TOP 100 hráčů extraligy: raubíř z Dynama, mozek Tygrů i třinecká zeď

Autor: iSport.cz
0
  • Kdo se umístil mezi TOP100 hráči extraligy na 50. - 26. místě?Kdo se umístil mezi TOP100 hráči extraligy na 50. - 26. místě?FOTO: Koláž iSport.cz

Sport Magazín v již tradiční anketě hokejových trenérů a odborníků opět hledal nejlepšího hráče extraligy. Vznikl unikátní žebříček stovky hokejistů, jehož složení vám na serveru iSport.cz budeme v příštích dnech postupně odkrývat. Dnes přinášíme pořadí od dělené 50. příčky až k 26. místu. (Žebříček od dělené 96. pozice až k 75. místu najdete zde>>>, od dělené 73. pozice až k 51. místu zde>>>)

Jak kdo volil čtěte ZDE>>>

Kompletní pořadí TOP 100 hráčů extraligy čtěte ZDE>>>

• 50. MARTIN ŠEVC 45 bodů

Mladá Boleslav / obránce / 40 let
    51 / 22 (5+17)
    I ve 40 letech si drží standard. Na ledě se taky uklidnil, počet trestných minut stlačil oproti minulé sezoně o 68 minut. Z jeho zkušeností těží celá kabina.

Mladá Boleslav - Sparta: Bruslaři po více jak dvě stě minutách díky Ševcovi dali doma gól, 1:4

• 49. ALEXEJ SOLOVJEV (Rus.) 46 bodů

Vítkovice / obránce / 27 let
    38 / 28 (11+17)
    Zdobí ho především exkluzivní střela. Překvapit umí švihem i golfákem, v přesilovkách neomylně trefoval volná místa. S Lakatošem výrazně zvedli produktivitu týmu.

Vítkovice - Kometa: Solovjev propálil vše, co mu stálo v cestě, 3:1

• 48. DOMINIK PAVLÁT 48 bodů

Plzeň / brankář / 22 let
    25 / 2,21 / 91,79
    Velký talent. Už v minulé sezoně dostával šanci, měl výborná čísla. Tentokrát se postupně vypracoval v pozici jedničky. I když sezonu v play off nedochytal.

Plzeň - Kometa: Úžasný zákrok Pavláta! Lapačkou ukradl jasný gól Horkému

• 47. FILIP PAVLÍK 56 bodů

Mountfield / obránce / 29 let
    55 / 23 (10+13)
    Bomber z levého kruhu. Má skvělou ránu z první, na tu si dávejte všichni bacha. Základní část odehrál v reprezentační formě. Play off se mu nepovedlo.

Mountfield HK - Kladno: Pavlík nachytal Bowa z nulového úhlu, 1:2

• 46. DAVID JIŘÍČEK 58 bodů

Plzeň / obránce / 18 let
    29 / 11 (5+6)
    Obrovský příslib do budoucna. Rychle vyrostl v klíčovou personu, nebojí se hrát s pukem, útočit. Na MS dvacítek si poranil koleno, což byla velká komplikace.

Plzeň - Karlovy Vary: Těsně před koncem třetiny skóroval Jiříček o brusli soupeře, 1:0

• 45. GRAEME McCORMACK (Kan.) 59 bodů

Mountfield / obránce / 30 let
    56 / 31 (7+24)
    Zapadal do hradeckého hokeje, silný v rozehrávce, vytvářel pro spoluhráče dost šancí. Jen se závěrem sezony jako kdyby mu došly síly. Vytrácel se.

Mladá Boleslav - Mountfield HK: McCormack rozhodl nájezdovou loterii, 2:3

• 43. ANDREJ NESTRAŠIL 60 bodů

Třinec / útočník / 31 let
    53 / 35 (16+19)
    Možná od něj někdo čekal větší kanonádu, ale svoje si odehrál, byl třetí nejvytíženější útočník Ocelářů. Štvalo ho, že se nedostal na ZOH.

