6. srpna 2017 • 20:13

Hradec Králové zdolal hokejisty Pardubic a vyhrál Mountfield Cup

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Hokejisté Hradce Králové porazili v závěrečném utkání na domácím Mountfield Cupu ve východočeském derby Pardubice 2:1 v prodloužení a obhájili prvenství z loňského premiérového ročníku. Posunuli se s šesti body o bod před Spartu, Pardubice skončily se čtyřmi body třetí.

Ve Fortuna aréně čekalo 5138 diváků na první branku až do 46. minuty, kdy domácí Mountfield dostal do vedení tečí střely Zdeňka Čápa Slovák Lukáš Cingel.

Necelých sedm minut před koncem třetí třetiny vyrovnal Francouz Sacha Treille. Duel rozuzlil po 26 vteřinách prodloužení Andris Džerinš a Hradec Králové tak po třetí výhře v nastavení na turnaji slavil i celkový triumf.

Přípravný hokejový zápas - Mountfield Cup v Hradci Králové:

Mountfield Hradec Králové - HC Dynamo Pardubice 2:1 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 46. Cingel, 61. Džerinš - 54. S. Treille.

1. Hradec Králové 3 0 3 0 0 9:6 6
2. Sparta 3 1 0 2 0 5:6 5
3. Pardubice 3 1 0 1 1 6:5 4
4. Korea 3 0 1 1 1 6:9 3