„Švýcar“ Šimek to vzdal. Do Zlína ale míří mladý Rus z Chabarovsku

Slovák Juraj Šimek (34), vlastnící i švýcarské občanství, z druholigového Klotenu si údajně angažmá ve Zlíně na poslední chvíli rozmyslel. Zatím na Moravu nedorazil a u toho nejspíš zůstane. Teď je na cestě jiný útočník, Rus Vladimir Michasjonok (23). Jeho příchod už je podle zdrojů iSport.cz opravdu tutovka.
V Amuru Chabarovsk ztratil místo v sestavě, v sezoně KHL odehrál jen pět utkání s bilancí 0+1. Celkem nastoupil v soutěži k 37 zápasům (2+4). Jako teenager působil jeden rok i v Kazachstánu (klub Atyrau). Poslednímu týmu extraligy by měl být k dispozici hned po reprezentační přestávce. Berany čeká příští pátek derby s Olomoucí.
Nemělo by zůstat jen u Michasjonoka. Zlín disponuje několika miliony korun na posily. Rekrutovat se mají ze zahraničí. Interes je především o útočníky. „Řešíme Lotyše, Švédy, Finy. Určitě je prostor na to, aby se to dotáhlo. Pokud vedení deklaruje, že peníze na ty hráče má, musíme je přivést. Teď v pauze,“ prohlásil po poslední porážce s Kladnem hlavní kouč Luboš Jenáček.
Zesílení kádru je naprosto nezbytné. Hrozba sestupu se stala akutní, Zlín ztrácí na předposlední Rytíře po 22. kole už deset bodů a k tomu má odehráno o zápas víc. „Jestliže nepřijde tři, čtyři, pět útočníků, nevěřím tomu, že současný tým bude dělat bodové série. Ty samozřejmě budou nutné, pokud chceme ještě zamíchat kartami a dostat se aspoň na barážovou pozici. Jsme dole, jsme zklamaní, jsme smutní. Pokud budou změny směrem dovnitř, budou i ven. Měli by přijít kluci nezatížení touto situací, kteří budou schopní se prosazovat a dávat góly. Utkání je ještě hodně,“ shrnul Jenáček.
# | Tým | Z | Skóre | B |
---|---|---|---|---|
1 | ![]() | 56 | 182:115 | 116 |
2 | ![]() | 56 | 174:118 | 112 |
3 | ![]() | 56 | 203:153 | 99 |
4 | ![]() | 56 | 166:151 | 93 |
5 | ![]() | 56 | 173:152 | 93 |
6 | ![]() | 56 | 167:154 | 91 |
7 | ![]() | 56 | 146:147 | 89 |
8 | ![]() | 56 | 142:149 | 87 |
9 | ![]() | 56 | 133:152 | 80 |
10 | ![]() | 56 | 145:163 | 76 |
11 | ![]() | 56 | 128:148 | 76 |
12 | ![]() | 56 | 160:176 | 72 |
13 | ![]() | 56 | 152:173 | 70 |
14 | ![]() | 56 | 142:183 | 62 |
15 | ![]() | 56 | 108:187 | 44 |
- Play-off
- Předkolo Play-off
- Baráž
Zprávy ze dne 9. července 2020
PŘESTUP – Zajímavá posila přichází do Litvínova, který ulovil kanadského obránce Aarona Irvinga. Rodák z Edmontonu v uplynulé sezoně působil ve švédském Örebru, s Vervou podepsal roční smlouvu s opcí na další rok. V Evropě nastupoval 24letý bek poslední dvě sezony, ročník 2018/19 strávil v norském Storhamaru. „Je to obránce, který má kvalitní první přihrávku, výbornou střelu a je to pravák. Takových obránců na hráčském trhu moc není. Aaron je solidní do obrany a umí podpořit i útok,“ uvedl litvínovský trenér Vladimír Országh.
Zprávy ze dne 16. června 2020
PODPIS - Se zajímavou zahraniční posilou do obrany přišlo vedení Litvínova. Dres Vervy bude nově oblékat lotyšský bek Uvis Janis Balinskis, který s klubem uzavřel roční kontrakt s opcí. Třiadvacetiletý rodák z Ventspilsu, který se zúčastnil již třech světových šampionátů, byl posledních pět sezon hráčem Dinama Riga, za které si připsal 135 startů s bilancí 10 gólů a 24 asistencí. „Je to hráč, který je v nejlepším hokejovém věku. Udělal obrovský progres v Dinamu Riga. Komplexní obránce, kterého můžeme využít do přesilovek i oslabení. Počítáme s ním jako s jedním z top obránců," řekl trenér Vladimír Országh pro klubový web.
Litvínov posiluje obranné řady. Na sever Čech míří lotyšský reprezentant Uvis Janis Balinskis, který má ze sebou ve svých třiadvaceti letech 135 zápasů v KHL za Dinamo Riga. Rodák z Ventspilsu se v Litvínově dohodl na roční smlouvě s roční opcí. Více ➡️ https://t.co/vyMCnQXVnkpic.twitter.com/tgxvoiPCBE
— HC VERVA Litvínov (@hcverva) June 16, 2020
Zprávy ze dne 14. června 2020
PODPIS - Hokejový útočník Lukáš Válek bude hrát i v příští sezoně za Litvínov. Šestadvacetiletý odchovanec severočeského klubu podepsal novou roční smlouvu s roční opcí. „Věříme, že naváže na svou životní sezonu 2018/2019 a ukáže svůj potenciál," uvedl generální ředitel Vervy Pavel Hynek na klubovém webu. Válek dosud odehrál za Litvínov v extralize 254 zápasů, v nichž nasbíral 57 kanadských bodů za 32 gólů a 25 asistencí. V ročníku 2018/2019 dal 14 branek a byl nejlepším střelcem týmu spolu s Viktorem Hüblem.