8. února 2018 • 09:56

Erbanová si čekání na start na OH zpestřila zkušebním závodem

Autor:
Rychlobruslařka Karolína Erbanová si zpestřila čekání na start na olympijských hrách v Pchjongčchangu kontrolním závodem. Ve středu byla třetí na sprinterské pětistovce, což pro ni však nebylo důležité. Hlavní bylo, že si po čase opět vyzkoušela jízdu v závodním režimu. Ostrý start po pěti kruhy ji čeká až ve středu 14. února.


"Chtěla jsem si tady něco odjet. Věděla jsem, že se mi nebude chtít, ale říkala jsem si, že je to lepší. Setřást to trochu a něco si zajet," vysvětlila Erbanová důvody, proč se do kontrolního klání přihlásila. "Udělala jsem tam dost technických chyb, což mě překvapilo. Stovka z toho nevyplynula úplně nejlépe. Jinak se mi ale jelo dobře," řekla.

Přestože se jí úvodní část tratě nevydařila, věří, že se jednalo o výjimku. "Celou sezonu byla čistší, tohle byl takový vroubek, doufám. Už jsem jela 10,4 a to je čas, se kterým se dá bojovat o přední pozice. Chce to těch ale těch 10,4 zajet, protože 10,6 už je pomalé," uvědomovala si Erbanová.

Pomalejší začátek může na druhou stranu souviset i s menšími úpravami v technice, na které se snaží pracovat. "Zkoušeli jsme, abych odstartovala nízko. Měla jsem tendenci startovat skoro na napnutých nohách. Snažíme se, abych od začátku držela bruslařský posed. Vždy vylétnu nahoru, místo toho, abych vylétla dopředu," popsala činnost, na níž se snaží i v Koreji pracovat. Zároveň nevyloučila, že slabší stovka může souviset i s nervozitou z blížícího se vrcholu sezony.

Skutečnost, že skončila třetí, vůbec neřešila. "To není úplně ukazatel něčeho. Šlo hlavně o to si to vyzkoušet. Byl to normálně regulérní závod. Měli jsme bloky, startéra. Člověk si vyzkouší, jak to pak bude," podotkla pětadvacetiletá reprezentantka.

Erbanová nestačila jen na dvojici Japonek Nao Kodairaová, Arisa Goová. Vítězná Kodairová přitom zajela lepší čas, než je rekord dráhy i olympijský rekord. "Jako v sezoně. Potvrdila svoje výkony...," uznala rodačka z Vrchlabí aktuální formu Japonky, v sezoně na pětistovce zatím neporažené.

Erbanová se v Kangnungu, kde se rychlobruslařské závody pojedou, připravuje již druhý týden. Aklimatizována by už měla být. "Trochu mám ještě problém se spaním, ale my máme vše trochu posunuté. Budeme závodit pozdě, takže jsme celý den trochu posunuli. Vstávám v deset, na trénink chodím až vpodvečer a na večeři tak v devět," popsala denní program. Přestože je v Koreji čas oproti Evropě rozdílný o osm hodin, Erbanová si ho posunula jen o šest.

Bronzová medailistka z lednového mistrovství Evropy na trati 500 metrů se na olympiádě poprvé představí až příští týden ve středu. Dvoutýdenní čekání na start v dějišti je pro ni hodně neobvyklé.

"Je pravda, že jsme sem jeli hodně brzy. Proto jsme tam vložili i ten závod, aby se pobyt trošku rozkouskoval. Bereme to ale den po dni. Ještě se hodně soustředíme na technické věci na ledě, kouskujeme čas, aby to nebylo dlouhé," řekla Erbanová, která se i na olympiádě připravuje hlavně pod vedení klubového trenéra Dennise van der Guna.

Momentálně se už snaží hlavně doladit formu na správný okamžik. "Ne že bychom se povalovali, aby si tělo nemyslelo, že je po sezoně, ale už v přípravě nejsou těžké tréninky. Hrajeme si a nejdeme do velké zátěže. Tady už se nic nestane. Všechno je odtrénované, základ je položený. S technikou jsou to detaily, ale už se nedá nic velkého měnit," podotkla. "Teď už je to jen o tom, udržet si svůj svět. O tom si myslím, že je olympiáda pro všechny sportovce," dodala.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 17. kola Fortuna ligy »

18. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Plzeň (pá 7.12., 18:00), Dukla - Příbram (pá 7.12., 18:00), Baník Ostrava - Bohemians (so 8.12., 15:00), Karviná - Jablonec (so 8.12., 15:00), Olomouc - Slovácko (so 8.12., 15:00), Slavia - Mladá Boleslav (so 24.11., 17:00), Sparta - Teplice (ne 9.12., 17:00), Liberec - Opava (ne 9.12., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze