Adidas bojuje proti plastům v oceánu. Zapojit se do jejich výzvy můžete i vy! | iSportLIFE | iSport.cz
3.6.2019 • 10:50

Adidas bojuje proti plastům v oceánu. Zapojit se do jejich výzvy můžete i vy!

Vstoupit do diskuse
0

oceánu končí každoročně miliony tun plastů. Podle některých odborníků dokonce hrozí, že jich tu zanedlouho bude více než ryb. Společnost Adidas proto spojila své síly s ekologickou organizací Parley a společně se snaží o osvětu v této oblasti. Zapojit se do jejich výzvy za čistější oceány můžete nyní i vy.Na Světový den oceánů, tedy 8. června, startuje ekologická výzva značky Adidas a organizace Parley, která se snaží o osvětu v oblasti znečišťování oceánů plasty. Tato akce s názvem Run For The Oceans přilákala v minulém roce téměř milion běžců, kteří vyběhali přes jeden milionu dolarů. Částka byla věnována na program, který se snaží o osvětu mladých lidí v problematice znečišťování oceánů. Letos by společnosti rády vybraly ještě o půl milionu dolarů více.

„Situace, které čelíme na oceánském pobřeží, je kritická. Každou minutu se do našich oceánů dostává tolik plastů, že by s nimi bylo možné naplnit nákladní auto. Tato situace povede k tomu, že v roce 2050 bude v oceánech více plastů než ryb. Proto jsme se rozhodli konat,“ zdůrazňuje hlavní myšlenku akce Alberto Uncini Manganelli, generální manažer adidas Running.

Zapojit se můžete i vy

Zapojit se do výzvy může úplně každý. Stačí si nainstalovat mobilní aplikaci Runtastic a přihlásit se prostřednictvím ní k eventu Run For The Oceans. Pak už při tréninku jen nezapomeňte aplikaci vždy zapnout. Každý kilometr naběhaný od 8. do 16. června se počítá!

Pro všechny účastníky výzvy je připravena také soutěž o cestu na Maledivy s organizací Parley. Chcete-li se do soutěže zapojit také, stačí se v Runtastic přidat ke komunitě adidas Runners a splnit tyto podmínky.

V Praze se navíc 8. června na Světový den oceánů uskuteční speciální akce. Její součástí bude společný výběh se skupinou adidas Runners, ale také zajímavé přednášky a workshopy. Na Střeleckém ostrově si vyzkoušíte surfařský trénink, namícháte si vlastní müsli, vyrobíte vlastní deodorant nebo se díky přednášce organizace Bezobalu dozvíte, jak produkovat ve svém životě co nejméně odpadu. Akce je zdarma, ovšem je nutné zapsat se prostřednictvím aplikace Runtastic. Více informací najdete v Události na Facebooku.


Témata:  Adidasběhaplikaceekologie
Vstoupit do diskuse
0
Další články autora

iSport LIFE

Běh Kolo Testy Inspirace Akce iSport LIFE Columbia běžecké závody

iSport LIFE je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. Přijmi výzvu!

Jízdní kola * Elektrokola * Elektrokoloběžky * Tenisové vybavení na Heureka.cz

23. srpna 2020
Praha
Výsledky
12. září 2020
Brno
Výsledky
10. října 2020
Praha
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o životě sportovců. Nenajdete zde však výsledky, časy, rozebírání herních taktik a hledání ideálních sestav. Začíst se naopak můžete do profilů, rozhovorů a příběhů nejen našich, ale i zahraničních sportovců. Poodhalíme vám nejen jejich tréninkové finty, ale i to jak správně odpočívat. iSport LIFE je o životě ve sportu.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá také běžecké závody v různých městech v České republice.

Články odjinud
Články odjinud