7. října 2022 • 22:06

Kladno znovu nulové: bodově i gólově. Plzeň odskočila ze dna, ale…

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Nečekaně povedený start je minulostí. Jízda kladenských hokejistů, která dokázala v prvních pěti zápasech nové extraligové sezony bodovat, se zastavila. Bodově i gólově. V pátek si Rytíři nedokázali poradit ani s Plzní, která se krátce hrbila na posledním místě. Po výhře 4:0 se ale Západočeši rychle odrazili ze dna a bodovali počtvrté v řadě. Tým Jaromíra Jágra se naopak dostává do potíží. S neefektivní koncovkou nevstřelil branku už více než 163 minut.

Doma proti Plzni chtěli napravit to, co se nepovedlo v Mladé Boleslavi. Ve městě automobilů vyhořeli Rytíři 0:4, o pět dní později ale schytali od Škodovky stejný příděl. Co naplat, že do utkání 8. kola nastoupili Středočeši aktivně, o výhře hostů ze západu Čech bylo rozhodnuto prakticky za tři minuty, kdy se po krátkém kladenském tlaku z protiakce prosadil plzeňský štírek Petr Kodýtek.

„Gól ve třetí minutě nás utlumil. Chtěli jsme mít dobrý začátek, ale jak jsme hned inkasovali, těžko jsme se dostávali do zápasu. Myslím si, že od druhé třetiny jsme zlepšovali pohyb, dostávali jsme se do šancí, ale bohužel jsme je neproměnili. V končící přesilovce nám navíc soupeř ujel a dal gól na 2:0, což pro nás bylo hodně složitý. Následně jsme neproměnili ani přesilovku pět na tři, proto jsme bez bodu,“ hodnotil zápas kladenský kouč Jiří Burger.

Efektivita a obzvláště důraz před brankou Rytířům v posledních zápasech hodně drhne. Že nedávají góly ani členové elitního útoku Tomáš Plekanec či Adam Kubík, si Burger uvědomuje. „Není to náhoda. Myslím si, že nejsme tak důrazní v koncovce, jak bychom měli být“.

Kladno - Plzeň: Důrazný Kodýtek přetlačil Bowa a otevřel skóre, 0:1

Zatímco na kladenské hokejky se po třech porážkách v řadě pomalu nabalují vrstvy nejistoty, z náčiní plzeňských hokejistů vyzařuje čím dál větší pohoda a klid. Hra Západočechů si pomalu začíná sedat. „Chci hlavně pochválit mužstvo za velkou bojovnost, obětavost,“ ocenil své svěřence trenér Petr Kořínek.

S řečmi, že se Plzeň zvedá, ale u hráčů moc nepochodíte, obzvláště ne u brankáře Miroslava Svobody.

„Máme teprve dvě výhry za tři body a před námi je ještě spousta hokeje. Výhra 4:0 na Kladně je samozřejmě dobrá, ale že se zvedáme… To bych úplně neříkal,“ držel se při zemi plzeňský gólman po prvním čistém kontu v sezoně. Z úvodní nuly měl ale Svoboda velkou radost, neboť v minulém ročníku odchytal zápas bez inkasovaného gólu až ve 4. předkole play off.

Z krátkého pobytu na posledním místě si Plzeňští nedělají těžkou hlavu. „Kdo je poslední a první, to teď nehraje až takovou roli. Samozřejmě Pardubice se asi budou těžko chytat,“ smál se Svoboda.

Rytíři Kladno Vše o klubu ZDE

HC Škoda Plzeň Vše o klubu ZDE

Domácí:

Hosté: 02:48. Kodýtek, 35:01. Bitten, 48:44. Blomstrand, 59:36. Adamec

Domácí: Bow (Brízgala) – Slováček, Dotchin (A), Ticháček, Sotnieks, Cibulskis, Babka, Kehar – Procházka, Plekanec (C), Kubík – Melka, Klepiš, Brodecki – Beran, Zikmund (A), Filip – Bláha, Indrák, Machač.

Hosté: Mi. Svoboda (Pavlát) – Budík, Zámorský, Kaňák, Houdek, Baránek, Kvasnička, Vitaloš – Schleiss (C), Kodýtek (A), Rekonen – Blomstrand, Suchý, Hrabík – Lang, Mertl (A), Adamec – A. Dvořák, Bitten, Malát.