Čech učí děti v Ugandě fotbal: v těchto podmínkách musí malí talenti žít | iSportLIFE | iSport.cz
27.10.2019 • 05:00

Čech učí děti v Ugandě fotbal: v těchto podmínkách musí malí talenti žít

Vstoupit do diskuse
0

Libor Volf je zakladatelem úspěšné fotbalové školy Volf soccer academy. Kromě dětí v Kanadě a Česku trénuje také nadějné fotbalisty v Ugandě. Na Instagramu iSport.cz ukázal, v jakých podmínkách musí malí hráči žít i to, jaké megatalenty se najdou mezi jeho ugandskými svěřenci.Libor Volf byl považován za velkou naději českého fotbalu. Do 18 let hrál v reprezentaci, avšak v té době se v něm něco zlomilo. Bez znalosti španělštiny a s chabou angličtinou se vydal do Andalusie, kde hrál fotbal ve třetí lize. Ovšem ani tady nebyl spokojený, a proto jeho další kroky směřovaly do Kanady.

Právě zde poprvé přičichnul k trenérství. Spolu se svým kamarádem začal vést tým třináctiletých kluků. Práce s dětmi ho nadchla natolik, že se rozhodl založit vlastní Volf soccer academy (VSA), která měla zdokonalovat malé hráče v jejich fobalových dovednostech.

Z tréninků pro pár dětí je dnes projekt, který má pod sebou několik stovek členů. Oddíly VSA vedou zkušení trenéři v Kanadě, Česku a díky propojení s nadací Bavubuka dokonce i v Ugandě. O to, jak vypadá trénink fotbalových nadějí v Africe, se Libor Volf podělil i na Instagramu iSport.cz.

Libor Volf učí děti v Ugandě hrát fotbal.Libor Volf učí děti v Ugandě hrát fotbal.Foto Instagram @volfino13

Liborovy první kroky po probuzení v Kampale, hlavním městě Ugandy, směřovaly za jeho svěřenci. Ti ještě vyspávali a tak měl jejich trenér možnost divákům přiblížit, v jakých podmínkách místní žijí.

Do malého pokojíčku se musí vlézt šest dětí. Ty spí těsně vedle sebe na nevyhovujících postelích. Ranní hygiena také probíhá jinak, než jsme zvyklí u nás v Česku. Děti si čistí zuby nad jámou a namísto umyvadla s tekoucí vodou mají k dispozici pouze kanystr.

Po snídani vzal Volf své svěřence na hřiště, kde je čekal tříhodinový trénink. Kromě něho se o malé fotbalisty starají další čtyři místní trenéři. Na hřišti pilují techniku, trénují výbušnost, střílí na bránu... Ačkoliv se podmínky, v kterých trénují ugandské děti nedají srovnávat například s těmi v Evropě, je jejich hra na opravdu vysoké úrovni a Volf je přesvědčen, že by řada z nich mohla v budoucnu zamířit do kvalitních fotbalových lig.

Můžete se
přidat i vy

Pokud vlastníte pár kopaček, který byste chtěli darovat dětem nebo byste si dokonce sami rádi vyzkoušeli, co obnáší trénování v Ugandě, máte příležitost. Pro bližší informace piště na mail libor@volfsoccer.com nebo na Instagram @volfino13.

Kromě tréninku se Libor s diváky na Instagramu iSport.cz podělil i o svůj zážitek z předchozího dne. Díky jeho akademiím se mu podařilo nashromáždit okolo 800 párů kopaček, které věnovali lidé z Česka, Německa a Kanady. Kopačky pak Volf převezl do Ugandy, kde je daroval místním. Radost z nových bot v očích dětí, které často musí žít v nuzných podmínkách, hovoří za vše.

Volf Soccer Academy v Ugandě navštěvuje celkem šedesát malých fotbalistů, o které se tu starají proškolení trenéři. Hlavním cílem fotbalového projektu je umožnit místním dětem rozvíjet jejich dovednosti, povzbuzovat týmovou práci, přátelství a lásku k pohybu. 

Jak probíhal celý tréninkový den v Ugandě najdete ve výběrech na Instagramu iSport.cz.

A jde se trénovat!
A jde se trénovat!


Témata:  fotbalUgandatréninkinstagramiSport LIFEsport
Vstoupit do diskuse
0
Další články autora

iSport LIFE

Běh Kolo Testy Inspirace Akce iSport LIFE Columbia běžecké závody

iSport LIFE je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. Přijmi výzvu!

Jízdní kola * Elektrokola * Elektrokoloběžky * Tenisové vybavení na Heureka.cz

23. srpna 2020
Praha
Přihlásit se
12. září 2020
Brno
Přihlásit se
10. října 2020
Praha
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o životě sportovců. Nenajdete zde však výsledky, časy, rozebírání herních taktik a hledání ideálních sestav. Začíst se naopak můžete do profilů, rozhovorů a příběhů nejen našich, ale i zahraničních sportovců. Poodhalíme vám nejen jejich tréninkové finty, ale i to jak správně odpočívat. iSport LIFE je o životě ve sportu.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá také běžecké závody v různých městech v České republice.

Články odjinud
Články odjinud