Tajemný König. Vyprší mu smlouva, s týmem nekomunikuje. Konec kariéry? | iSportLIFE | iSport.cz
19.12.2019 • 04:30

Tajemný König. Vyprší mu smlouva, s týmem nekomunikuje. Konec kariéry?

Už víc než rok je to záhada. Co je s Leopoldem Königem, někdejší českou cyklistickou hvězdou, vítězem etapy na Vueltě 2013? Bude ještě závodit? Tyto otázky zůstávají nezodpovězeny, sám sportovec totiž žádné informace o sobě neposkytuje. Jisté tak je jen to, že na konci roku mu vyprší kontrakt v týmu Bora-hansgrohe. Bude to i konec jeho kariéry, jejíž část strávil v nejbohatší cyklistické stáji Sky (dnes Ineos)?Ať se zeptáte kohokoliv v české cyklistice, vždy na otázku, zda vědí něco o Leopoldu Königovi, uslyšíte stejnou odpověď: Dlouho jsme ho neviděli, víme jen to, co se objeví v médiích. A těch informací není mnoho.

Někdejší naděje závodila naposledy 11. března 2018. Tehdy jel König etapový závod Tirreno-Adriatico, který ani nedokončil. Jeho posledním výsledkem tak je 144. místo v 5. etapě italského závodu. Od té doby na sebe dres svého zaměstnavatele Bora-hansgrohe, kam přišel společně s Peterem Saganem v roce 2017, v závodě neoblékl. Důvodem byly problémy s kolenem, se kterými se potýkal už dříve.

V německém týmu měl podepsanou smlouvu na tři roky, která vyprší na konci prosince a tým neměl žádný důvod ji prodlužovat. Český jezdec totiž už nějakou dobu nekomunikuje ani s jeho vedením.

Cyklista Leopold König nechyběl mezi oceněnými
Cyklista Leopold König nechyběl mezi oceněnými

„Opravdu nemám žádné informace. V polovině roku 2018 mi sdělil, že je zraněný a nemůže jezdit. Tehdy jsme ho ujistili, že má u nás dveře otevřené. Řekl jsem mu: Až budeš připravený závodit, vrať se. Ale ve výsledku mi nikdy nezavolal a neřekl: Rád bych znovu jezdil. A teď jeho kontrakt vyprší a je volným závodníkem. Ale netuším, zda je to konec jeho kariéry,“ prozradil renomovanému cyklistickému serveru Cycling News manažer Bora-hansgrohe Ralph Denk.

Komunikační embargo vyhlásil König na všech frontách. Odmítá rozhovory pro média, na sociálních sítích, kde býval dřív hodně aktivní, najdete jeho poslední příspěvky z března 2018. Konec kariéry však zatím nikde oficiálně neoznámil.

Přitom období, kdy byl aktivním cyklistou, bylo hodně úspěšné a slibné. Jako profesionál začínal v hradecké stáji PSK Whirlpool-Hradec Králové, odkud v roce 2011odešel do týmu Netapp (dnešní Bora-hansgrohe). V jeho barvách dosáhl prvních velkých úspěchů v podobě vítězství na významných etapových závodech, například v roce 2013 ovládl osmé dějství na španělské Vueltě.

V roce 2015 pak přestoupil do týmu týmů Sky, kde jezdil třeba Chris Froome. I jeho chtěl porážet na podnicích Grand Tour, jeho snem bylo některý z těchto slavných etapových závodů ovládnout. A s tím přicházel v roce 2017 do Bory.

Pak ale přišly problémy s kolenem, které ho v rozletu přibrzdily, a nyní to vypadá, že zcela zastavily.


Další články autora
 

Cyklistika

Giro d'Italia (9. - 31. 5. 2020, Maďarsko a Itálie)
Vítěz 2019: Richard Carapaz

Tour de France (27. 6. - 19. 7. 2020, Francie)
Trasa a etapy Tour de France 2020 Vítěz 2019: Egan Bernal

Vuelta (14. 8. - 6. 9. 2020, Nizozemsko a Španělsko)
Vuelta 2020 začne v Utrechtu Vítěz 2019: Primož Roglič

26. dubna 2020
Praha
Přihlásit se
12. září 2020
Brno
Přihlásit se
10. října 2020
Praha
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o životě sportovců. Nenajdete zde však výsledky, časy, rozebírání herních taktik a hledání ideálních sestav. Začíst se naopak můžete do profilů, rozhovorů a příběhů nejen našich, ale i zahraničních sportovců. Poodhalíme vám nejen jejich tréninkové finty, ale i to jak správně odpočívat. iSport LIFE je o životě ve sportu.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá také běžecké závody v různých městech v České republice.

Články odjinud