Lakatoš se vrací do Vítkovic. Klub kvůli němu navyšoval rozpočet

Vítkovičtí útočníci Vladimír Svačina (vlevo) a Dominik Lakatoš se zmocňují puku
Vítkovičtí útočníci Jan Hruška (vpravo) a Dominik Lakatoš se radují z gólu
Brněnský útočník Peter Mueller v zápase s Vítkovicemi
Vítkovický útočník Dominik Lakatoš se pouští do šarvátky s Markem Hrbasem z Mladé Boleslavi, kterou zaskočil i soupeře, spoluhráče i trenéry
Patrik Koch z Vítkovic se snaží ujet s pukem třineckému snajprovi Martinu Růžičkovi
Ocelář Petr Vrána v souboji kapitánů s Romanem Polákem z Vítkovic
Vítkovický gólman Aleš Stezka po inkasované brance
13
Fotogalerie
Začít diskusi (0)

Dominik Lakatoš se z Finska vrací do Vítkovic. Čtyřiadvacetiletý útočník, který byl v uplynulé sezoně nejlepším střelcem ostravského klubu, podepsal víceletý kontrakt. „Těší mě, že majitel klubu Aleš Pavlík navýšil rozpočet na hráče, abychom mohli Dominika přivést zpět a sám osobně s Dominikem jeho návrat řešil tak, že jsme se dohodli na podepsání víceletého kontraktu,“ komentoval sportovní ředitel Roman Šimíček pro klubový web.

Lakatoš v uplynulé sezoně nasázel ve 49 zápasech 23 gólů. Celkem nasbíral 42 kanadských bodů, byl nejproduktivnějším hráčem Vítkovic v základní části. Poté rodák z Kolína přestoupil do finského celku SaiPa.  V Lappeenrantě odehrál 15 zápasů (1+5). Další nepřidá, vrací se do Ostravy.

„Domluvili jsme se, že přesun k nám do Vítkovic proběhne nyní během reprezentační přestávky,“ přibližuje Šimíček. „Po vyřízení všech formalit a ukončení působení v SaiPě odcestoval Dominik do Helsinek a následně domů do Česka. K týmu by se měl připojit v závěru tohoto týdne a vše směřujeme k tomu, aby už ve středu 17. listopadu byl schopen a připraven nastoupit v zápase proti Plzni.“

Do Vítkovic přišel Lakatoš z Liberce před ročníkem 2019/20. Celkem má v extralize, kde působil i ve Zlíně, na kontě 329 zápasů a 165 bodů za 79 gólů a 86 asistencí.

Účastník juniorského mistrovství světa v roce 2016 debutoval v minulé sezoně v české reprezentaci a ve čtyřech zápasech vstřelil jeden gól. V roce 2017 Lakatoše v NHL draftovali New York Rangers, kteří si jej vybrali v 6. kole na 157. pozici.

#TýmZVVPPPPSkóreB
1Mountfield56319511182:115116
2Třinec56316712174:118112
3Sparta56276617203:15399
4Č. Budějovice56265520166:15193
5Pardubice562211518173:15293
6Plzeň56245918167:15491
7Liberec56253820146:14789
8Vítkovice56228521142:14987
9Olomouc56208424133:15280
10Brno561710524145:16376
11M. Boleslav56213725128:14876
12K. Vary56194726160:17672
13Litvínov56184826152:17370
14Kladno56146828142:18362
15Zlín5696536108:18744
  • Play-off
  • Předkolo Play-off
  • Baráž

Video placeholder
Vítkovice - Kometa: Lakatoš vystřelil první vítězství pro svůj tým, 2:1 • tipsport.tv

Online přenos - Přestupy v extralize

Zprávy ze dne 17. května 2025

HC Škoda Plzeň
17. května 2025 · 21:40

Útočník Tomáš Mertl se po šesti letech loučí v Plzni. Devětatřicetiletému odchovanci Českých Budějovic, který se stal v sezoně 2017/18 v barvách Indiánů nejlepším střelcem extraligy, skončila na západě Čech smlouva. Klub o jeho odchodu informoval na svém webu.

Zprávy ze dne 14. května 2025

Karlovy Vary
14. května 2025 · 18:06

Útočník David Šťastný, který poslední dvě sezony působil v Hradci Králové, posílil Karlovy Vary. Dvaatřicetiletý odchovanec Přerova podepsal s Energií dvouletou smlouvu. 

