Mistři lepí díry po odchodech. Třinec získal reprezentanta, co hrál i v NHL

Po odchodech Tomáše Kundrátka a Davida Musila získali třinečtí Oceláři posilu do obrany. Přichází reprezentant Jakub Jeřábek (31), který má zkušenosti z NHL v dresu Montrealu, Washingtonu a St. Louis. Naposledy hrál ve Spartaku Moskva.
„Třinec je momentálně jedna z nejlepších destinací v Česku,“ řekl pro klubový web Jeřábek. „Před podpisem jsem mluvil s vedením i hlavním trenérem, rozhodování bylo jednoduché, obě strany měly zájem se domluvit.“
V mistrovském týmu se potká s bývalým parťákem z Plzně, za kterou v extralize před odchodem do zahraničí hrával. S brankářem Markem Mazancem byl v roce 2013 u plzeňského titulu. „Na Marka Mazance se moc těším, je to člověk, co má pořád dobrou náladu. Přes léto se snažíme s rodinami navštěvovat, takže jsme spolu o Třinci mluvili.“
Jakub Jeřábek v NHL nastupoval za Montreal, Washington a St. Louis, celkem si připsal 39 startů (2+7). V ruské KHL hrával za Podolsk a Spartak Moskva (210/ 25+63). Hodně zkušeností má i z české reprezentace (90/ 5+26). „Kuba Jeřábek je komplexní bek, který má zkušenosti z dvou mistrovství světa, z olympiády, z NHL a KHL,“ říká sportovní ředitel Jan Peterek.
Posilu uvítal i trenér Zdeněk Moták. „Jakuba máme nakoukaného, známe jeho přednosti a myslím, že přesně zapadne do systému hry, který budeme chtít hrát,“ řekl Moták. „Zatím se stejně jako většina zkušených hráčů připravuje individuálně. Společně se sejdeme a uvidíme v polovině června na soustředění v Tatrách“
Zprávy ze dne 9. července 2024
V Kladně se i pro nadcházející sezonu budou moct spoléhat na Eduardse Tralmakse. Lotyšský útočník, který v minulém ročníku nastřílel 21 gólů, s Rytíři prodloužil spolupráci. Kolem sedmadvacetiletého rodáka z Rigy ale bylo v uplynulých měsících rušno. O jeho služby se zajímaly kluby z Česka i ze zahraničí. Velký zájem měl například Hradec Králové. Účastníka mistrovství světa v Praze a Ostravě ale udrželi Středočeši. „Jednání byla dlouhá, ale jsme rádi, že jsme se domluvili na nové smlouvě a Eddie zůstává na Kladně,“ oddechl si sportovní manažer Jiří Burger ve vyjádření pro klubový web.

Zprávy ze dne 3. července 2024
Litvínov hlásí další posilu, do kádru semifinalisty uplynulého ročníku přichází třiadvacetiletý slovenský forvard Maxim Čajkovič, který poslední tři sezony strávil v nižších zámořských soutěžích.
Zprávy ze dne 1. července 2024
Dřívější spekulace se potvrdily. Litvínov získává posilu ze Skandinávie v podobě Filipa Sandberga. Švédský útočník, který je schopný skvěle zahrát dopředu i dozadu, přichází pod Krušné hory poté, co se Skellefteou získal mistrovský titul. „Filip je technický útočník s velkými zkušenostmi. Doufáme, že jeho příchod přinese do naší hry novou dynamiku a věříme, že si svými výkony řekne o jednu z klíčových rolí v mužstvu,“ uvedl generální ředitel Pavel Hynek pro klubový web.
Zprávy ze dne 28. června 2024
Novým trenérem Kladna se stal David Čermák, o jehož přchodu informoval web iSport.cz už v předchozích dnech. K Rytířům se vrací po dvou letech, jeho asistenty budou Václav Skuhravý a Petr Svoboda. Složení realizačního týmu oznámil středočeský klub, v jehož dresu se na poslední profesionální sezonu chystá hrající majitel Jaromír Jágr, na svém webu.
Třiapadesátiletý Čermák se stal nástupcem Otakara Vejvody, který u týmu skončil po dvou letech a druhé úspěšné baráži o extraligu a nově bude asistentem Pavla Grosse ve Spartě. Čermák působil v extralize naposledy v ročníku 2022/23, během něhož vedl České Budějovice. V uplynulé sezoně byl hlavním koučem reprezentační osmnáctky, u níž bude nadále působit.

