzní do konce této sezony. Uvedl to klubový web Škody. Dvaatřicetiletý rodák z Jämsänkoski přišel na západ Čech v polovině listopadu z TPS Turku a měl původně kontrakt jen do konce kalendářního roku.
Zprávy ze dne 23. prosince 2024
Lotyšský obránce Kristians Rubins prodloužil o dva roky smlouvu s Plzní, která si tak pojistila jeho služby až do konce sezony 2026/27. Klub o tom informoval na svém webu. Sedmadvacetiletý bronzový medailista z loňského mistrovství světa v Rize a Tampere přišel na západ Čech před probíhající sezonou ze švédského MoDo Hockey.
Zprávy ze dne 22. prosince 2024
V Liberci se rozhodli řešit rozsáhlou marodku, ve které je i řada centrů. Bílí Tygři se s pomocí obrátili na Pardubice, které jim v rámci měsíčního hostování zapůjčí Jaspera Weatherbyho. Americký útočník, jenž do Dynama přišel v průběhu podzimu ze zámoří, by měl nastoupit už v dnešním utkání proti Vítkovicím.
Zprávy ze dne 29. listopadu 2024
Vedení extraligové Plzně prodloužilo spolupráci s trojicí hráčů týmu Škody. Svou budoucnost spojili s Indiány obránce Daniel Malák a útočníci Jan Schleiss s Adriánem Holešinským. Malák se upsal na nadcházející dvě sezony, nové kontrakty Schleisse a Holešinského jsou ještě o rok delší. „Všichni tři jsou klíčovými členy našeho týmu. Bylo pro nás prioritou, aby u nás pokračovali, a jsme nesmírně rádi, že se nám podařilo dohodnout na jejich dalším setrvání v klubu,“ uvedl generální manažer klubu Martin Straka.
Zprávy ze dne 14. listopadu 2024
V Plzni ještě úplně nekončí se změnami. Na nečekaný odchod Švéda Tima Söderlunda reagují posilou pro změnu z Finska. Západočechy posiluje zkušený finský útočník Markus Nenonen, jenž se v klubu dohodl na smlouvě zatím do konce kalendářního roku. Dvaatřicetiletý rodák z Jämsänkoski strávil drtivou většinu kariéry v rodné zemi, kde v roce 2019 oslavil s Hämeenlinnou zisk mistrovského titulu. „Markuse jsme sledovali už během léta, takže jsme věděli, co od něj můžeme očekávat. Je to velmi zkušený hráč s dobrými fyzickými parametry. Měl by do naší hry přinést bojovnost a důraz,“ uvedl trenér Josef Jandač pro klubový web.
Zprávy ze dne 13. listopadu 2024
Útočník Tim Söderlund opouští Plzeň. Aktuálně předposlední tým extraligy tak před důležitým středečním duelem proti Kladnu přišel o dalšího hráče. Švédský forvard skončil podle slov generálního manažera Martina Straky na vlastní žádost, v probíhající základní části zvládl tři body (2+1).
Zprávy ze dne 12. listopadu 2024
Obránce Radim Šalda se v hokejové extralize přesouvá z Karlových Varů do Plzně, kde podepsal smlouvu do konce příští sezony s případnou opcí na další rok. „Radimův příchod je reakcí na dlouhodobá zranění našich obránců. Očekáváme od něj dobrou mobilitu, agresivitu a vyztužení zadních řad,“ uvedl trenér Josef Jandač. Pětadvacetiletý Šalda po minulé sezoně zamířil do Karlových Varů z Litvínova. Za Energii sehrál v tomto ročníku 11 zápasů a připsal si jednu asistenci. V pěti duelech nastoupil za prvoligový Sokolov a vstřelil jednu branku.
Přestupové fiasko? I tak se to dá nazvat. Kanadský útočník Christian Thomas končí v kádru posledního Liberce. V 16 utkáních si 32letý forvard se zkušenostmi z NHL připsal jediný bod za asistenci. Po reprezentační přestávce se s ním klub dohodl na ukončení spolupráce. „Ze strany klubu ani samotného hráče nepanovala spokojenost s aktuální situací, a proto jsme se k tomuto kroku rozhodli. Ačkoliv jsme v personální krizi, Christian jako jeden z předpokládaných lídrů nenaplnil očekávání. Rozhodli jsme se ho tedy uvolnit do jiného angažmá,“ uvedl na klubovém webu trenér Filip Pešán.
Zkušený útočník Tomáš Pitule nezískal na měsíční zkoušce kontrakt s Plzní a opouští předposlední tým extraligové tabulky. Pětatřicetiletý odchovanec Klatov sehrál za Plzeň v této sezoně devět zápasů, v kterých nebodoval, připsal si tři záporné body v bilanci plus/minus a nasbíral 18 trestných minut.
Zprávy ze dne 6. listopadu 2024
Český útočník Jonáš Peterek odešel z Liberce do Slovanu Bratislava, kde podepsal smlouvu do konce sezony. Slovenský klub, který je momentálně sedmý v extraligové tabulce, to uvedl na svém webu. Peterek přišel do Liberce před touto sezonou poté, co předčasně skončil ve Vítkovicích. Třiadvacetiletý syn bývalého útočníka Vítkovic, Třince či Jaroslavle a nynějšího sportovního ředitele Ocelářů Jana Peterka podepsal na začátku září s Bílými Tygry dvouměsíční zkušební smlouvu s opcí do konce sezony.