8. března 2018 • 17:32

V Brně vznikla iniciativa Za Lužánky za obnovení dvou stadionů

Autor:
V Brně vznikla iniciativa s názvem Za Lužánky, která usiluje o vybudování nové hokejové haly a fotbalového stadionu v lokalitě, kde obě zařízení v minulosti stála. Iniciativa chce upozornit na širokou podporu, kterou má výstavba stadionů mezi obyvateli Brna, a také přesvědčit vedení města, aby rozhodlo o obnovení slavného areálu.


"Nejde jen o tradici, ale hlavně o výbornou dopravní dostupnost. Bohužel máme dojem, že město v posledních letech o řešení jen mluví, ale nic konkrétního nepodniká. To by chtěla naše iniciativa změnit. Chceme rozvířit diskusi o stadionu," uvedl v tiskovém prohlášení bývalý ligový fotbalista Petr Švancara, který je mluvčím iniciativy. Tu podpořili bývalí brněnští sportovci a trenéři, například hokejisté Robert Kántor, Lubomír Oslizlo, Michal Konečný, Petr Hubáček a Alexandr Elsner, fotbalisté Karel Večeřa, Richard Dostálek, Jan Mároši a Karel Jarůšek.

Iniciativa spustila web www.zaluzanky.cz. "Příznivci i zvědavci zde najdou naše podporovatele z řad místních, nejen sportovních, legend. Zároveň mohou sledovat aktuální dění ohledně vývoje výstavby areálu. Těší nás, že jim na brněnském hokeji a fotbalu stále záleží a rádi by viděli hrát Kometu a Zbrojovku v moderních halách, které odpovídají významu obou klubů," dodal Švancara.

Výstavbě stadionů brání potřebná výměna nemovitostí, které vlastní podnikatel Libor Procházka. Ten chce s městem vyměnit garáže, tenisovou halu a komunikace za více než 260 milionů korun za jiné nemovitosti. Zatím se obě strany nedohodly.

Témata:  Lužánky, Brno, fotbal, Sport, hokej
 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze