Na beskydský závod Perun SkyMaraton zavítá světová špička | iSportLIFE | iSport.cz
11.4.2019 • 09:05

Na beskydský závod Perun SkyMaraton zavítá světová špička

Vstoupit do diskuse
0

Pro některé šílenství pro jiné životní výzva. I tak by se dal pár slovy popsat horský závod Perun SkyMaraton. Letos se na startovní čáru závodu postaví i esa světového formátu, a vy můžete být u toho.O závodě

  • Termín: 4.5.2019
  • Místo: Oldřichovice u Třince
  • Trasa: 41km / 
  • Převýšení pozitiv: 3400m
    Převýšení negativ:  3400m
  • Limit: 9 hodin
  • Více informací na: 
    www.perunmaraton.cz

Perun SkyMaraton je závod, jehož trasa vede nezaměnitelnou krajinou Moravskoslezkých Beskyd. Na závodníky čekají vydatné stoupačky na horské masivy Javorový, Ropice, Príslop, Kozinec, Ostrý. Každý vrchol musí závodníci vystoupat nejprudším svahem a poté je při sbíhání čekají technickými úseky. Není tak divu, že jde o jeden z nejtěžších závodů u nás.

 

Pro letošní ročník si organizátoři připravili pro závodníky překvapení. Na startu se objeví hned dvě esa světového formátu. Ve startovním poli mužů se objeví šestinásobný mistr světa v běhu do vrchu, držitel několika rychlostních rekordů (například ve výstupu a sestupu Mt. Blanc) a vítěz náročných závodů jako Sierre-Zinal, italský běžec Marco de Gasperi. Ženy zase mohou pomeřit své síly s mistryní světa a vítězkou ikonických závodů jako Zegama nebo Sierre Zinal, skotskou běžkyní Angelou Mudge.

Perun SkyMaratonPerun SkyMaratonFoto RACESHOTS

Další novinkou, která určitě potěší nejlepší české běžce, je zařazení Perunu do Golden Trail National series. Vítěz národního seriálu obdrží volné startovné na ikonické skyruningové závody v nadcházejícím roce. Závod se navíc poběží opět jako mistrovství České Republiky ve Skymarathonu. 


Témata:  maratonběhextrémní běhyextrémní
Vstoupit do diskuse
0
Další články autora

iSport LIFE

Běh Kolo Testy Inspirace Akce iSport LIFE Columbia běžecké závody

iSport LIFE je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. Přijmi výzvu!

Jízdní kola * Elektrokola * Elektrokoloběžky * Tenisové vybavení na Heureka.cz

23. srpna 2020
Praha
Výsledky
12. září 2020
Brno
Výsledky
10. října 2020
Praha
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o životě sportovců. Nenajdete zde však výsledky, časy, rozebírání herních taktik a hledání ideálních sestav. Začíst se naopak můžete do profilů, rozhovorů a příběhů nejen našich, ale i zahraničních sportovců. Poodhalíme vám nejen jejich tréninkové finty, ale i to jak správně odpočívat. iSport LIFE je o životě ve sportu.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá také běžecké závody v různých městech v České republice.

Články odjinud
Články odjinud