TEST: Kamarád do deště. V čem je kouzlo bezdrátově-drátových sluchátek? | iSportLIFE | iSport.cz
16.10.2019 • 12:00

TEST: Kamarád do deště. V čem je kouzlo bezdrátově-drátových sluchátek?

Connect IT se zaměřuje spíše na jednodušší a levnější sluchátka a výjimku nepředstavují ani nové CEP-4000-GR. Hledáte-li něco levného na reprodukci hudby, co solidně poslouží při sportu, možná jste právě našli.CEP-4000-GR patří do skupiny sluchátek, kterou si soukromě nazývám bezdrátově-drátová. S přehrávačem sice nejsou propojena žádným kabelem, ale sluchátka samotná navzájem spojená jsou. Hlavní část konstrukce umístíte za krk, díky trochu tlustějšímu provedení je vše dobře vybalancované a na krku se zbytečně neposouvá, jak by se to mohlo stát u tenčího kabelu. Oproti používaným AirPodům to byl sice na začátku trochu nezvyk, ale za chvíli jsem i díky hmotnosti 26 g nevěděl, že mi něco za krkem vůbec leží.

V balení najdete několik velikostí náušníků, což samozřejmě pomáhá, aby sluchátka solidně držela. Dobrým stabilizačním prvkem jsou také gumové trny, ty ale klidně můžete sundat.

Se sluchátky jsem naběhal několik hodin, z uší vypadávala jen výjimečně, i když jsem tomu zpočátku příliš nevěřil. Sluchátka se totiž po vložení do ucha a rozběhnutí mírně posunula, ale dále už nijak nevypadávala. Nemohu tedy souhlasit s popisem zboží od výrobce, kde se mluví o maximálním odhlučnění. Zvuky v okolí jsem vždy vnímal dostatečně, což ale u sportu považuji rozhodně za výhodu.

Pokud sluchátka zrovna nemáte v uších, určitě oceníte, že jsou na obou koncích opatřena slabým magnetem. Sluchátka k sobě stačí přicvaknout a máte kolem krku trošku neobvyklý náhrdelník, který ale máte jen malou šanci ztratit.

CEP-4000-GR patří do skupiny sluchátek, kterou si soukromě nazývám bezdrátově-drátová.CEP-4000-GR patří do skupiny sluchátek, kterou si soukromě nazývám bezdrátově-drátová.Foto twitter.com

Ovládání je řešeno pomocí trojice tlačítek umístěných na pravém boku. Nenajdete zde nic neobvyklého, jednoduše tedy ovládáte hlasitost, přeskakování mezi skladbami a zapínání. Úroveň hudební reprodukce mi přišla na tuto cenovou kategorii dobrá, ale upřímně řečeno od běžeckých sluchátek ani neočekávám dokonalý přednes. Poslední dobou jsem si hodně oblíbil poslech mluveného slova a ani zde vás sluchátka ničím zásadním nepřekvapí, snad bych jen ocenil ještě o kousek vyšší úroveň hlasitosti. Pokud snad hodně běháte podél silnic plných aut, můžete mít občas se správným porozuměním problémy.

Connect IT CEP-4000-GR nabízejí výdrž mezi 5-6 hodinami, dobíjení je řešeno klasicky přes microUSB konektor. Příjemným parametrem je částečná voděodolnost IPX5, takže mi sluchátka dělala společnost i v dešti.

Celkový dojem je rozhodně kladný. Za velmi solidní peníze získáte spolehlivá voděodolná sluchátka s rozumnou zvukovou kvalitou. Na trhu bezesporu najdete kvalitnější produkty, ale jen těžko budou výrazně levnější.

Specifikace CEP-4000-GR 

Cena: 599 Kč
Baterie: 110 mAh
Doba nabíjení: cca 2 h
Hmotnost: 13 g
Odolnost: IPX5
Bluetooth: 4.2


Témata:  sportsluchátkatestiSport LIFECEP-4000-GRběhcyklistika
Další články autora
 
14. března 2020
Praha (Milíčovský les)
Přihlásit se
18. dubna 2020
Ostrava (Bělský les)
Přihlásit se
16. května 2020
Říčany
Přihlásit se
6. června 2020
Plzeň (Borský park)
Přihlásit se
12. září 2020
Brno (ZOO Brno)
Přihlásit se
17. října 2020
Praha (Divoká Šárka)
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. K webu patří též trackovací aplikace iSport LIFE pro všechny nadšené sportovce. Přijmi výzvu!

Články odjinud