Rytíři Kladno
14. května 2025 · 15:46

Do kádru Kladna se vrací odchovanec. Své místo v kabině Rytířů získal zkušený pětatřicetiletý extraligový obránce Jan Piskáček, který se do hokejového města vrací po dvanácti letech. Předtím absolvoval štace v pražské Spartě, kde i chvíli nosil kapitánské céčko, a v Českých Budějovicích, kde v roce 2022 získal bronz. Naposledy působil v Plzni, a to tři sezony.

Zprávy ze dne 13. května 2025

Karlovy Vary
13. května 2025 · 19:32

Do Karlových Varů se povedlo zlákat další posilu. Tentokrát vedení Energie lovilo na Slovensku, odkud přichází útočník Jakub Minárik. Čtyřiadvacetiletý rodák z Topoľčan, který strávil poslední tři sezony ve Slovanu Bratislava, podepsal s klubem z lázeňského města dvouletou smlouvu. „Jakuba jsme si vyhlédli při sledování slovenské extraligy, kde se pohybují velmi zajímaví hráči i směrem k naší soutěži. Je to centr s výbornými fyzickými parametry, který dobře tvoří hru a je silný v předbrankovém prostoru na obou stranách hřiště. Věříme, že i díky svým reprezentačním zkušenostem bude posouvat výkony celého našeho týmu dopředu," uvedl sportovní ředitel Jiří Kalous pro klubový web.

HC Škoda Plzeň
13. května 2025 · 17:27

Plzni s posilováním před novou sezonou nekončí. A svoji nejnovější tváří chtějí rozhodně zvýšit důraz na ledě. K Západočechům přichází urostlý útočník Ondřej Pšenička, jenž se do Česka vrací po šesti letech strávených v zámoří. Čtyřiadvacetiletý odchovanec Sparty, který má bohaté zkušenosti z prestižní univerzitní ligy NCAA se s Indiány dohodl na dvouleté smlouvě s možností opce. „Ondra je velmi inteligentní hráč s výbornými fyzickými parametry. Jeho výška a síla budou pro nás cenným přínosem především v útočné fázi. Věříme, že v našem týmu bude mít ideální podmínky pro další růst," uvedl trenér Josef Jandač pro klubový web na adresu dvoumetrového forvarda.

 

Zprávy ze dne 12. května 2025

Důležitý moment
Rytíři Kladno
12. května 2025 · 17:33

Na zajímavé jméno cílí Rytíři Kladno: na radaru se objevil obránce se zkušenostmi z NHL. Více podrobností čtěte ZDE >>>

Rytíři Kladno
12. května 2025 · 12:04

Dřívější informace webu iSport se potvrdily. Masivní posilování Kladna nekončí, Rytíři přivádí už osmou posilu, kterou se stal útočník Kelly Klíma. Sedmadvacetiletý forvard a dvojče hradecké opory Kevina Klímy přichází do středočeského klubu po konci angažmá v Liberci. „Kelly je prověřený extraligový útočník. Dobře bruslí a pro soupeře dokáže být nepříjemný, i těchto předností budeme chtít využít. Věříme, že bude pro náš tým posilou,“ uvedl sportovní manažer Jiří Burger pro klubový web.

Karlovy Vary
12. května 2025 · 11:42

Karlových Varech se před novým ročníkem loučí už s devátým hráčem. Kádr Energie po čtyřech sezonách opouští zkušený obránce Ondřej Dlapa. Vedení západočeského klubu se s třiatřicetiletým brněnským rodákem domluvilo na předčasném rozvázání smlouvy, jelikož chce dát přednost novým mladým obráncům ze zámoří.

Zprávy ze dne 11. května 2025

HC Škoda Plzeň
11. května 2025 · 15:04

Vedení Plzně před novou sezonou vítá už pátou posilu. Za Západočechy bude nově chytat Jan Růžička. Osmadvacetiletý gólman, který po většinu dosavadní kariéry působil v rodné Mladé Boleslavi, podepsal v klubu roční smlouvu s možností opce. „Je to perspektivní brankář v ideálním věku, který má stále příležitost ukázat svůj potenciál. Věříme, že společně s Nickem vytvoří silnou dvojici, která se bude navzájem podporovat," uvedl plzeňský trenér brankářů Rudolf Pejchar o novém parťákovi jedničky Nicka Malíka pro klubový web. Indiáni už dříve potvrdili příchod čtyř útočníků Iva Sedláčka, Matyáše Filipa, Lukáše Strnada a Michala Teplého.

