Jaroslav Kalina
5. srpna 2022 • 11:35

Kladenské posily: lotyšská zkušenost, předělaný útočník i nejistý Michnáč

Vstoupit do diskuse
0
 • Kladenské Rytíře nově posiluje čtveřice hráčů, z nichž někteří mají pořádné zkušenosti z mistrovství světaKladenské Rytíře nově posiluje čtveřice hráčů, z nichž někteří mají pořádné zkušenosti z mistrovství světaFOTO: koláž iSport.cz

  S představením nových tváří si dal načas. Zatímco většina extraligových týmů už se několik měsíců chlubí předsezonními posilami, Jaromír Jágr v Kladně odhalil jména novopečených Rytířů až nyní na začátku srpna. Původně kladenský boss čekal, že vzhledem k odlivu hokejistů z KHL bude hráčský trh pořádně nabitý, opak byl ale pravdou. Padesátiletý matador stále hledá, ale několik zajímavých posil, z nichž některé mají bohaté reprezentační zkušenosti, se mu povedlo sehnat. V článku iSport.cz se podívejte na posily Středočechů.

 • Oskars Cibulskis

  (Lotyšsko)
  obránce
  věk: 34
  poslední klub: Brynäs IF/Švéd.

  Do Tipsport extraligy se v kladenském dresu vrátí známá tvář. Ostříleného lotyšského reprezentanta si mohou pamatovat především fanoušci Hradce Králové, se kterým se před čtyřmi lety dostal až do semifinále play off. Po třech sezonách se však rodák z Rigy stal jedním z hráčů, kteří od Východočechů dostali okamžitou výpověď. Příležitosti se tak chopil Litvínov, kde zadák, jenž reprezentoval Lotyšsko na osmi mistrovství světa, strávil předminulý ročník. Následně si na rok „odskočil“ do dobře známého Dinama Riga, které před přestupovou uzávěrkou vyměnil za elitní švédskou ligu.

 • Ondřej Slováček

  (Česko)
  obránce
  věk: 27
  poslední klub: Lukko Rauma/Fin.

  Několik měsíců zpátky byste zřejmě nečekali, že se český obránce tak rychle vrátí do Česka. Do minulé sezony si odchovanec vsetínského hokeje žil pohádkový příběh. Ještě před pěti lety hrál druhou ligu za Porubu, navíc ještě jako útočník. Po návratu do rodného Vsetína ale došlo k zřejmě osudové změně – byl přemístěn do obrany. Předělanému forvardovi se začalo v první lize náramně dařit, čehož si všimly České Budějovice. Byť s Motorem neprožil ideální sezonu po návratu Jihočechů mezi elitu, Slováček patřil mezi nejlepší hráče trápícího týmu. Na začátku minulého ročníku potvrdil kvalitu především v bruslení a podpoře ofenzivy, čehož si všimla Rauma. Od tehdy úřadujícího finského mistra přišlo nečekané lano, kterého se chytil. Na pokračování v dresu Lukko se ale nedohodl, vyjednávání se táhla a někdejší mládežnický reprezentant už chtěl mít jasno o své budoucnosti. Když se ozvali Rytíři, dlouho neváhal. „Kladno mi dávalo největší smysl,“ přiznal novopečený Rytíř ve videoklipu.

 • Kristaps Sotnieks

  (Lotyšsko)
  obránce
  věk: 35
  poslední klub: Dinamo Riga/KHL

  Pokud by se chtěl někdo z mladších kladenských hokejistů poučit o zkušenosti z mistrovství světa, zeptat se mohou druhého nového parťáka z Lotyšska. Pětatřicetiletý mazák je neodmyslitelnou součástí lotyšské reprezentace už od roku 2008. Sotnieks startoval na 13 světových šampionátech a dvou olympiádách. Na posledním mistrovství ve Finsku si zahrál i proti Česku. Na utkání s národním týmem, který zvítězil 5:1, zřejmě nebude vzpomínat v dobrém. Zkušený bek totiž nešťastně rukavicí nasměroval puk do vlastní branky a Češi se tak radovali z trefy na 4:0. Vyjma dvou sezon v barvách Togliatti spojil drtivou většinu dosavadní kariéry s Dinamem Riga, kde oblékal i kapitánské céčko.

 • Albert Michnáč

  (Česko)
  útočník
  věk: 23
  poslední klub: Prešov/SR

  Uplynulé tři roky byly pro pražského rodáka pořádně turbulentní. Byť v přípravě před sezonou 2019-20, kdy se ze zámoří vrátil do mateřské Sparty, velice zaujal trenéry Pražanů, do sestavy pro extraligu se nedokázal procpat. Následně začalo Michnáčovi velké stěhování. Během tří sezon vystřídal celkem sedm klubů. Nejvýrazněji se prosadil v českobudějovickém Motoru, se kterým postoupil mezi elitu. I Jihočeši ale hráče, který válel v kanadské juniorce, rovnou dvakrát poslali na hostování (Plzeň, později Slavia). Minulý roční dohrál na Slovensku. V Prešově si nevedl špatně. V celkem 42 zápasech nastřílel 14 gólů a připsal si 13 asistencí. Nicméně v Kladně se teprve ukáže, jestli se Michnáč zařadí mezi letní posily. U Rytířů je odchovanec Sparty na zkoušce.

 • Další posily Rytířů s kladenskou minulostí

  Ondřej Bláha (ú) – Ústí nad Labem

  Adam Brízgala (b) – Sparta (hostování)

  Martin Procházka (ú) – Litoměřice

  Václav Veber (o) - Slavia

Vstoupit do diskuse
0
Semifinále
Články odjinud


Články odjinud