Miroslav Horák
Premium
28. září 2023 • 15:15

Vítejte v malé NHL. I když… České juniory ohromily podmínky v Kanadě

Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Štěpánek měl být za surovou hru na Haraslína vyloučen, říká KR. Co penalta na Oscara?
Havlíkova desítka! Podívejte se na všechna torpéda sezony nečekaného lídra střelců
VŠECHNA VIDEA ZDE

Žijí si sen v přímém přenosu. A chtějí ho proměnit v realitu. Aleš Zielinski (17) a Sebastian Glas (16) vzali kramle a vyrazili za životním tripem do Kanady. Do projektu juniorské CHL, která sdružuje tři elitní soutěže pro adepty draftu NHL a zároveň je nevědomky velkým tématem v českém hokeji. Jeho vedení tlačí na to, aby šikovní junáci odsud neodcházeli a podíleli se na reputaci domácí juniorské extraligy. Dává to logiku, ovšem tady platí, že Kanada je jinde. Dál. Byť ne každému sedne, leckdo se i spálí a domů se vrací s nepořízenou. „My věříme, že to tu zvládneme. Je tu obrovské konkurenční prostředí, které by nás mělo posunout dál,“ shodují se Zielinski s Glasem, klienti stáje Unlimited Sports Management Hockey.Server iSport.cz oba hráče oslovil, aby se podělili se svými názory a hlavně prvními zážitky z kanadského Monctonu, kam oba nedávno přesídlili ze svých klubů. Zielinski z Třince a Glas z Vítkovic.

Ne snad, že by doma strádali a neměli solidní podmínky k růstu. Ovšem to, co je potkalo v Monctonu, vyrazilo oběma dech. V natočeném videu čtenářům iSport.cz představují kulisy arény i nového domova. Místní Wildcats disponují zázemím, které se blíží úrovni NHL.

Označení malá NHL je dost při zdi. Tohle vypadá jako fabrika snů. „Největší pecka? Určitě zázemí v hale. Majitel klubu se chtěl co nejvíce přiblížit zvykům NHL a myslím, že se mu to hodně povedlo,“ usmívá se Glas. „Prostředí je absolutně skvělé, nic tomu nechybí. Od A do Z fantastické vybavení. V posilovně je

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit
Vstoupit do diskuse
0


Články odjinud


Články odjinud