Kde běhat v Praze? Pět tipů na místa, kde trénovat kopečky v městské přírodě | iSportLIFE | iSport.cz
8.3.2019 • 10:00

Trailová Praha. Pět kouzelných míst, kde v metropoli vyženete tepovku na maximum

 • Připravili jsme pro vás seznam pěti pěkných míst v Praze, kde posílit odraz v kopečcích a vyhnat tepovku na maximum.

  Trailové běžecké závody vás snadno nadchnou. Krásná příroda, náročný terén a bezprostřední kontakt s přírodou si získává stále více běžců. A to i ty, kteří drtivou většinu svého života tráví ve velkých městech. Pokud právě vy patříte do této skupinky, připravili jsme pro vás seznam pěti pražských pěkných míst, kde posílit odraz v kopečcích a vyhnat tepovku na maximum.

 • Klasik všech klasiků - Petřín

  Nelze začít jinde než přímo v centru Prahy. Petřínské zahrady spolu s rozhlednou na úplném vrchu kopce jsou dominanta, kam se vypravuje řada běžců. Důvod je celkem jasný, snadno se tady dá nastoupat slušné množství metrů, a připravit tak nohy do kopců.

  Kromě klasických chodníků můžete sem tam narazit i na zpevněnou cestu a ještě víc přidat na trailové autentičnosti. Můj osobní tip je nebát se toho, najít si svoje trasy nahoru a Petřín vyběhnout klidně dvakrát nebo třikrát.

  Petřínské zahradyPetřínské zahrady

 • Praha po schodech

  Když mluvíme o tréninku kopců, zapomenout nesmíme na schody. Milované a nenáviděné tréninky spočívají jednoduše ve výběhu nahoru do schodů. Připravte se, že se vám budou podpalovat stehna a tepovka vyletí do nebeských výšin. Náročný trénink ale později zužitkujete v podobě silných nohou, dobré fyzičky a do kopců to poletí skoro samo!

  A kam na ně? Osvědčily se například ty vedoucí k letenskému metronomu, extra zdlouhavé schody na Vítkov, kombinace stoupání na schodech na Vyšehrad s rychlým seběhem dolu nebo třeba ty vedoucí k Pražskému Hradu. Poslední zmíněné jsou super pro jejich abnormální šířku, ale pozor! Doporučuji vyrazit buďto brzy ráno nebo pozdě večer, pokud nechcete trénink spojit se slalomem mezi davy turistů.

  Schody - LetnáSchody - Letná

 • Divoká Šárka

  Naše další zastávka už bude dál od centra hlavního města, za to se tady dokážete vydat na opravdu krásné cesty, něco málo nastoupat a na chvíli se hlavou i nohama přesunout do přírody. Možností, kudy vést svůj trénink, je tady celá řada a zabavíte se i na delších bězích. Zkuste se proběhnout okolo Šáreckého potoka směrem dolu do kaňonu nebo naopak vyšplhat až nahoru na skaliska a užít si krásný výhled.

  Dobrý trénink je i závod, který Superlife v Šárce pořádá, výživný je zvláště kopeček těsně před cílem (více na www.superlifezavody.cz)

  Divoká ŠárkaDivoká Šárka

 • Kunratický Les

  V neposlední řadě nesmíme zapomenout na Kunratický les, známý také jako Krčský nebo Michelský. Z centra se sem nejjednodušeji dostanete červeným metrem, ze stanice Chodov. Les pak nabízí celou řadu kombinací cest a cestiček, kudy se můžete vydat. Značené trasy jsou tady celkem tři, a to žlutá, zelená a modrá. Menší kopečky jsou pak ideální na běhání intervalů nebo si po obvodu lesa můžete střihnout krásný tempový běh.

  VyšehradVyšehrad

 • Zkuste trojhrbého velblouda v Milíčáku

  Další za našich závodů je známý náročným přeběhem přes tři za sebou jdoucí zalesněné navážky hned v úvodu, ale i na konci závodu. Krátké, zato strmé kopečky nedají vaším nohám zapomenout. Zkuste si je přeběhnout i v rámci tréninku nebo se přihlaste a potrénujte nabuzení startovním výstřelem, běží se už 16. března!

  Superlife Columbia závod přes tydýtySuperlife Columbia závod přes tydýty


Témata:  superlifetréninkPrahaběhsportkopcetrailPetřínVyšehrad
Další články autora
 

iSport LIFE

Běh Kolo Testy Inspirace Akce iSport LIFE Columbia běžecké závody

iSport LIFE je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. K webu patří trackovací aplikace Superlife pro nadšené sportovce. Přijmi výzvu!

1 Praha,
Milíčovský les: 16. 3.
Výsledky
2 Ostrava,
Bělský les: 13. 4.
Výsledky
3 Brno,
zoo: 14. 9.
Výsledky
4 Praha,
Divoká Šárka: 19. 10.
Výsledky
5 Říčany,
les: 9. 11.
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. K webu patří též trackovací aplikace Superlife pro všechny nadšené sportovce. Přijmi výzvu!

Články odjinud