Zprávy ze dne 8. května 2025

Karlovy Vary
8. května 2025 · 21:11

Lotyšský útočník Haralds Egle, který začal uplynulou sezonu ve Slovanu Bratislava a dohrál ji v Liptovském Mikuláši, posílil Karlovy Vary. Osmadvacetiletý odchovanec celku Metalurgs Liepaja podepsal s Energií dvouletou smlouvu.

Zprávy ze dne 7. května 2025

Karlovy Vary
7. května 2025 · 15:57

Hokejový obránce Matteo Kočí se po dvou sezonách v celku Kamloops Blazers v zámořské juniorské WHL vrací do Karlových Varů. Bronzový medailista z posledních dvou mistrovství světa dvacítek naváže na platnou smlouvu s Energií. Extraligový klub o tom informoval na svém webu. Západočeši dnes rovněž oznámili příchod dalšího beka Josefa Myšáka, jenž uzavřel kontrakt na dva roky.

„Je to obránce se skvělým citem pro hru, umí si poradit v těžkých situacích na ledě a vytvořit rozehrávkou příležitosti pro své spoluhráče. Zároveň je to produkt naší karlovarské akademie a po svém rozhodnutí vrátit se ze zámořské juniorky do Česka a hrát seniorský hokej na nejvyšší úrovni ho velmi rádi vítáme zpět v týmu," uvedl sportovní ředitel Jiří Kalous.

HC Škoda Plzeň
7. května 2025 · 14:04

Novou posilou útoku plzeňských hokejistů je Michal Teplý, jenž v uplynulém ročníku oblékal dres Třince. Třiadvacetiletý hráč se s vedením Indiánů dohodl na smlouvě na příští sezonu. Pro odchovance havlíčkobrodského hokeje půjde o čtvrtou extraligovou zastávku. Domácí nejvyšší soutěž okusil poprvé v Liberci, jeden zápas odehrál také za Mladou Boleslav. V Třinci nastoupil v minulé sezoně ke 45 zápasům základní části a připsal si 15 bodů za tři góly a 12 asistencí, v devíti duelech play off přidal branku a dvě nahrávky.

Útočník Michal Teplý
Útočník Michal Teplý

Zprávy ze dne 6. května 2025

Karlovy Vary
6. května 2025 · 18:59

Krátce poté, co Karlovy Vary oznámily příchod první posily v podobě brankáře Daniela Krále, přichází vedení Energie rovnou s druhou. Za klub z lázeňského města bude hrát útočník Sebastián Malát, který na západě Čech podepsal dvouletou smlouvu. Třiadvacetiletý rodák z Klatov rozdělil minulou sezonu mezi Mladou Boleslav a České Budějovice, ani za jeden tým však v uplynulém ročníku nevstřelil gól. Vypomáhal i prvoligovému Kolínu.

Důležitý moment
Rytíři Kladno
6. května 2025 · 18:08

Rozsáhlé změny v Kladně se netýkají pouze hráčské kabiny. Středočeský klub do nové etapy pod většinovým majitelem Tomášem Drastilem povede výkonná ředitelka, kterou se stala Renata Pánková. Nová šéfka Rytířů podle žebříčku časopisu Forbes patří mezi nejvlivnější ženy v Česku. Dlouhé roky působila v Budějovickém Budvaru. „Naším společným cílem je navázat na dlouhou historii a tradici hokejového klubu na Kladně a vytvořit profesionální organizaci, která se stane ještě atraktivnější pro hokejové fanoušky, partnery i mladé talenty. Ráda bych se zasadila o to, abychom se stali uznávaným klubem i v mezinárodním kontextu,“ uvedla Pánková pro klubový web.

Karlovy Vary
6. května 2025 · 15:59

S první posilou před novou sezonou se pochlubili v Karlových Varech. Do lázeňského města přestupuje z Liberce brankář Daniel Král jako náhrada za opačným směrem mířícího Petra Hamalčíka. Pro jednadvacetiletého rodáka z Havlíčkova Brodu jde o první stěhování v rámci extraligy, doposud v ní chytal jen za Bílé Tygry. Od nynějška bude parťákem jedničky Energie Dominika Frodla.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů