„Švýcar“ Šimek to vzdal. Do Zlína ale míří mladý Rus z Chabarovsku

Slovák Juraj Šimek (34), vlastnící i švýcarské občanství, z druholigového Klotenu si údajně angažmá ve Zlíně na poslední chvíli rozmyslel. Zatím na Moravu nedorazil a u toho nejspíš zůstane. Teď je na cestě jiný útočník, Rus Vladimir Michasjonok (23). Jeho příchod už je podle zdrojů iSport.cz opravdu tutovka.
V Amuru Chabarovsk ztratil místo v sestavě, v sezoně KHL odehrál jen pět utkání s bilancí 0+1. Celkem nastoupil v soutěži k 37 zápasům (2+4). Jako teenager působil jeden rok i v Kazachstánu (klub Atyrau). Poslednímu týmu extraligy by měl být k dispozici hned po reprezentační přestávce. Berany čeká příští pátek derby s Olomoucí.
Nemělo by zůstat jen u Michasjonoka. Zlín disponuje několika miliony korun na posily. Rekrutovat se mají ze zahraničí. Interes je především o útočníky. „Řešíme Lotyše, Švédy, Finy. Určitě je prostor na to, aby se to dotáhlo. Pokud vedení deklaruje, že peníze na ty hráče má, musíme je přivést. Teď v pauze,“ prohlásil po poslední porážce s Kladnem hlavní kouč Luboš Jenáček.
Zesílení kádru je naprosto nezbytné. Hrozba sestupu se stala akutní, Zlín ztrácí na předposlední Rytíře po 22. kole už deset bodů a k tomu má odehráno o zápas víc. „Jestliže nepřijde tři, čtyři, pět útočníků, nevěřím tomu, že současný tým bude dělat bodové série. Ty samozřejmě budou nutné, pokud chceme ještě zamíchat kartami a dostat se aspoň na barážovou pozici. Jsme dole, jsme zklamaní, jsme smutní. Pokud budou změny směrem dovnitř, budou i ven. Měli by přijít kluci nezatížení touto situací, kteří budou schopní se prosazovat a dávat góly. Utkání je ještě hodně,“ shrnul Jenáček.
# | Tým | Z | Skóre | B |
---|---|---|---|---|
1 | ![]() | 56 | 182:115 | 116 |
2 | ![]() | 56 | 174:118 | 112 |
3 | ![]() | 56 | 203:153 | 99 |
4 | ![]() | 56 | 166:151 | 93 |
5 | ![]() | 56 | 173:152 | 93 |
6 | ![]() | 56 | 167:154 | 91 |
7 | ![]() | 56 | 146:147 | 89 |
8 | ![]() | 56 | 142:149 | 87 |
9 | ![]() | 56 | 133:152 | 80 |
10 | ![]() | 56 | 145:163 | 76 |
11 | ![]() | 56 | 128:148 | 76 |
12 | ![]() | 56 | 160:176 | 72 |
13 | ![]() | 56 | 152:173 | 70 |
14 | ![]() | 56 | 142:183 | 62 |
15 | ![]() | 56 | 108:187 | 44 |
- Play-off
- Předkolo Play-off
- Baráž
Zprávy ze dne 31. března 2022
Mountfield HK na webu oznámil podpisy smluv a naopak odchody. Jak už iSport.cz informoval, v dresu Hradce nebude pokračovat Jakub Orsava a Filip Novotný, do Litvínova míří Radim Šalda. Nový kontrakt s vyvazující podmínkou týkající se nového víza podepsal Nikita Ščerbak. Pokračuje i brankář Henri Kiviaho, Christophe Lalancette a Michael Gaspar. Klub potvrdil i odchod trenéra Ladislava Čiháka. Petr Koukal částečně zůstává. Měl by působit jako mentor na farmě v Kolíně a být kdykoliv k dispozici pro první tým.
Zprávy ze dne 30. března 2022
Hokejisté Hradce Králové přijdou po sezoně o svého nejlepšího střelce a nejproduktivnějšího hráče. Finský útočník Ahti Oksanen po roce na východě Čech končí a přesune se do Švédska.
„Přestože se (naše) finanční představy nerozchází, Ahti v Hradci a České republice pokračovat nebude. Hovořil o čistě sportovním důvodu, myslí si, že mu bude styl ve Švédsku vyhovovat, a chce zkusit něco nového,“ uvedl generální manažer Aleš Kmoníček na klubovém webu.
Zprávy ze dne 29. března 2022
Mounftield vyhrál základní část, bavil, jeho hokej nadchnul. Play off opustil už po pěti zápasech, ve čtvrtfinále prohrál 1:4 s Mladou Boleslaví. Základní část lepší, než se čekalo a o dost. Play off horší než se čekalo, taky o dost. V příštích dnech se v Hradci rozhodne, jak bude vypadat trenérský štáb pro nový ročník. Klub by měl přivést nového brankáře, z Boleslavi dorazí nejspíš Jan Růžička.Více čtěte ZDE>>>.
Zprávy ze dne 23. března 2022
Vedení Sparty odhaluje první jména hráčů, kteří se v klubu dohodli na nových smlouvách. Kontrakty na další dvě sezony podepsali zkušený útočník Jan Buchtele a mladík Jakub Konečný. Smlouvy o rok s případnou opcí uzavřeli vytáhlý forvard Patrik Prymula a mladý brankář Oldřich Cichoň.
Zprávy ze dne 9. března 2022
Mountfield HK si po triumfu v základní části pojistil trojici zahraničních hokejistů i na další sezony. Nové dvouleté smlouvy podepsali kanadský obránce Graeme McCormack a američtí útočníci s českými kořeny Kevin a Kelly Klímovi.
Zprávy ze dne 6. března 2022
Hokejisté Sparty už nadále nemohou počítat se službami ruského obránce Olega Pogorišného. K Pražanům se sedmadvacetiletý zadák již nepřipojí kvůli komplikované situaci v Rusku související s válkou na Ukrajině. „Na konci ledna odcestoval do Ruska pro nová víza do Česka. Zde mu je nejprve dlouho odmítali vydat, později začala válka a možnost návratu se mimořádně zkomplikovala. Děkujeme mu za pomoc,“ uvedl sportovní ředitel Petr Ton na klubových sociálních sítích. Pogorišnyj v Tipsport extralize odehrál 6 utkání, v nichž si připsal jeden gól.
Zprávy ze dne 31. ledna 2022
Výměna hráčů na hostování mezi Motorem a Spartou končí. Do pražského klubu se vrací Zdeněk Doležal, do Českých Budějovic Daniel Voženílek.
Nálož nových akvizic Sparty právě explodovala! Pražané před uzávěrkou přestupů přivádí do Tipsport extraligy dvě ostřílené posily a jednoho navrátilce, jehož příchod obzvláště potěší fanoušky. Po necelém ročníku stráveném v Chabarovsku se do trikotu s rudým S vrací reprezentační útočník David Tomášek, aktuálně náhradník v olympijské nominaci. Novým parťákem Matěje Machovského se stává slovenský brankář Július Hudáček, kterého klub již před časem oťukával, ale dal přednost Dinamu Riga. Nicméně lotyšský účastník KHL se do play off nepodívá, bývalý brankář Pardubic tak nakonec kývl na návrat do Česka po osmi letech. Druhou sparťanskou posilou je velezkušený ruský útočník Gennadij Stoljarov. Pětatřicetiletý rodák z Moskvy má na kontě celkem 569 startů v KHL. Nynější sezonu začal v dresu italského Merana. Všichni tři hráči uzavřeli kontrakt do konce sezony.
Vedení Sparty je těsně před přestupovou uzávěrkou zřejmě hodně akční. Na sociálních sítích láká fanoušky rovnou na tři posily! Jako nápovědu uvedli Pražané emoji branky, šipku zpět a ruskou vlajku. O které hráče půjde? Fanoušci již hromadně spekulují. Každopádně jak se zdá, sparťané představí nového parťáka brankáře Matěje Machovského, jednoho navrátilce a evidentně i novou akvizici z Ruska. Jasno by mělo být v nejbližších hodinách.
Zprávy ze dne 30. ledna 2022
Velká změna před play off! Do Karlových Varů se stěhuje hradecký brankář Štěpán Lukeš, opačným směrem do Mountfieldu HK míří Filip Novotný. Oběma končí po sezoně smlouvy a ani u jednoho to nevypadalo, že by měl kontrakt prodloužit. Přestupní termín v extralize končí 31. ledna, tohle je první velká bomba, která se dostala ven. Více čtěte ZDE >>>

Zprávy ze dne 25. ledna 2022
O čem deník Sport informoval už v uplynulém týdnu, se nyní stalo skutečností. Brankář Alexander Salák rozvázal svůj kontrakt se Spartou, kde se na vlastní žádost rozhodl skončit. Formální razítko na rozchod bylo vraženo v úterý odpoledne, kdy klub konec potvrdil. Blízko je příchod nového gólmana. Více čtěte ZDE>>>

Zprávy ze dne 18. ledna 2022
Po minulé sezoně se Spartou prodloužil smlouvu o další dva roky. Tu ale Alexander Salák nedodrží. Podle informací iSportu se mu ji klub chystá kvůli jejímu porušení ukončit. Více čtěte ZDE>>>

Zprávy ze dne 15. ledna 2022
Zajímavou posilu hlásí Mountfield HK! Do Hradce Králové přichází z Banské Bystrice ruský útočník Nikita Ščerbak, opačným směrem putuje forvard Patrik Lamper. Šestadvacetiletý Ščerbak má zkušenosti i z NHL, kde za Montreal a Los Angeles sehrál 37 zápasů. „Nikita je v ideálním hokejovém věku, má zkušenosti z NHL, AHL a KHL, i z tohoto důvodu věříme, že nám pomůže a zkvalitní naši ofenzivu,“ řekl generální manažer Mountfieldu HK Aleš Kmoníček.

Zprávy ze dne 13. ledna 2022
Po necelých dvou měsících vítá Sparta zpět známou tvář. Defenzivu Pražanů doplňuje ruský obránce Oleg Pogorišnyj, který v listopadu za klub v rámci zkoušky nastoupil do tří utkání (dvě v extralize, jedno v Lize mistrů). Kvůli zranění beka s 259 starty v KHL byl však zkušební kontrakt zrušen. Nyní ho však klubové vedení obnovilo a po dobu čtrnácti dnů si může bývalý hráč Soči vybojovat kontrakt.
Zprávy ze dne 6. ledna 2022
Nejproduktivnější hráč extraligy Filip Chlapík po sezoně opustí Spartu. Využije výstupní klauzule ve smlouvě v případě nabídky ze zahraničí a od nové sezony bude oblékat dres švýcarského Ambri-Piotta. S aktuálně až 11. týmem NLA podepsal dvouletý kontrakt. „Filip Chlapík si za své výkony angažmá v jedné z předních evropských soutěžích rozhodně zaslouží. Sparta obdrží po jeho odchodu finanční kompenzaci,“ dodal pro web hcsparta.cz sportovní manažer Jaroslav Hlinka.