Třinec - Karlovy Vary: Nestrašil navýšil vedení v přesilové hře, 3:0

• 43. DOMINIK FRODL 60 bodů

Pardubice / brankář / 25 let
    38 / 2,32 / 91,41
    Dá se o něm říct, že většinou chytal lépe, než Pardubice hrály v poli. Dynamo díky němu několikrát vyhrálo zápas, kdy bylo herně horší a zle bránilo.

České Budějovice - Pardubice: Frodl se stačil přemístit proti střele Gulaše!

• 42. ANTHONY CAMARA (Kan.) 63 bodů

Pardubice / útočník / 28 let
    48 / 36 (22+14)
    Když je na ledě, nikdy není nuda. Pohotovost mají nejen brankáři soupeře. Tenhle ďábel to někdy přehání a jeho fauly jsou likvidační.

Pardubice - Zlín: Camara navýšil skóre, 4:1

• 41. ROMAN POLÁK 74 bodů

Vítkovice / obránce / 35 let
    51 / 8 (1+7)
    Lídr a osobnost. Do předkola play off naskočil se zlomeninou v nártu. Prostor kolem vlastní brány umí perfektně vyčistit, hromady střel zablokuje.

Vítkovice - Karlovy Vary: Slepená branka v podání Poláka, 4:1

• 40. JAN KÁŇA 75 bodů

Olomouc / útočník / 30 let
    46 / 41 (15+26)
    Báječná sezona! Důvod? Centr Krejčí. Právě vedle něj prožilo tohle křídlo životní zápasy. Dřív měl pověst spíše provokatéra, teď ukázal, co je v něm.

Litvínov - Olomouc: Nahodil připravil pro Káňu lahůdku do prázdné branky, 0:1

• 39. DAVID MUSIL 81 bodů

Třinec / obránce / 28 let
    48 / 6 (2+4)
    Pes obranář. Proti takovým typům nikdo nechce hrát. Není od střílení gólů, jeho síla je v poctivém bránění. Je s podivem, že v Pekingu nedostal prostor.

Třinec - Mladá Boleslav: Střeleckou aktivitu Musil tentokrát zúročil v branku, 2:0

• 37. ADAM MUSIL 85 bodů

Pardubice / útočník / 25 let
    53 / 35 (17+18)
    Muž do nepohody. Bojovník, který nic nevypustí. V žebříčku nechyběl ani loni, tentokrát ale kromě bojovnosti přidal i víc gólů a nahrávek.

Pardubice - Třinec: Opět Musil! Dynamo po jeho dorážce odskočilo na 5:2

• 37. MATĚJ BLÜMEL 85 bodů

Pardubice / útočník / 21 let
    49 / 24 (12+12)
    Dravec a velký příslib českého hokeje. Když je na ledě, vždycky díky rychlosti něco vymyslí. Dostal se i do výběru pro ZOH, ale pouze jako náhradník.

Pardubice - Kladno: Skvělou práci Musila ve vlastním oslabení zužitkoval Blümel, 3:3

• 36. MARTIN MARINČIN (SR) 91 bodů

Třinec / obránce / 30 let
    42 / 15 (4+11)
    I přes vysokou figuru výborný technik. Umí soupeře solidně ukličkovat, založit útok, připravit šance. Střelami od modré netrefuje prvního blokaře.

Sparta - Třinec: Marinčin natáhl a prostřelil Machovského, 1:3

• 35. KEVIN KLÍMA 92 bodů

Mountfield / útočník / 24 let
    54 / 35 (17+18)
    Jeho bodové příspěvky neustále stoupají, syn slavného otce sice nevyniká vysokou postavou, ale díky dotěrnosti, mrštnosti i výbornému pohybu je všude.

Mountfiled HK - Litvínov: Kevin Klíma posunul puk na Perreta, který zvýšil na 2:0

• 34. MILOŠ KELEMEN (SR) 100 bodů

Mladá Boleslav / útočník / 22 let
    44 / 18 (5+13)
    Adaptace na extraligu mu trvala. Rozjel se v nejlepší možný moment – v play off. Má v sobě téměř vše. Je silný, provokuje, má tah na branku i skvělou střelu.

