23. května 2018 • 04:30

Bednář o českém hokeji: Máme deku, kterou měly i velmoci. Zase se to otočí

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Cafú o Neymarovi: Teď začne hrát tak, jak ho všichni známe Cafú o Neymarovi: Teď začne hrát tak, jak ho všichni známe
Ivan Hašek v OVERTIMU: Trenér Maradona, to je show pro lidi. Teď ho střídá na lavičce Ivan Hašek v OVERTIMU: Trenér Maradona, to je show pro lidi. Teď ho střídá na lavičce
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zvyká si na novou funkci. Teprve v dubnu ukončil Jaroslav Bednář hokejovou kariéru a s velkou vervou se hned pustil do nové práce, stal se sportovním manažerem Mountfieldu HK. „Nečekal jsem, že to bude časově takhle náročný,“ přiznal v pořadu Česká ulička. Kromě toho mluvil i o stavu českého hokeje. „Momentálně máme deku, kterou velmoci měly taky. Ono se to zase otočí,“ vyhlíží budoucnost pozitivně.Česká hokejová reprezentace skončila na světovém šampionátu v Dánsku až sedmá, na medaili z velké akce čeká už dlouhých šest let. Krize? Podle bývalého útočníka Jaroslava Bednáře to tak není. „Nemůžeme to brát tak, že jsme v nějaké krizi, že děláme něco špatně, že nám ujel vlak… Tak bych to určitě neviděl,“ svěřil se Bednář moderátorovi Michalu Hrdličkovi.

„Teď to období není úplně nejlepší, ale když se podíváme zpátky na generaci, která vyhrála Nagano a pak triple, v té době byli Rusové pryč, co se týče mistrovství světa. Pak byla éra, kdy to deset let nešlo Švédům. Teď to padlo na nás,“ zmínil stříbrný medailista z mistrovství světa 2006.

VIDEO | Bednář o nové funkci i stavu českého hokeje

Bednář ukončil hráčskou kariéru teprve letos v dubnu po semifinálovém konci Mountfieldu HK proti Třinci. Ihned se adaptoval do nové funkce, stal se sportovním manažerem klubu. „Bylo to hotový v momentě, kdy jsme se bavili s majitelem, že už nebudu pokračovat (jako hráč). Nabídnul mi funkci sportovního manažera a já ji bez váhání přijal,“ přiblížil detaily.

Nové zaměstnání ho zatím plně naplňuje. „Vždycky jsem chtěl tuhle funkci zastávat, de facto se mi splnil sen,“ řekl Bednář. „Dělám práci, která mě úžasně baví. Doufám, že bude mít taky nějaké výsledky,“ přeje si.

S novou prací je spojena také jiná náročnost. „Přiznám se, že jsem nečekal, že to bude časově takhle náročný. Víkendy jezdím po zápasech, máme ještě nějaký volný místa v sestavě, které je potřeba zaplnit. Takže jezdím a hledám hráče, to je asi moje náplň,“ dodal s úsměvem na závěr.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze