Projekt, který se nekritizuje? Jak (ne)funguje svazová líheň mladíků | iSport.cz
Pavel Ryšavý
21. února 2019 • 17:00

Projekt, který se nekritizuje? Jak (ne)funguje svazová líheň mladíků

Svazový projekt s pracovním názvem „Dukla“ pomalu končí v Litoměřicích svoji druhou sezonu. A vyvolává řadu rozpaků.
TOP VIDEA
SE SIMONOU v karanténě: Šimon Hrubec promluvil o koronaviru. V Číně média neukazují všechno, říká
Sportovní bizáry: nájezdy ve fotbale, hokejové harakiri nebo opilý sudí v Příbrami
VŠECHNA VIDEA ZDE

Musí se nechat, že vedení Českého hokeje zkouší dělat všechno, aby dostalo mladé hráče do hry. Nařízení, kolik jich musí být na soupisce v extraligovém zápase, byla slepá cesta. Tohle skončilo. Teď je hitem projekt „Dukla“, který funguje v prvoligových Litoměřicích a pro další se hledá místo na Moravě. K současnému režimu je ale i dost výhrad. Se svými výtkami vystoupil třeba vsetínský trenér Jiří Dopita: „V takové formě, jaké je to nyní v Litoměřicích, to nemá žádný valný výsledek. V placené části článku nalaznete další informace o projektu či MÝTY a FAKTA i "ice time" mladý hráčů, kteří mohou bojovat o reprezentační dres do 20 let.Svazový projekt s pracovním názvem „Dukla“ pomalu končí svoji druhou sezonu. Má zajímavé renomé. Když o něm mluvíte s lidmi, kteří nejsou v akci nijak zainteresováni, nechce se jim hovořit veřejně. Aby neměli problémy.

Důvod? Generalita svazu na něm nevidí jedinou mouchu. A prostředí je tady nastavené tak, že kdo by o ní veřejně promluvil, rychle bude označen za škůdce českého hokeje. Případně by se mu kritická slova směrem k prvoligovému projektu nemusela do budoucna vyplatit.

Faktem je, že poslední dobou přitahuje pozornost hlavně skutečnost, jak mocně se Litoměřice hrnou do play off 1. ligy. Najednou jde obehrávání mladých hráčů stranou, primární je výsledek. To u projektu, který má fungovat na jiné bázi, dráždí.

Otevřeně se proti němu vymezil bývalý útočník Jiří Dopita, který v současné době pracuje jako hlavní trenér Vsetína. „Pokud si Tomáš Král (prezident svazu) a svaz něco vytvoří, jde za tím a klub pak za každou cenu potřebuje jít do play off, tak to není ten účel. Účel by měl být vychovat mladé kluky, aby hlavně hráli. Jestli budou první nebo čtrnáctí, tak to je úplně jedno. Nehrát na výsledky ale na to, aby někoho opravdu vychovali. Což si myslím, že nedělají,“ řekl bývalý reprezentační kapitán pro klubový web.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium


Články odjinud


Články odjinud