Mladá Boleslav - Mountfield HK: Fantom play off pokračuje! Kelemen si našel Pýchův lob a zvýšil, 3:1

• 33. PATRIK ZDRÁHAL 106 bodů

Litvínov / útočník / 26 let
    48 / 42 (20+22)
    Vypracoval se mezi rozdílové hráče Chezy, byl nejlepším střelcem. Vítkovický odchovanec chtěl v novém týmu restartovat kariéru. Za dva roky se mu to daří.

Litvínov - Mountfield HK: Dvě minuty před koncem srovnal přesilovkovou trefou Zdráhal, 2:2

• 32. GIORGIO ESTEPHAN (Kan.) 107 bodů

Litvínov / útočník / 25 let
    56 / 48 (18+30)
    Kreativní centr se skvěle adaptoval na extraligu, byl v elitní desítce bodování, ve slabém Litvínově táhl první útok a ostatní jasně převyšoval.

Litvínov - Mountfield HK: Verva vítězí v nájezdech! Rozhodl Estephan, 3:2

• 31. PETR HOLÍK 113 bodů

Kometa / post / 30 let
    48 / 44 (16+28)
    Obvyklý centr jedné z nejúdernějších formací ligy dlouho nemohl dát gól, ale ke konci sezony to tam hezky sypal. Mozek přesilovky, při bránění slabší.

Plzeň - Kometa: Holík se trefil z pravé strany a připsal si devátou trefu v sezóně, 2:1

• 29. TOMÁŠ VONDRÁČEK 122 bodů

Karlovy Vary / útočník / 31 let
    53 / 41 (21+20)
    V jedné disciplíně nemá konkurenci. V listopadu v Českých Budějovicích vyskládal poctivý kapitán hattrick z tref v oslabení za 5 minut a 21 sekund!

České Budějovice - Karlovy Vary: Hattrick Vondráčka! Trefou do prázdné zpečetil výhru, 2:5

• 29. PETR VRÁNA 122 bodů

Třinec / útočník / 37 let
    52 / 26 (13+13)
    Kapitán a první centr Ocelářů. Nebezpečný ofenzivně, poctivý do obrany. A stále špička při vhazování v rámci celé soutěže.

Třinec - Pardubice: Přesilovkovou souhru Ocelářů zakončil kapitán Vrána, 1:1

• 28. JAKUB FLEK 130 bodů

Karlovy Vary / útočník / 29 let
    46 / 35 (15+20)
    Mít přesnější ruce v zakončení, atakoval by v žebříčku medaile. Protože do příležitostí se dostává často a tryskem na bruslích spouští bekům migrénu.

Olomouc - Karlovy Vary: Energie zvýšila gólem do šatny. Tentokrát se prosadil sám Flek, 0:2

• 27. TOMÁŠ FILIPPI 133 bodů

Liberec / útočník / 29 let
    50 / 40 (21+19)
    Nejlepší střelec týmu, měl i nejvíc bodů. Osmkrát se trefil v početní výhodě. Tvůrce hry, je na něj spolehnutí, první centr a mozek nejúdernější formace.

Liberec - Vítkovice: Krásný moment! Kombinaci až do kuchyně zakončil Filippi, 6:1

• 26. ONDŘEJ KACETL 143 bodů

Třinec / brankář / 31 let
    25 / 1,64 / 93,00
    Podle čísel nejlepší brankář základní části. Loni se mezi stovku neprodral, přitom později dokázal vychytat Třinci titul. To svědčí i o skvělé defenzivě Ocelářů.

Třinec - Vítkovice: Výborný Kacetlův zákrok proti tečované střele

• Jak žebříček vznikal

V hledání aktuálně nejlepšího hráče Tipsport extraligy pomohli Sport Magazínu trenéři týmů nejvyšší soutěže, reprezentačního úseku a další hokejoví odborníci. Dohromady 30 porotců, každý sestavil vlastní žebříček hráčů od 1. do 30. místa. S tím, že nejlepší hráč anketního lístku obdržel 30 bodů a každý další vždy o bod míň, 30. místo bylo ohodnoceno jedním bodem.