Zprávy ze dne 10. června 2024
Obránce Phil Pietroniro se stal posilou Kladna. Třicetiletý rodák z Montrealu, který reprezentuje Itálii, působil poslední dvě sezony ve slovenské extralize v Dukle Trenčín. O jeho příchodu do týmu hrajícího majitele Jaromíra Jágra informoval klubový web Rytířů. Pietroniro si v uplynulé sezoně v dresu Dukly připsal v základní částí ve 48 zápasech 37 bodů za devět branek a 28 asistencí a byl čtvrtým nejproduktivnějším obráncem slovenské extraligy.
Pietroniro v roce 2014 slavil triumf v juniorské QMJHL s týmem Val-d'Or Foreurs. Za tři roky v této soutěži hrál i za celky Shawinigan Cataractes, Gatineau Olympiques a Victoriaville Tigres. Potom strávil dva ročníky v Utahu v ECHL a v roce 2017 se vydal do Evropy. Tři sezony hrál za Asiago a potom zamířil do jiného italského klubu Cortiny. V ročníku 2021/22 působil ve Francii v Mulhouse. Itálii reprezentuje do sezony 2018/19 a v letech 2021 a 2022 se představil v elitní kategorii mistrovství světa.
Zprávy ze dne 7. června 2024
Vítěz mistrovského titulu s Třincem Adam Polášek se stěhuje do Litvínova. Klub si od něj slibuje především vyztužení defenzivních řad.
Zprávy ze dne 6. června 2024
Český obránce Ondřej Slováček posílil Michalovce. Do týmu semifinalisty uplynulého ročníku slovenské extraligy zamířil devětadvacetiletý odchovanec Vsetína po dvouletém působení v Kladně. Pro Slováčka to bude druhé zahraniční angažmá v kariéře, v ročníku 2021/22 hrál ve Finsku za Lukko Rauma. „Chceme být bruslařsky laděné mužstvo a při našem systému, který chceme hrát, Ondřej výborně zapadá do naší skládačky. Očekáváme od něj produktivitu hlavně v přesilových hrách,“ řekl klubovému webu sportovní manažer Michalovců Marek Mašlonka.
Zprávy ze dne 4. června 2024
V kabině Litvínova se vymění dost jmenovek. Největším tématem ale zůstává, zda v ní i nadále bude cedulka Ondřeje Kašeho. O tom se pravděpodobně rozhodne až po otevření trhu s volnými hráči v NHL, kam by se novopečený světový šampion mohl vrátit. VÍCE o změnách v litvínovském kádru čtěte ZDE>>>

Zprávy ze dne 30. května 2024
Zdá se, že Litvínov ulovil na nacházející sezonu hodně zvučnou posilu ve Švédsku. Aspoň podle tamních médií má dres Vervy s velkou pravděpodobností oblékat útočník Filip Sandberg. Web Expressen píše o přestupu do Tipsport extraligy jako o hotové věci. Nicméně předpokládá, že Severočeši potvrdí rodáka z Järfälle až během léta. Devětadvacetiletý Švéd, kterého zdobí kvalitní hra dopředu i dozadu, pomohl týmu Skellefteå k mistrovskému titulu. Po úspěšném ročníku už se s ním ale klub rozloučil.
Zprávy ze dne 28. května 2024
Do Litvínova míří zajímavá posila. Dres Vervy bude v nadcházející sezoně oblékat český útočník Matěj Pekař. Čtyřiadvacetiletý rodák z Turnova, kterého před šesti lety draftovalo Buffalo, působil od roku 2015 v zámoří, kde prošel americkým mládežnickým programem, kanadskou juniorkou či AHL. „Matěj je mladý hráč, který má velkou motivaci ukázat, co v něm je. V zámoří nedostal prostor, tady je jen na něm, jak šanci uchopí. Věříme v jeho charakter, přístup a přímočarost. Vidíme v něm hráče, který umí dát gól a stejně tak být důrazný, a nebo se i porvat, když bude potřeba,“ uvedl sportovní manažer Tomáš Vrábel pro klubový web.
Zprávy ze dne 24. května 2024
Hokejoví útočníci Richard Jarůšek a Antonín Melka budou i v příští sezoně působit v extraligovém Kladně. Středočeši na klubovém webu oznámili, že dvojice zkušených hráčů podepsala s Rytíři nové smlouvy.