Štybara zničily těžké dny na Vueltě: Mám toho fakt dost, bolí mě nohy | iSport.cz
8.9.2019 • 20:49

Štybara zničily těžké dny na Vueltě: Mám toho fakt dost, bolí mě nohy

PŘÍMO ZE ŠPANĚLSKA | Po jedenáctikilometrovém sjezdu z cíle přijel dolů k týmovému autobusu Zdeněk Štybar evidentně hodně vyčerpaný. Jediný český účastník letošního ročníku Vuelty absolvoval další horskou etapu, což pro něj jako klasikáře není nic jednoduchého. A to ho v pondělí čeká ještě jedna. Potom už ale přijde volný den, který vyhlíží spousta unavených závodníků.Žijete?
„Ani ne. Mám toho fakt dost.“

Bylo tam na vás dost kopců, že?
„Docela jo. A ještě v pondělí.“

Jaké byly podmínky? Nahoře docela foukalo.
„To sice celkem ano, ale to už je nám jedno.“

I cesta vypadala ošklivě, ne?
„To je pravda, cesta nebyla moc dobrá. Ale nebylo to úplně drastický.“

Průběh boje o celkové pořadí se teď jeví, že to bude už jen o dvou lidech, Alejandro Valverde se tam držel s Primožem Rogličem…
„…Já vůbec nemám přehled, jak to bylo vepředu.“

A vzadu?
„Nejprve tam sice jeli celkem tempo, Movistar se snažil dostat dopředu Marka Solera. Ale pak se jela už celkem normální etapa, takže se to dalo přežít. Ale už je toho hodně.“

Jakou taktiku jste zvolil vy sám?
„Byl jsem rád, že jsem to přejel až po ten poslední kopec a ten jsem jel, co nejpomaleji jsem mohl. Protože už je toho fakt hodně. V sobotu to byl opravdu těžký den a je to cítit v nohách, že už je toho fakt dost.“

Roglič prohlásil, že ho bolí nohy, ale že musí bolet všechny. Takže potvrzujete?
„Když jeho bolí nohy, tak si dokážete představit, jak to bolí ostatní, kteří mají o dvacet kilo víc.“

A co pondělní etapa, kde jsou znovu tři těžké kopce?
„To se uvidí. Nejhorší je, když si všichni myslí, že ti ostatní jsou unavení. To se většinou jede o to ostřeji. Je to navíc před volným dnem…“

Český cyklista Zdeněk Štybar na letošním ročníku Vuelty
Český cyklista Zdeněk Štybar na letošním ročníku Vuelty


Témata:  sportcyklistikaVueltaZdeněk Štybar
Další články autora
 

74. ročník Vuelty odstartuje 24. srpna týmovou časovkou o délce 18 km na pobřeží Costa Blanca. Kromě jedné etapy na území Andorry, časovky a startu 11. etapy ve Francii, trasa Vuelty 2019 projede výhradně území Španělska. Na závodníky čeká celkem 3 272 km včetně 8 horských dojezdů.

Červený trikot nebude obhajovat Simon Yates, vítěz dvou etap na Tour de France 2019. V nominaci Mitchelton-Scott pro letošní ročník Vuelty chybí.

Vuelta patří spolu s Tour de France a Giro d'Italia mezi Grand Tour, 3-týdenní etapové závody, zařazené do kalendáře UCI World Tour. Ačkoliv nejmladší ze všech Grand Tour, hovoří se o Vueltě jako nejnáročnějším etapovém závodě v kalendáři.

Profily všech 21 etap Vuelty 2019 >>

Mezi nejslavnější jezdce historie patří Roberto Heras, který si na Vueltě připsal 4 vítězství v celkové klasifikaci závodu. Z českých cyklistů je rekordmanem Ján Svorada, který má na kontě v 6 účastí v rozmezí 1997-2003, během kterých 3x dosáhl na etapový triumf. V posledních letech se blýskli i Zdeněk Štybar s Leopoldem Königem, kteří v roce 2013 vyhráli 7. a 8. etapu. Leopold König v tomtéž ročníku pak dosáhl na celkové 9. místo, které je doposud nejlepším výsledkem českého cyklisty na Vueltě.

Češi na Vueltě 2019 >>

Další ročníky
Ročník 2019
Další kola
1 Praha,
Milíčovský les: 16. 3.
Výsledky
2 Ostrava,
Bělský les: 13. 4.
Výsledky
3 Brno,
zoo: 14. 9.
Přihlásit se
4 Praha,
Divoká Šárka: 19. 10.
Přihlásit se
5 Říčany,
les: 9. 11.
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. K webu patří též trackovací aplikace Superlife pro všechny nadšené sportovce. Přijmi výzvu!

Články odjinud