Vakoč dojel v páté etapě Kolem Polska čtvrtý. Tým zesnulého závodníka se činil

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Cyklista Petr Vakoč obsadil v hromadném dojezdu páté etapy závodu Kolem Polska čtvrté místo ve stejném čase jako vítězný Slovinec Luka Mezgec. Ten se díky druhému dílčímu prvenství posunul v průběžném hodnocení na druhou příčku, na vedoucího Němce Pascala Ackermanna ztrácí čtyři sekundy. Vakoč je o dalších 20 sekund zpět pětadvacátý.

Po úterní etapě, která byla kvůli tragickému úmrtí Belgičana Bjorga Lambrechta neutralizována a zkrácena, se dnes znovu závodilo. Na startu nechyběla ani stáj Lotto-Soudal, jež oznámila, že na Lambrechtovu počest nestáhne své jezdce ze závodu a bude pokračovat. Ti byli v průběhu etapy velmi aktivní, ale nakonec dojela hlavní skupina do cíle pohromadě.

Cyklistický etapový závod Kolem Polska (WorldTour) - 5. etapa (153,8 km):

1. Mezgec (Slovin./Mitchelton-Scott) 3:49:55, 2. Prades (Šp./Movistar), 3. Swift (Brit./Ineos), 4. Vakoč (ČR/Deceuninck-Quick Step), 5. Latour (Fr./AG2R La Mondiale), 6. Majka (Pol./Bora-hansgrohe) všichni stejný čas, ...130. Hirt (ČR/Astana) -7:27.

Průběžné pořadí: 1. Ackermann (Něm./Bora-hansgrohe) 18:06:30, 2. Mezgec -4, 3. Swift -16, 4. Prades -18, 5. Mohorič (Slovin./Bahrajn-Merida) -20, 6. Jauregui (Fr./AG2R La Mondiale) -22, ...25. Vakoč -24, 143. Hirt -14:29.