V Brně vznikla iniciativa Za Lužánky za obnovení dvou stadionů | iSport.cz
8. března 2018 • 17:32

V Brně vznikla iniciativa Za Lužánky za obnovení dvou stadionů

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
V Brně vznikla iniciativa s názvem Za Lužánky, která usiluje o vybudování nové hokejové haly a fotbalového stadionu v lokalitě, kde obě zařízení v minulosti stála. Iniciativa chce upozornit na širokou podporu, kterou má výstavba stadionů mezi obyvateli Brna, a také přesvědčit vedení města, aby rozhodlo o obnovení slavného areálu.


"Nejde jen o tradici, ale hlavně o výbornou dopravní dostupnost. Bohužel máme dojem, že město v posledních letech o řešení jen mluví, ale nic konkrétního nepodniká. To by chtěla naše iniciativa změnit. Chceme rozvířit diskusi o stadionu," uvedl v tiskovém prohlášení bývalý ligový fotbalista Petr Švancara, který je mluvčím iniciativy. Tu podpořili bývalí brněnští sportovci a trenéři, například hokejisté Robert Kántor, Lubomír Oslizlo, Michal Konečný, Petr Hubáček a Alexandr Elsner, fotbalisté Karel Večeřa, Richard Dostálek, Jan Mároši a Karel Jarůšek.

Iniciativa spustila web www.zaluzanky.cz. "Příznivci i zvědavci zde najdou naše podporovatele z řad místních, nejen sportovních, legend. Zároveň mohou sledovat aktuální dění ohledně vývoje výstavby areálu. Těší nás, že jim na brněnském hokeji a fotbalu stále záleží a rádi by viděli hrát Kometu a Zbrojovku v moderních halách, které odpovídají významu obou klubů," dodal Švancara.

Výstavbě stadionů brání potřebná výměna nemovitostí, které vlastní podnikatel Libor Procházka. Ten chce s městem vyměnit garáže, tenisovou halu a komunikace za více než 260 milionů korun za jiné nemovitosti. Zatím se obě strany nedohodly.

Témata:  lužánky, Brno, fotbal, sport, hokej
Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud