Lakatoš se vrací do Vítkovic. Klub kvůli němu navyšoval rozpočet
Dominik Lakatoš se z Finska vrací do Vítkovic. Čtyřiadvacetiletý útočník, který byl v uplynulé sezoně nejlepším střelcem ostravského klubu, podepsal víceletý kontrakt. „Těší mě, že majitel klubu Aleš Pavlík navýšil rozpočet na hráče, abychom mohli Dominika přivést zpět a sám osobně s Dominikem jeho návrat řešil tak, že jsme se dohodli na podepsání víceletého kontraktu,“ komentoval sportovní ředitel Roman Šimíček pro klubový web.
Lakatoš v uplynulé sezoně nasázel ve 49 zápasech 23 gólů. Celkem nasbíral 42 kanadských bodů, byl nejproduktivnějším hráčem Vítkovic v základní části. Poté rodák z Kolína přestoupil do finského celku SaiPa. V Lappeenrantě odehrál 15 zápasů (1+5). Další nepřidá, vrací se do Ostravy.
„Domluvili jsme se, že přesun k nám do Vítkovic proběhne nyní během reprezentační přestávky,“ přibližuje Šimíček. „Po vyřízení všech formalit a ukončení působení v SaiPě odcestoval Dominik do Helsinek a následně domů do Česka. K týmu by se měl připojit v závěru tohoto týdne a vše směřujeme k tomu, aby už ve středu 17. listopadu byl schopen a připraven nastoupit v zápase proti Plzni.“
Do Vítkovic přišel Lakatoš z Liberce před ročníkem 2019/20. Celkem má v extralize, kde působil i ve Zlíně, na kontě 329 zápasů a 165 bodů za 79 gólů a 86 asistencí.
Účastník juniorského mistrovství světa v roce 2016 debutoval v minulé sezoně v české reprezentaci a ve čtyřech zápasech vstřelil jeden gól. V roce 2017 Lakatoše v NHL draftovali New York Rangers, kteří si jej vybrali v 6. kole na 157. pozici.
# | Tým | Z | Skóre | B |
---|---|---|---|---|
1 | ![]() | 56 | 182:115 | 116 |
2 | ![]() | 56 | 174:118 | 112 |
3 | ![]() | 56 | 203:153 | 99 |
4 | ![]() | 56 | 166:151 | 93 |
5 | ![]() | 56 | 173:152 | 93 |
6 | ![]() | 56 | 167:154 | 91 |
7 | ![]() | 56 | 146:147 | 89 |
8 | ![]() | 56 | 142:149 | 87 |
9 | ![]() | 56 | 133:152 | 80 |
10 | ![]() | 56 | 145:163 | 76 |
11 | ![]() | 56 | 128:148 | 76 |
12 | ![]() | 56 | 160:176 | 72 |
13 | ![]() | 56 | 152:173 | 70 |
14 | ![]() | 56 | 142:183 | 62 |
15 | ![]() | 56 | 108:187 | 44 |
- Play-off
- Předkolo Play-off
- Baráž

Zprávy ze dne 14. února 2025
V Litvínově mají důvod k radosti. Během pátečního utkání s Olomoucí vedení Vervy oznámilo fanouškům, že bratři Ondřej a David Kašové v klubu s předstihem podepsali nové smlouvy. Oba týmoví tahouni budou oblékat žlutočerný dres minimálně do konce sezony 2026-27.
Zprávy ze dne 4. února 2025
Slovenský brankář Matej Tomek bude i v příští sezoně působit v extraligovém Litvínově. Severočeši na klubovém webu oznámili, že sedmadvacetiletý gólman podepsal s klubem novou roční smlouvu. Tomek působí v Litvínově od roku 2022. „Matej je důležitou součástí našeho týmu, jsme proto velice rádi, že u nás bude pokračovat,“ uvedl generální ředitel Vervy Pavel Hynek.
Zprávy ze dne 24. ledna 2025
Obránce Janis Jaks z Karlových Varů v klubu zůstane i pro příští sezonu.
Zprávy ze dne 23. ledna 2025
Litvínov posílil finský útočník Joni Ikonen. S vedením Severočechů, jimž patří aktuálně druhé místo v extraligové tabulce jen s dvoubodovým mankem na vedoucí Spartu, se pětadvacetiletý centr dohodl na spolupráci prozatím do konce tohoto ročníku. Rodák z Espoo Ikonen má bohaté zkušenosti z finské nejvyšší soutěže. Tento ročník začal jako hráč týmu Kiekko-Espoo. V jeho barvách odehrál 32 zápasů a připsal si dvě branky a deset asistencí. „Hledali jsme doplnění týmu před závěrečnou fází sezony, což se nakonec povedlo, i když je hráčský trh v tomto období hodně omezený,“ uvedl generální ředitel klubu Pavel Hynek.
Zprávy ze dne 18. prosince 2024
Devatenáctiletý hokejový útočník Jan Šprynar se vrací ze zámoří zpět do Litvínova, ve kterém působil v žákovských a mládežnických kategoriích. Verva zároveň angažovala i o čtyři roky staršího obránce Martina Huga Haše, jenž za Atlantikem hrál poslední čtyři roky. Bývalý juniorský reprezentant bude ale nyní působit v prvoligovém Chomutově. Severočeský klub o tom informoval na svém webu.
Šprynar odešel z Litvínova do zámoří před dvěma lety a hrál za Rimouski, Shawinigan a Halifax. „Honza se rozhodl ukončit působení v kanadské juniorce, proto jsme aktivovali jeho smlouvu. V následujících dnech a týdnech se ukáže, zda bude působit v litvínovském A týmu, v juniorce, nebo v první lize,“ uvedl sportovní manažer Tomáš Vrábel na adresu rodáka ze Žatce. „V Martinovi vidíme velký potenciál. Ve své první sezoně se přesouvá do Chomutova, kde ho bude čekat adaptace ze zámořského na český hokej. Budeme ho bedlivě sledovat a věříme, že se stane důležitou součástí Pirátů. Poté budeme řešit jeho další zapojení do Litvínova,“ řekl Vrábel.
Zprávy ze dne 25. listopadu 2024
Za pár týdnů může jít do tuhého a před Ondřejem Beránkem se objeví štos lukrativních nabídek. Nejlepšímu střelci aktuální extraligové sezony na jaře končí smlouva a Karlovy Vary budou mít těžkou práci svůj klenot udržet. Světový šampion začne přehrabovat nabídky vidlemi, jedna zajímavější a lukrativnější než druhá. „Chci ho k nám do Komety,“ netají Jakub Flek, donedávna Beránkův parťák v týmu Energie. Více čtěte ZDE>>>

Zprávy ze dne 15. listopadu 2024
Slovenský útočník Matúš Sukeľ prodloužil o dva roky smlouvu s Litvínovem, kde je kapitánem. Severočeský klub dnes na webu oznámil, že se s osmadvacetiletým rodákem z Liptovského Mikuláše dohodl na kontraktu do roku 2027. Sukeľ přišel do Litvínova v létě roku 2021 z pražské Sparty a v říjnu následujícího roku převzal kapitánské céčko. „Litvínov se stal naším druhým domovem. Máme tu skvělou partu a jsem tu spokojený. Jsem moc rád, že jsme se domluvili na pokračování,“ uvedl slovenský útočník.
Zprávy ze dne 20. září 2024
V Litvínově se už na startu sezony musí potácet s rozsáhlejší marodkou obzvláště v obranných řadách. Z toho důvodu se vedení Vervy podařilo získat posilu z Pardubic. Pod Krušné hory přichází mladý zadák Michal Hrádek, který bude z Dynama hostovat do konce ledna.
Zprávy ze dne 26. srpna 2024
Litvínovská Verva rozšiřuje útočné řady, do kterých si vybrala osmadvacetiletého Lukáše Vopelku. Ten v posledních dvou sezonách působil v barvách Českých Budějovic. Délku smlouvy severočeský klub nezveřejnil.
Zprávy ze dne 5. srpna 2024
V Litvínově vítají zajímavou posilu do obrany. Dres Vervy bude oblékat kanadský zadák Jared McIsaac. Čtyřiadvacetiletý rodák z Truro, který byl před šesti lety draftován ve druhém kole Detroitem, má zlato juniorského mistrovství světa 2020. S Kanadou slavil také výhru na Memoriálu Ivana Hlinky. Minulou sezonu rozdělil mezi farmy Red Wings, Bostonu a krátkým hostováním ve Švýcarsku, kde nastoupil za Ambri-Piotta. O McIsaacovi se spekulovalo také v souvislosti s Kladnem.
Zprávy ze dne 26. července 2024
Dřívější informace iSport.cz se potvrdily. Ondřej Kaše se i přes velký zájem jiných klubů z Česka i zahraničí dohodl na nové smlouvě v Litvínově, za který minulou sezonu válel s bratrem Davidem. Mistr světa z letošního šampionátu setrvání pod Krušnými horami potvrdil v klubovém videu.
V Litvínově s velkou pravděpodobností mohou začít jásat. Týmový lídr by měl pokračovat, jak informuje redaktor Sportu Pavel Bárta.
Zprávy ze dne 21. července 2024
Návrat domů po více jak roce v zámoří nebude krátkodobou záležitostí. Útočník Robin Sapoušek, který se po necelých dvou sezonách strávených v kanadské juniorce (WHL) vrátil do Karlových Varů, se s Energií s předstihem dohodl na nové smlouvě. Dvacetiletý rodák z lázeňského města, jenž má ve sbírce stříbro i bronz z posledních dvou juniorských šampionátů, v mateřském klubu prodloužil kontrakt do roku 2027.
Zprávy ze dne 17. července 2024
Už pátým novým hráčem v obraně Karlových Varů se stal Fin Tarmo Reunanen, který má na kontě čtyři zápasy v NHL za New York Rangers. Poslední dva roky strávil ve finské lize v Lukko Rauma. V Karlových Varech podepsal šestadvacetiletý hráč roční smlouvu. „Tarmo byl jedním z prvních obránců, které jsme kontaktovali a sledovali už během sezony. Je to útočně laděný bek, který sbírá body a má zkušenosti i s hokejem v zámoří. Nebojí se fyzické hry a jeho silnou stránkou je hra v přesilovkách,“ řekl sportovní ředitel Energie Jiří Kalous.
Zprávy ze dne 3. července 2024
Litvínov hlásí další posilu, do kádru semifinalisty uplynulého ročníku přichází třiadvacetiletý slovenský forvard Maxim Čajkovič, který poslední tři sezony strávil v nižších zámořských soutěžích.