Ondřej Kuchař
27. ledna 2023 • 15:30

Spartu zapálil „Hořák“: Výhra jako droga. Co se změnilo s novými kouči?

Autor: Ondřej Kuchař, Adam Papoušek, inf
Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
SESTŘIH: Sparta - Baník 4:3. Dramatickou přestřelku řídili Birmančevič a Kuchta
PRVNÍ DOJEM se Zbyňkem Irglem: Každý hráč Třince ví, co dělat
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na střídačku Sparty se postavil po dvaceti kolech v půlce listopadu. Tým byl třináctý, na kontě měl mizerných 21 bodů. Jen co se však Miloslav Hořava zvaný „Hořák“ vrátil, rudého obra vyvedl ze sklepa. Našel dveře, schody bral po třech. Ze dvaceti zápasů pod jeho vedením Sparta osmnáct vyhrála. Vykutala 53 bodů a vyskočila na třetí místo. „Postavil se jiný základ. Funguje to. Výhry jsou návykové a my jsme pořád hladoví,“ hlásí útočník Miroslav Forman.Sotva si vybalili tašky, kvapem si je zase ládovali zpátky. Po osmnácti zápasech byli trenéři Pavel Patera a Patrik Martinec odvoláni. Dva duely pak vedli Spartu manažeři Petr Ton s  Jaroslavem Hlinkou . Dlouho jednali o novém šéfovi střídačky. Když už všechno mířilo k Václavu Varaďovi, nastal nečekaný zvrat. Z vleklých jednání nakonec s podepsanou smlouvou vyšel Miloslav Hořava.

A po dvaceti odehraných duelech pod jeho velením lze s klidem říct, že to byla dobrá volba. Co dobrá, přímo skvělá! Trefa do černého, jackpot.

Sparta vyhrála osmnáct utkání, jen dvakrát odešla bez bodu (Liberec a Litvínov). Procento získaných bodů navýšila z 35 na 88!

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit

Nejlepší data z Tipsport extraligy přináší  

Vstoupit do diskuse
0
Finále
Články odjinud


Články odjinud