16.10.2019 • 12:00

TEST: Kamarád do deště. V čem je kouzlo bezdrátově-drátových sluchátek?

Vstoupit do diskuse
0

Connect IT se zaměřuje spíše na jednodušší a levnější sluchátka a výjimku nepředstavují ani nové CEP-4000-GR. Hledáte-li něco levného na reprodukci hudby, co solidně poslouží při sportu, možná jste právě našli.CEP-4000-GR patří do skupiny sluchátek, kterou si soukromě nazývám bezdrátově-drátová. S přehrávačem sice nejsou propojena žádným kabelem, ale sluchátka samotná navzájem spojená jsou. Hlavní část konstrukce umístíte za krk, díky trochu tlustějšímu provedení je vše dobře vybalancované a na krku se zbytečně neposouvá, jak by se to mohlo stát u tenčího kabelu. Oproti používaným AirPodům to byl sice na začátku trochu nezvyk, ale za chvíli jsem i díky hmotnosti 26 g nevěděl, že mi něco za krkem vůbec leží.

V balení najdete několik velikostí náušníků, což samozřejmě pomáhá, aby sluchátka solidně držela. Dobrým stabilizačním prvkem jsou také gumové trny, ty ale klidně můžete sundat.

Se sluchátky jsem naběhal několik hodin, z uší vypadávala jen výjimečně, i když jsem tomu zpočátku příliš nevěřil. Sluchátka se totiž po vložení do ucha a rozběhnutí mírně posunula, ale dále už nijak nevypadávala. Nemohu tedy souhlasit s popisem zboží od výrobce, kde se mluví o maximálním odhlučnění. Zvuky v okolí jsem vždy vnímal dostatečně, což ale u sportu považuji rozhodně za výhodu.

Pokud sluchátka zrovna nemáte v uších, určitě oceníte, že jsou na obou koncích opatřena slabým magnetem. Sluchátka k sobě stačí přicvaknout a máte kolem krku trošku neobvyklý náhrdelník, který ale máte jen malou šanci ztratit.

CEP-4000-GR patří do skupiny sluchátek, kterou si soukromě nazývám bezdrátově-drátová.Foto twitter.com

Ovládání je řešeno pomocí trojice tlačítek umístěných na pravém boku. Nenajdete zde nic neobvyklého, jednoduše tedy ovládáte hlasitost, přeskakování mezi skladbami a zapínání. Úroveň hudební reprodukce mi přišla na tuto cenovou kategorii dobrá, ale upřímně řečeno od běžeckých sluchátek ani neočekávám dokonalý přednes. Poslední dobou jsem si hodně oblíbil poslech mluveného slova a ani zde vás sluchátka ničím zásadním nepřekvapí, snad bych jen ocenil ještě o kousek vyšší úroveň hlasitosti. Pokud snad hodně běháte podél silnic plných aut, můžete mít občas se správným porozuměním problémy.

Connect IT CEP-4000-GR nabízejí výdrž mezi 5-6 hodinami, dobíjení je řešeno klasicky přes microUSB konektor. Příjemným parametrem je částečná voděodolnost IPX5, takže mi sluchátka dělala společnost i v dešti.

Celkový dojem je rozhodně kladný. Za velmi solidní peníze získáte spolehlivá voděodolná sluchátka s rozumnou zvukovou kvalitou. Na trhu bezesporu najdete kvalitnější produkty, ale jen těžko budou výrazně levnější.

Specifikace CEP-4000-GR 

Cena: 599 Kč
Baterie: 110 mAh
Doba nabíjení: cca 2 h
Hmotnost: 13 g
Odolnost: IPX5
Bluetooth: 4.2


Vstoupit do diskuse
0
Další články autora
18. září 2021
Brno
Výsledky
16. října 2021
Praha
Výsledky

www.isportlife.cz je web o životě sportovců. Nenajdete zde však výsledky, časy, rozebírání herních taktik a hledání ideálních sestav. Začíst se naopak můžete do profilů, rozhovorů a příběhů nejen našich, ale i zahraničních sportovců. Poodhalíme vám nejen jejich tréninkové finty, ale i to jak správně odpočívat. iSport LIFE je o životě ve sportu.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá také běžecké závody v různých městech v České republice.

Články odjinud

{# Inicializace knihovny pro opozdene nacitani zdroju #}