„Švýcar“ Šimek to vzdal. Do Zlína ale míří mladý Rus z Chabarovsku

Video placeholder
SESTŘIH: Zlín - Kladno 1:5. Rytíři si vystříleli veledůležité body a velký náskok na Berany
Juraj Šimek nakonec Zlín neposílí
Zlínský gólman Daniel Huf lape kotouč do své lapačky
Liberečtí hokejisté se radují z gólu
Zlínský brankář Daniel Huf během zákroku
Liberečtí Bílí Tygři oslavují vstřelený gól
Zlínský trenér Luboš Jenáček nepochválil svého svěřence Zdeňka Okála za odvolání trestu v závěru utkání s Libercem
Zlínský matador Tomáš Žižka se snaží obrat o puk Františka Lukeše z Litvínova
28
Fotogalerie
koš, ok
Tipsport extraliga
Vstoupit do diskuse (2)

Slovák Juraj Šimek (34), vlastnící i švýcarské občanství, z druholigového Klotenu si údajně angažmá ve Zlíně na poslední chvíli rozmyslel. Zatím na Moravu nedorazil a u toho nejspíš zůstane. Teď je na cestě jiný útočník, Rus Vladimir Michasjonok (23). Jeho příchod už je podle zdrojů iSport.cz opravdu tutovka.

V Amuru Chabarovsk ztratil místo v sestavě, v sezoně KHL odehrál jen pět utkání s bilancí 0+1. Celkem nastoupil v soutěži k 37 zápasům (2+4). Jako teenager působil jeden rok i v Kazachstánu (klub Atyrau). Poslednímu týmu extraligy by měl být k dispozici hned po reprezentační přestávce. Berany čeká příští pátek derby s Olomoucí.

Nemělo by zůstat jen u Michasjonoka. Zlín disponuje několika miliony korun na posily. Rekrutovat se mají ze zahraničí. Interes je především o útočníky. „Řešíme Lotyše, Švédy, Finy. Určitě je prostor na to, aby se to dotáhlo. Pokud vedení deklaruje, že peníze na ty hráče má, musíme je přivést. Teď v pauze,“ prohlásil po poslední porážce s Kladnem hlavní kouč Luboš Jenáček.

Zesílení kádru je naprosto nezbytné. Hrozba sestupu se stala akutní, Zlín ztrácí na předposlední Rytíře po 22. kole už deset bodů a k tomu má odehráno o zápas víc. „Jestliže nepřijde tři, čtyři, pět útočníků, nevěřím tomu, že současný tým bude dělat bodové série. Ty samozřejmě budou nutné, pokud chceme ještě zamíchat kartami a dostat se aspoň na barážovou pozici. Jsme dole, jsme zklamaní, jsme smutní. Pokud budou změny směrem dovnitř, budou i ven. Měli by přijít kluci nezatížení touto situací, kteří budou schopní se prosazovat a dávat góly. Utkání je ještě hodně,“ shrnul Jenáček.

#TýmZVVPPPPSkóreB
1Mountfield56319511182:115116
2Třinec56316712174:118112
3Sparta56276617203:15399
4Č. Budějovice56265520166:15193
5Pardubice562211518173:15293
6Plzeň56245918167:15491
7Liberec56253820146:14789
8Vítkovice56228521142:14987
9Olomouc56208424133:15280
10Brno561710524145:16376
11M. Boleslav56213725128:14876
12K. Vary56194726160:17672
13Litvínov56184826152:17370
14Kladno56146828142:18362
15Zlín5696536108:18744
  • Play-off
  • Předkolo Play-off
  • Baráž

Online přenos - Přestupy v extralize

Zprávy ze dne 2. března 2025

Důležitý moment
Karlovy Vary
2. března 2025 · 16:46

Nejproduktivnější hráč a nejlepší střelec aktuální extraligové sezony Ondřej Beránek bude dál nastupovat za Karlovy Vary. S klubem se loňský mistr světa z Prahy dohodl na smlouvě na další tři roky. Beránek obléká dres Energie už od roku 2012, kdy přišel v mládežnickém věku z Havlíčkova Brodu. „Hrozně moc si vážím toho, že jsem dostal nabídku. Ve Varech jsem strávil půlku svého života. Přirostlo mi to k srdci, a i to je důvod, proč zůstávám,“ řekl devětadvacetiletý útočník.

Zprávy ze dne 28. února 2025

Karlovy Vary
28. února 2025 · 21:12

Útočník Filip Koffer bude i v příští sezoně nastupovat za Karlovy Vary. Třiadvacetiletý hráč se dohodl s klubem na prodloužení smlouvy. V dresu Energie se Koffer představí už ve čtvrté sezoně. „Jsem hrozně rád, že o mě Energie měla zájem. Cítím, že klub jde krok za krokem nahoru a já chci být součástí úspěšných Varů,“ řekl Koffer. V tomto ročníku dosud nasbíral v 46 zápasech pět gólů a šest asistencí. V extralize má bývalý hráč Pardubic na kontě 20 branek a 18 asistencí z 212 utkání.

Zprávy ze dne 24. února 2025

Karlovy Vary
24. února 2025 · 09:54

Útočník Jan Šír bude i v příští sezoně působit v extraligových Karlových Varech. Západočeši na klubovém webu oznámili, že na služby pětadvacetiletého hráče uplatnili opci. „Honza je pro nás dalším dílkem do mozaiky týmu pro nadcházející sezonu. Je to silový útočník, týmový hráč, který odevzdává na ledě maximum úsilí pro úspěšný výsledek. Hraje velmi obětavě, je velmi důležitý jako člen speciálních formací, především na oslabení a závěry utkání,“ uvedl sportovní ředitel Jiří Kalous.

Zprávy ze dne 1. února 2025

Důležitý moment
Dynamo Pardubice
1. února 2025 · 11:32

Kanadský hokejový útočník NickJones se stal těsně před páteční uzávěrkou přestupů v extralize posilou Pardubic, kam přichází ze slovenské nejvyšší soutěže ze Žiliny. Osmadvacetiletý rodák z Edmontonu podepsal s Dynamem smlouvu do konce této sezony. Klub o tom informoval na svém webu.

Zprávy ze dne 31. ledna 2025

Dynamo Pardubice
31. ledna 2025 · 10:30

Americký útočník Jasper Weatherby se po měsíčním hostování v extraligovém Liberci vrací do Pardubic. Severočeši na klubovém webu uvedli, že měli zájem o setrvání sedmadvacetiletého hráče, ale s Dynamem se nedomluvili.

Liberecký útočník Jasper Weatherby se snaží tečovat puk před hradeckým brankářem Stanislavem Škorvánkem
Liberecký útočník Jasper Weatherby se snaží tečovat puk před hradeckým brankářem Stanislavem Škorvánkem

Zprávy ze dne 24. ledna 2025

Karlovy Vary
24. ledna 2025 · 18:18

Obránce Janis Jaks z Karlových Varů v klubu zůstane i pro příští sezonu.

Zprávy ze dne 27. listopadu 2024

Dynamo Pardubice
27. listopadu 2024 · 10:36

Posilu v podobě útočníka Miloš Kelemena rovněž vítají i Pardubice. Také druhý slovenský reprezentant byl uvolněn Utahem do extraligy.

Zprávy ze dne 25. listopadu 2024

Karlovy Vary
25. listopadu 2024 · 17:14

Za pár týdnů může jít do tuhého a před Ondřejem Beránkem se objeví štos lukrativních nabídek. Nejlepšímu střelci aktuální extraligové sezony na jaře končí smlouva a Karlovy Vary budou mít těžkou práci svůj klenot udržet. Světový šampion začne přehrabovat nabídky vidlemi, jedna zajímavější a lukrativnější než druhá. „Chci ho k nám do Komety,“ netají Jakub Flek, donedávna Beránkův parťák v týmu Energie. Více čtěte ZDE>>>

Mistr světa Ondřej Beránek poprvé v reprezentačním dresu od zlaté Prahy
Mistr světa Ondřej Beránek poprvé v reprezentačním dresu od zlaté Prahy

Zprávy ze dne 20. listopadu 2024

Důležitý moment
Dynamo Pardubice
20. listopadu 2024 · 14:18

Trochu to vypadá, jak kdyby se tím majitel Pardubic Petr Dědek bavil. Užívá si, že v předvánočním období přivede nějakého hráče ze zámoří. Nadílka pro zimu 2022 se jmenovala Lukáš Sedlák, který skončil svoje angažmá ve Philadelphii. Ježíšek 2023 přinesl z farmy Pittsburghu obránce Libora Hájka. Hitem letošních Vánoce by v Dynamu měl být slovenský bombarďák Miloš Kelemen. Více čtěte ZDE>>>

Zprávy ze dne 18. listopadu 2024

Důležitý moment
Dynamo Pardubice
18. listopadu 2024 · 16:33

Kolem Pardubic se mluví o dalším zajímavém jménu. Dres Dynama by od příští sezony mohl oblékat reprezentační obránce Daniel Gazda, který aktuálně působí ve finském Ilves Tampere. Informaci jako první přinesl web sport.cz. V Pardubicích si už rodák ze Zlína mohl zahrát v ročníku 2022/23, kdy měl vyřízené střídavé starty z prvoligového Zlína. Nakonec k tomu ale nedošlo. V minulé sezoně nasázel Gazda za Kometu 17 gólů a přidal 13 asistencí, v té aktuální má v dresu Ilvesu na kontě 12 bodů (4+8) v 18 duelech. Za národní tým se dvakrát prosadil v utkání proti Švédsku na nedávném Karjala Cupu.

Čeští hokejisté oslavují druhý gól obránce Daniela Gazdy (vlevo)
Čeští hokejisté oslavují druhý gól obránce Daniela Gazdy (vlevo)

Zprávy ze dne 8. listopadu 2024

Dynamo Pardubice
8. listopadu 2024 · 20:46

ExtraligovéPardubice v minulých dnech potvrdily do konce sezony kouče VáclavaBaďoučka. Ten v kritické chvíli po odchodu Marka Zadiny povýšil z vedoucího B mužstva do role šéfa střídačky áčka. Ovšem s tím, že se dál pracuje na posile do realizačního štábu v současnosti vedoucího týmu soutěže. Tak, aby měl Baďouček silného parťáka hlavně do play off. To jméno je na cestě… Více čtěte ZDE >>>

 

Jan Ludvig se rozpovídal o drsných praktikách koučů v NHL
Jan Ludvig se rozpovídal o drsných praktikách koučů v NHL

Zprávy ze dne 7. listopadu 2024

Dynamo Pardubice
7. listopadu 2024 · 11:46

Obránce Andrej Šustr bude po odchodu z Pardubic hrát za finskou Tapparu Tampere. Třiatřicetiletý bek podepsal smlouvu do konce sezony. Plzeňský odchovanec se v Dynamu dohodl na předčasném ukončení smlouvy v neděli, nové angažmá získal rychle. „Získáváme v něm zkušeného hráče, který je velmi silný v obranném pásmu. Vedle toho je ale dobrý při hře s pukem a dobře čte hru,“ řekl sportovní manažer Antti Tuomenoksa.

Dynamo Pardubice
7. listopadu 2024 · 10:31

Hokejisty extraligových Pardubic povede i nadále jako hlavní trenér Václav Baďouček, jenž Dynamo převzal na začátku října po rezignaci Marka Zadiny. Východočeši na klubovém webu oznámili, že dvaašedesátiletý kouč podepsal smlouvu do konce sezony a opustí pozici sportovního manažera B týmu.

„Václav si zaslouží naši důvěru. Bez problémů se popasoval s obtížnou situací a věříme, že zvládne i náročnější zkoušky. Společně diskutujeme o dalších krocích a jsme ve shodě ohledně posílení realizačního týmu. Dojde k němu v řádu dnů, případně týdnů,“ uvedl sportovní ředitel Petr Sýkora.

Baďouček vedl Pardubice zatím v deseti extraligových zápasech, ve kterých tým získal 23 bodů z 30 možných a posunul se do čela soutěže.

Zprávy ze dne 3. listopadu 2024

Důležitý moment
Dynamo Pardubice
3. listopadu 2024 · 11:59

V létě Dynamo posílil, teď jej opouští. Třiatřicetiletý bek Andrej Šustr, jenž má velké zkušenosti ze zámoří, v dresu Pardubic končí po vzájemné dohodě. „Andrej je férový a poctivý kluk. Prokázal, že je profík s výbornou tréninkovou morálkou. Bohužel si to zde nesedlo úplně ideálně, což cítily obě strany,“ uvedl sportovní ředitel klubu Petr Sýkora. „Chtěl bych poděkovat fanouškům za skvělou atmosféru na zápasech doma i venku a také všem spoluhráčům za ty tři měsíce. Děkuji i vedení za možnost zde hrát a férový přístup. Vše jsme si vysvětlili a rozloučili se v dobrém. Takový je holt hokej,“ řekl Šustr a popřál týmu mnoho úspěchů.

Zprávy ze dne 25. října 2024

Důležitý moment
Dynamo Pardubice
25. října 2024 · 15:29

Obří trejd v Tipsport extralize je potvrzený! Jak web iSport.cz informoval už v průběhu dopoledne, do Pardubic se z Českých Budějovic stěhuje útočník Jáchym Kondelík. Opačným směrem na jih Čech putuje jiný forvard Tomáš Zohorna.

Vstoupit do diskuze (2)

Doporučujeme

Články z jiných titulů