Wohlův parťák poprvé o rozkolu: Selhal jsem. A Charouz ovládl Spartu | iSport.cz
Pavel Bárta
23. října 2020 • 17:09

Wohlův parťák poprvé o rozkolu: Selhal jsem. A Charouz ovládl Spartu

Autor: Pavel Bárta
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Ronaldo, Messi i prezident Argentiny. Svět se loučí s hvězdným Maradonou
Pět největších momentů Maradonovy kariéry: Sólo století, Boží ruka i dopingová aféra
VŠECHNA VIDEA ZDE

S přestávkami se jejich cesty proplétaly třicet let. Byli velcí kamarádi. Josef Horešovský válel v obraně Sparty, Pavel Wohl za ni chytal. Taky spolu studovali, později trénovali, pracovali ve vedení Sparty. Potom přišel zvrat. „Nastala situace, kdy jsem se k němu nezachoval slušně. Tíží mě to čím dál víc,“ líčí mistr světa z roku 1972. Poprvé popsal, co se tehdy stalo...Po čtvrt století poprvé veřejně odhaluje pozadí Wohlova náhlého konce nejen ve Spartě, ale hokeji jako takovém. Dosud kolem toho kolovaly spíš spekulace a dohady.

Celou dobu se spolu nepotkali, Horešovský v sobě nosí tíhu vlastního selhání. „Mrzí mě to. Ale nemůžu čekat, že by Pavel v tomhle změnil názor,“ dodává k událostem, které je po mnoha letech navždy rozdělily.

Pavel Wohl: velký příběh trenéra, který zmizel, čtěte zde »

„Do Sparty jsem přišel v roce 1965. Navštěvovali jsme spolu taky tělovýchovnou fakultu, které jsme z legrace říkali ústav. Já byl o ročník výš, Pavel s Honzou Eysseltem (obránce Sparty) maturovali později. Byli jsme velcí kamarádi, potom se osud trošku změnil. Pavel šel ještě chytat na nějaký čas do Hradce Králové, s trénováním začínal v Chomutově, zároveň pracoval jako metodik na hokejovém svazu. Do Sparty se vrátil napřed jako asistent Luďka Bukače, já v té době dohrával v Českých Budějovicích, pak strávil čtyři sezony ve Francii,“ vypráví Horešovský.

Poprvé spolu vedli Spartu v ročníku 1986/87. První ligový triumf klubu po 36 letech z roku 1990 získal Horešovský se Stanislavem Bergrem, ale pak se Wohl vrátil ze švýcarského Curychu. „Klub vedli dva borci, Halík a Lichtenberg, já byl na odchodu, ale přišel Pavel Wohl a řekl, že bude trénovat, jen když to s ním budu dělat já. Ohromně mi pomohl. Získali jsme pak poslední federální titul, jenže v mužstvu došlo ke změnám,

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0


Články odjinud


Články odjinud