Gabriele Grunewaldová: Co vzkázala statečná běžkyně před smrtí? | iSportLIFE | iSport.cz
14.6.2019 • 12:10

Odchod statečné běžkyně (†32) zasáhl manžela i svět. Silný vzkaz před smrtí

Vstoupit do diskuse
0

Profesionální dálková běžkyně Gabriele Grunewaldová (†32) si získala srdce fanoušků po celém světě svým statečným bojem s rakovinou, který před pár dny prohrála. Přečtěte si, jak na ni vzpomíná muž, který jí byl po celou dobu oporou.Gabriele "Gabe" Grunewaldová bývala atletkou a později i trenérkou na univerzitě v Minnesotě. Rakovina jí byla poprvé diagnostikována, když jí bylo 22 let. Ačkoliv byla později vyléčena, zhoubná nemoc se v průběhu jejího života opět vrátila. Dvanáctého června její manžel Justin na sociálních sítích oznámil, že Gabe svůj boj definitivně prohrála.

"V 7:52 jsem si říkal, že se nemohu dočkat, až ji konečně opět uvidím. Gabe - mou hrdinku, nejlepší kamarádku, velkou inspiraci a manželku. Byli jsme něco jako Robin a Batman. Nejsem si jistý, zda někdy dokážu zaplnit prázdné místo v mém srdci, které vzniklo, když jsi odešla. Rodina a přátelé tě milovali," začal dojemně svůj příspěvek na Instagramu Justin.

Gabe Grundewald těsně po operaci, při které jí byla odebrána polovina jater.
Gabe Grundewald těsně po operaci, při které jí byla odebrána polovina jater.

Nezapomněl také vyřídit vzkaz fanouškům, kteří Gabe při jejím boji podporovali a drželi jí palce. "Lidem ze všech koutů světa mám vyřídit, že Gabriele vaše zprávy slyšela a byla jimi velmi dojatá. Chce, abyste zůstali stateční a neztráceli naději. Děkuji všem za to, že jste mojí ženě dodávali odvahu v době, kdy ji potřebovala," napsal také na sociální síť.

Nešťastná zpráva o Gabiiné smrti zasáhla také sportovní svět. Americký olympijský výbor vzdal hold této pozoruhodné ženě svým příspěvkem zveřejněným na Twitteru: „Děkujeme ti za to, že jsi nás naučila, co to znamená být statečný. Tvůj příběh bude navždy inspirací pro celý sportovní tým USA.“

Svou lítost na Twitteru vyjádřila také evropská šampionka Joanne Paveyová. "Běžecká komunita ztratila někoho velmi vzácného. Byla to opravdu inspirativní a odvážná žena. Upřímnou soustrast Gabeině rodině a přátelům," napsala.

Gabriela Grunewaldová: běžkyně zemřela po 10 letech boje s rakovinou - Gabein životní čtěte ZDE »


Vstoupit do diskuse
0
Další články autora

iSport LIFE

Běh Kolo Testy Inspirace Akce iSport LIFE Columbia běžecké závody

iSport LIFE je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. Přijmi výzvu!

Jízdní kola * Elektrokola * Elektrokoloběžky * Tenisové vybavení na Heureka.cz

23. srpna 2020
Praha
Přihlásit se
12. září 2020
Brno
Přihlásit se
10. října 2020
Praha
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o životě sportovců. Nenajdete zde však výsledky, časy, rozebírání herních taktik a hledání ideálních sestav. Začíst se naopak můžete do profilů, rozhovorů a příběhů nejen našich, ale i zahraničních sportovců. Poodhalíme vám nejen jejich tréninkové finty, ale i to jak správně odpočívat. iSport LIFE je o životě ve sportu.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá také běžecké závody v různých městech v České republice.

Články odjinud
Články odjinud