France Football se omluvil Iniestovi, že nikdy nedostal Zlatý míč | iSport.cz
25. dubna 2018 • 11:50

France Football se omluvil Iniestovi, že nikdy nedostal Zlatý míč

Autor:
Magazín France Football se omluvil španělskému záložníkovi Andrési Iniestovi za to, že mu nikdy neudělil Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu roku. Čtyřiatřicetiletý hráč má v brzké době oznámit odchod z Barcelony, s kterou během šestnácti let získal tři desítky trofejí. Podle spekulací by mohl na závěr kariéry zamířit do Číny.


"Andrési, odpusť nám," nadepsal šéfredaktor Pascal Ferré svůj úvodník v aktuálním čísle časopisu. Ocenil Iniestův herní styl a vliv na spoluhráče včetně Lionela Messiho, který se od roku 2009 střídá v roli vítěze Zlatého míče s Cristianem Ronaldem.

"Ze všech absencí na seznamu vítězů Zlatého míče je ta jeho obzvláště bolestivá," napsal Ferré. "Tuto demokratickou anomálii může napravit, pokud se mu bude dařit s reprezentací na mistrovství světa v Rusku," míní.

Iniesta byl favoritem ankety v roce 2010, kdy jediným gólem rozhodl finále mistrovství světa. V hlasování však skončil druhý za Messim. O dva roky později po druhém triumfu se španělským výběrem na mistrovství Evropy obsadil v anketě třetí místo.

France Football začal vyhlašovat Zlatý míč v roce 1956 a dlouho rozhodovaly hlasy novinářů. V letech 2009 až 2015 se spojil s anketou FIFA a do hlasování se zapojili i reprezentační trenéři a kapitáni. Od roku 2016 je organizátorem ankety znovu jen francouzský časopis.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud