A znovu Sagan! Slovenský cyklista vyhrál už čtvrtou etapu

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

KOLEM ŠVÝCARSKA | Slovenský cyklista Peter Sagan se dnes radoval už ze čtvrtého etapového vítězství na letošním ročníku závodu Kolem Švýcarska. Na konci šesté etapy s cílem v Bischofszellu byl nejrychlejší v závěrečném spurtu.

Český reprezentant Roman Kreuziger dojel v hlavním poli a udržel třetí příčku v průběžném pořadí. Sagan se ve spurtu ocitl blízko bariéry, ale ošidnou situaci zvládl a dokázal si najít pozici pro závěrečný útok.

Za ním skončili Brit Ben Swift a Australan Allan Davis. Na pořadí v čele celkové klasifikace dnešní etapa nic nezměnila. Kreuziger na třetím místě stále ztrácí patnáct sekund na vedoucího Portugalce Ruie Fariu da Costu.

Pro vývoj závodu bude klíčová páteční časovka na 34 kilometrů.

Cyklistický závod Kolem Švýcarska (WorldTour) - 6. etapa (198,5 km):

1. Sagan (SR) 4:30:08, 2. Swift (Brit.), 3. Davis (Austr.), 4. Albasini (Švýc.), 5. Freire (Šp.), 6. Mondory (Fr.) všichni stejný čas, ...11. Štybar, 26. Kreuziger (oba ČR) oba -3.

Průběžné pořadí:
1. Costa (Portug.) 25:23:38, 2. F. Schleck (Luc.) -8, 3. Kreuziger -15, 4. Pinot (Fr.) -19, 5. Roche (Ir.), 6. Löfkvist (Švéd.) oba -21, ...49. Štybar -8:40.